Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rdzenie pierścieniowe. Jakie będą najlepsze? Szukam informacji.

sp5xsl 17 Mar 2005 20:21 2062 4
  • #1 17 Mar 2005 20:21
    sp5xsl
    Poziom 10  

Mam pytanie do kolegow jake rdzenie pierścieniowe moga byc najlepsze na balun na pasmo od 1,8-50 Mhz chodzi mi o wielkosc(srednica)typ kolor,czyli to wszystko co jest z tym zwiazane???

• Pomocny post
    #2 17 Mar 2005 21:04
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Amidon T200-2 - 400W, T300-2 - 800W. Czerwone.
    Pozdrawiam, Michał

• #3 18 Mar 2005 06:19
    sp5xsl
    Poziom 10  

ROZUMIEM ZE MOGE SWOBODNIE JE WYKOZYSTAC DO ANTEN TYPU DELTA, A CZY JEST SENS ZASTOSOWAC JE DO DIPOLA POLFALOWEGO I CZY POWINIENEM ZASTOSOWAC 1:1 CZY JAKIS INNE ROZWIAZANIE???
    Nie używaj dużych liter - REGULAMIN. [h]

• Pomocny post
    #4 18 Mar 2005 07:40
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oczywiście, że możesz :)
    Co do używania balunu przy antenach delta i dipolach, to jest tak.
    Możesz zasilać antenę bezpośrednio z kabla 50ohm, i będzie to chodziło ok. Możesz zastosować balun 1:1 ale z mojego doświadczenia większej różnicy przy nadawaniu, czy odbiorze nie było czy to na delcie, czy na dipolu. Zainstalowanie baluna powoduje, że wcz, nie wraca po kablu do shacka (mniejsze RFI), dopasowywuje antenę (balanced-unbalanced), ale w praktyce jak podłączysz przewód od razu do anteny, to też będzie ok.
    Nieodzowna konieczność używania balunu jest gdy musisz dopasować antenę o wysokiej impedancji do nadajnika 50ohm, czyli 4:1, 6: itp.
    Ja używałem kiedyś dipola prostego zasilanego przewodem satelitarnym 75ohm. Stroił sie pięknie :)
    Także na razie powieś antenę bez baluna, potestuj, załóż balun, nie powinno być większej różnicy.
    Pozdrawiam, Michał

• #5 12 Lis 2005 19:12
    sp5xsl
    Poziom 10  

Skorzystałem z porady kolegi sp5it i problem rozwiazany

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson