Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers/Vaillant/S-D - przepływowy ogrzewacz do 1000zł - wady/zalety

14 Paź 2013 15:33 3072 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Aktualnie mam Vaillant atmoMAG (nie pamiętam dokładnego oznaczenia - rocznik 2006 lub 2007), który niestety zaczął przeciekać: kapie z częstotliwością 3sek. i niestety nie przy doprowadzeniu wody tylko `z wewnątrz` :/
    Po konsultacjach telefonicznych z serwisem, najprawdopodobniej przyczyną będzie korozja nagrzewnicy (do sprawdzenia, bo jeszcze nie zaglądałem pod obudowę) - wymiana to ponoć 600 zł.

Ponieważ piecyk zaliczył już jedną `wpadkę` (2 lub 3 lata temu padł serwomotor (?) - podobno Vaillant w tym modelu zastosował jakiś dziwny patent zamiast wcześniejszego sprawdzonego rozwiązania) i niestety nie ma żadnej gwarancji, że nie będzie kolejnych, zastanawiam się nad kupnem nowego..

Myślę o poniższych (podstawowe kryterium to oczywiście cena, bo niestety w dzisiejszych czasach wszystko się prędzej czy później zepsuje..):
    Saunier Duval OPALIA C 11 E :: 593,00 zł
    Vaillant atmoMAG mini 11-0 XI H :: 907,00 zł
    Junkers MaxiPower WRDP 11-2B :: 977,90 zł

Jak z awaryjnością tej Opalii? Podobno to prosty i w miarę solidny podgrzewacz..
    Czy warto dopłacać prawie 400zł do tego Junkersa?
    Ten Vaillant jak dla mnie najmniej ciekawie wygląda (przede wszystkim z uwagi na awaryjność tego, który mam teraz), ale mimo wszystko sporo tańszy od Junkersa, więc może warto..?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!
    Pozdrowienia,
    gl

:: EDIT ::
    Na wszelki wypadek jeszcze doprecyzuję, że szukałem na forum i znalazłem bardzo podobny wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12821156
    ale chciałbym więcej szczegółów w kwestii: `Opalia - znacznie gorszy` ;)
  • OptexOptex
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Weź tą Opalię. Nawet jeśli miałbyś ją wymienić za kilka lat, to chyba warto za taką cenę. Te podgrzewacze działają naprawdę dobrze.
  • OptexOptex
    Bardzo tania jest Opali , lecz bardzo fajna i bezawaryjna.
    yellky napisał:
    Junkers MaxiPower WRDP 11-2B :: 977,90 zł

Junkers to Junkers. Wg mnie najlepszy
  • Poziom 36  
    Opalia jest bardzo ciekawym podgrzewaczem. Tania, elegancko moduluje płomień oraz z wyglądu niczego sobie, Osobiście polecam.
    Osobiście sporo montuje podgrzewaczy gazowych i Opali najwięcej. W sumie tylko trzy marki wchodzą w grę jak dla mnie Saunier Duval - Opalia, Junkers oraz Termet. Co do pozostałych to Vaillant akurat w podgrzewaczach nie jest najlepszy (nie mylić z kotłami!!!), Euroterm w miarę wytrzymałe lecz ze względu na walory wizualne mało ciekawy, Ariston zbyt awaryjny. Co do Opali to na prawdę awarii mało i długo potrafi posłużyć a do tego dobra modulacja i estetyczny wygląd.
  • Poziom 9  
    Dzięki za wszystkie uwagi.

Napisałem do sklepu, w którym są dostępne wszyskie wymienione powyżej modele, z pytaniem czy warto dopłacać kilka stówek do Junkersa i/lub Vaillanta - w odpowiedzi napisali, że "Saunier Duval jakościowo jest lepszy od Vaillanta oraz Junkerska z powodu lepszej nagrzewnicy".
    Czy faktycznie nagrzewnica w Opalii jest lepsza? Może wiecie o co chodzi..?
  • Poziom 9  
    Ciekaw jestem Waszej opinii na temat ponoć lepszych nagrzewnic w Opalii - szczegóły w poście powyżej..

A przy okazji - wrzuciłem kilka zdjęć na na forum serwisowym z pytaniem czy da się to jakoś naprawić:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2669619.html