Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bosch KGV 3604/06 pytanie do fachowców.

Atari65XE 14 Paź 2013 18:29 3021 3
  • #1 14 Paź 2013 18:29
    Atari65XE
    Poziom 20  

Witam wszystkich. Już parę razy użytkownicy elektroda.pl uratowali w podbramkowej sytuacji, więc klasycznie zwracam się o poradę do sprawdzonych ludzi. Mam pytanie odnośnie pewnego problemu z w.w. chłodziarko-zamrażarką. Mianowicie chodzi o to że agregat lodówki uruchamia się w zbyt dużych odstępach czasu. Lodówka chłodzi bardzo dobrze. Po takiej pełnej pracy agregatu temperatura w zamrażarce i lodówce jest bardzo niska - lodówka ok. 4-5st.C, a zamrażarka to i -25 co -30st. C. Problem polega jednak na tym że kiedy agregat się wyłącza to na bardzo długo włącza się on dopiero gdy w lodówce jest ciepło, a w zamrażarce mam juz powyżej 0st. Czasem da rady ją uruchomić jak się wciśnie power dwa razy - wyłączy i włączy to wtedy zaskakuje, ale potem znowu to samo. Trochę czytałem i widzę że może być to problem z termostatem, czy czujnikiem temp. , co Wy o tym sądzicie, na co byście stawiali ? - tak czy inaczej nie znam się na AGD ni w ząb , chociaż gdyby ktoś podpowiedział, albo podrzucił link, który wyjaśnia krok po kroku jak to wymienić to zabrałbym się za próbę naprawy, bo jak wspominałem lodówka mimo iż ma już 13lat to świetnie chłodzi i mrozi, a i tak nic nie tracę bo gdybym ją nawet do końca zepsuł to tak czy siak muszę kupić nową. Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie próby pomocy.

0 3
  • #3 14 Paź 2013 20:46
    Atari65XE
    Poziom 20  

zibi1971 napisał:
    witam
    objawy wskazują na uszkodzenie czujnika parownika, musisz pomierzyć czujki ,powinny mieć w temperaturze pokojowej(20C) ok 6kohm

Ok, ale gdzie one są ? :P

1