Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINKSYS WRP400 - RED POWER - Czerwona lampka zasilania

14 Paź 2013 19:07 1632 3
  • Poziom 11  
    W związku z jesiennymi porządkami znalazłem swój router LINKSYS WRP400, o ile się nie mylę egzemplarz jest po burzy.

Po podłączeniu zasilania, router startuje z czerwoną diodą zasilania - nie reaguje na ręczny RESET czy ostre zwarcie na układzie. Przekopałem google, pisali o problemie z zasilaczem, lub samym firmware. Postanowiłem rozebrać router i moją uwagę przykuły 2 "przetwornice" (? s13215-fm) 1 wypalona, druga mniejsze oznaki.

Czy macie pomysł skąd pozyskać w/w model przetwornic(? przeszukałem inne zwłoki wraz z alledrogo i niestety nie znalazłem nic ciekawego) ew. czym je zastąpić i co jeszcze warto sprawdzić przed rozpoczęciem jakichkolwiek prób postawienia na nogi.

Dzięki pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Jak dla mnie to nieopłacalność naprawy. Układu przetwornicy chyba nie znajdziesz u nas w Polsce. Nie wykluczam także dalszych uszkodzeń elementów półprzewodnikowych itd.
  • Poziom 11  
    Całkiem możliwe, że padło coś dalej - choć chciałbym spróbować. Być może jest ktoś w posiadaniu w/w przetwornic??
  • Poziom 43  
    Pytaj na forach i portalach może ktoś będzie miał akurat do sprzedania całą płytę główną.