Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp F2180 - Jaki tusz najbezpieczniej kupić

gamus15 14 Oct 2013 15:38 2283 5
    gamus15
    Level 18  
    Cześć, mam drukarkę jak w temacie i niestety nie chce juz drukować. Od dawna dolewam sobie tusz do startowego kartridża i teraz nawet nie zbiera się do druku tylko wisi. Jako że problemy zaczęły się od pierwszego dolania to czarny pojemnik wyciągałem dziesiątki razy z drukarki i podejrzewam że chip na pojemniku jest już na wykończeniu. Chcę kupić nowe kartridże ale nie jestem zdecydowany.

Do wyboru mam:
    Za 50 zł z Allegro komplet regenerowanych xl no name
    Za 90 zł ze sklepu zamienniki My Color xl
    Za 130 zł ze sklepu zamienniki z ActiveJet xl
    No i oryginalne za jeszcze więcej zapewne o standardowej pojemności
    Niespecjalnie mnie obchodzi jakość, byle żeby nie było problemów z samym drukowaniem.Dlatego boję się brać z Allegro i skłaniam się ku ActiveJet.
    Tak więc chciałbym wiedzieć czy takie regenerowane kartridże są w porządku i jak wypada taki ActiveJet XL do Hp nie-XL

Do tej drukarki wchodzą tusze HP 21 i HP 22
    świnsky
    Level 14  
    O ile się nie mylę to do tej drukarki są atramenty odpowiednio HP21 i HP22.
    Nie ma na nich chipów, więc może styki odmawiają Ci posłuszeństwa. Proponuję zanim zakupisz cokolwiek wziąć je pod lupę. Co znaczy 'wisi' ?
    sorier
    Level 28  
    Wszystkie zamienniki tych kartridży to są oryginały po regeneracji. No chyba że znów znalazł się jakiś odważny i sprowadził podróbki z chin :) Jeżeli nie zależy ci na jakości to bierz cokolwiek, sumarycznie wyjdzie taniej niż markowy "zamiennik".

A co do Activejeta, to opisałem jakie miałem z nimi przygody https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2652992.html
    gamus15
    Level 18  
    Wisi znaczy świeci się lampka na drukarce i nic się nie dzieje. Nieraz pomaga wyjęcie i włożenie pojemnika ale teraz nie reaguje wcale. Co do problemów z ActiveJet to myślę że można to powiedzieć o wszystkich zamiennikach, tzn ogólnie zawsze mogą być problemy nieoryginalnym tuszem. Podobno ActiveJet ma najlepsze zamienniki więc i tak warto się nad nimi zastanowić.
    świnsky
    Level 14  
    Skoro Kolego sam dolewałeś tusz to może wystarczy jak kupisz najtańszy i znowu będziesz uzupełniał bo widzę że problemu nie stanowi zawartość tylko opakowanie.
    gamus15
    Level 18  
    Nie było w okolicy zamienników z ActiveJeta tylko jakieś nieznane więc zakupiłem oryginalne w całkiem dobrej cenie. Co prawda pojemność mniejsza ale panowie odradzali kupno regenerowanych bo mieli dużo reklamacji. Jak się skończy to zaniosę do napełnienia albo sam naleję.
    Swoją drogą kupić zestaw w buteleczkach to wychodzą grosze za tusz.
    Dzięki za doradztwo:)