Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik akwariowy Gupik v.2

kuuczoo 16 Paź 2013 14:07 20121 43
 • #31
  gRRubasek
  Poziom 14  
  Zaprojektowałeś sam, napisałeś oprogramowanie sam i zbudowałeś. Urządzenie działa jak powinno. To jest niepodważalnym plusem i myślę, że wszyscy to doceniają.
  Dobrze, że bronisz się przed krytyką, ale musisz też przyznać się do błędów i krytykę przyjąć. O to też chodzi w prezentowaniu swoich konstrukcji, aby dążyć do lepszych pod każdym względem konstrukcji. To, że teraz usuwasz zdjęcia jest bez sensu. Trochę jak byś się zawstydził, a nie ma czego.
  Następne urządzenie zrób biorąc pod uwagę głosy w dyskusji i tyle.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • #33
  SylwekK
  Poziom 30  
  Ups... trochę nie o tym miejscu pisałem z tym licznikiem - przepraszam - oglądałem temat w komórce i część kodu jakoś mi tak umkła na szybko :)
  Generalnie chodziło mi o inkrementację tego licznika, bo można ją było wcisnąć na samym końcu procedury skoro jest wywoływana co 1s. Z tego co zrozumiałem to w pętli głównej programu jest ten INCR licznik. Osobiście nie lubię rozczłonkowywać w ten sposób procedur, bo późniejsza analiza jest nieco bardziej czasochłonna jeśli program jest rozbudowany.
 • #35
  SylwekK
  Poziom 30  
  No teraz już jest pełna informacja ;) Ja bym z uruchomieniem tego programu nie miał, żadnego problemu, jednak początkujący przez brak tego INCR mogliby nie przespać kilku nocy :)
 • #36
  waleryfw
  Poziom 13  
  Popieram autora tego sterownika za chęć pokazania tego co zrobił i chwała mu za to . A tych dokładnych , nie nagannych w konstrukcjach itp to żali mi . Oczywiście że powinno się wysłuchać wszystkich i wyciągać dobre wnioski które zostały też przytoczone i poprawiać się aby dorównywać tym " doskonałym " . Myślę to forum jest dla wszystkich , i wszyscy coś zawsze z tego dobrego odbiorą .

  mikro_elektro - mam pytanie do kolegi o te moduły AVR . Proszę o jakieś namiary , zdjęcia , wykaż . Jestem zainteresowany
 • #37
  rrata
  Poziom 18  
  Robienie układu na wytrawionej płytce jest o wiele wygodniejsze i szybsze. Estetyka to raczej mało istotny szczegół, bo przecież to nie idzie na sprzedaż. Zastanawia mnie jak działa to chłodzenie. Rozumiem, że oprócz tego wiatraczka jest jeszcze jakieś ogniwo Peltiera? Jak sobie radzi z chłodzeniem, tzn. o ile jest w stanie obniżyć temperaturę wody względem temperatury powietrza?
 • #38
  kuuczoo
  Poziom 26  
  Gotową płytkę najpierw trzeba zaprojektować i wykonać. To też zajmuje czas...
  Nie będzie żadnego ogniwa, tylko wiatrak. Zasada działania z grubsza w poście #14.
 • #40
  kuuczoo
  Poziom 26  
  Witam ponownie po dłuższej przerwie.
  Przyszło lato (praktycznie), więc upały podniosły drastycznie temperaturę w akwa, przyszedł więc czas wprowadzić w życie pomysł z chłodzeniem wentylatorem.
  Na początek jak to wygląda...
  Sterownik akwariowy Gupik v.2
  Wbrew temu co wieszczyli inni pomysł działa. Temperatura z poziomu 27oC spada średnio 0.5oC na godzinę. Niby niewiele, ale powinno wystarczyć to do utrzymania przyzwoitej temperatury (u mnie 25oC). Wentylator ma wymiary 60x60mm. Pewnie większy działałby szybciej, ale wymiary akwa nie pozwalają na nic większego. Niestety w tej chwili miałem tylko dość prądożerny wentylator od radiatora procesora P4 (0.3A/12V). Jak będę miał sposobność postaram się zakupić coś bardziej oszczędnego i może cichszego, chociaż z tym akurat nie jest źle jak na 10 letni wentylator.
  Dodatkowo wymieniłem grzejącą się świetlówkę DecoLight AquaEl'a na 60cm pasków LED z diodami 5050. Mogłem je odstawić od szyby więc też powinno być chłodniej...
  Sterownik akwariowy Gupik v.2
 • #41
  maystero
  Poziom 24  
  Do oświetlania akwarium, kup wodoodporną taśmę LED i przyklej ją do górnej krawędzi akwarium i całość możesz zabudować matową PLEX-ą. Widziałem takie coś na zdjęciach wuja google... efekt był super. Do tego możesz dorobić regulację jasności świecenia.
 • #42
  kuuczoo
  Poziom 26  
  Mój brat miał takie rozwiązanie w swoim akwa. Wyglądało to dla mnie kiepsko. światło z LEDów, nawet tych wodoodpornych z rozpraszającym silikonem jest jednak punktowe i umieszczone blisko wody nie dają takiego efektu...
  W tej chwili na akwa leży matowa pleksa a taśmy są przyklejone na półce od spodu ~15cm nad nią. Oświetlenia jest dość (jeśli chodzi o efekt, co do wymagań dla roślin to się okaże za parę tygodni, ale i tak miałem za jasno...), a same taśmy nie wpływają na temperaturę wody ( a grzeją się dość mocno przy znamionowych 12V). Stopniowe przyciemnianie i rozjaśnianie może będzie w przyszłości, w tej chwili nie mam potrzeby ani czasu żeby się w to bawić...
 • #43
  Building12
  Poziom 2  
  Hi!

  I built this circuit, but it doesn't work.
  After setting up the menu, it writes:
  "Restart ..."
  Even if I press the buttons, it won't start.
  And even after 2 hours he writes:
  "Resart ..."
  What do I need to do to use it?  Pozdrowienia!

  Zbudowałem ten obwód, ale to nie działa.
  Po skonfigurowaniu menu pisze:
  "Resart..."

  Nawet jeśli naciskam przyciski, to się nie uruchomi.
  I nawet po 2 godzinach pisze:
  "Resart ..."

  Co muszę zrobić, aby z niego skorzystać?
 • #44
  Building12
  Poziom 2  
  Here is the project code:


  Kod: vbnet
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod