Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris 2004 benzyna 1.0 francuz - Prawdopodobnie padnięte łożysko

14 Paź 2013 19:36 3594 7
  • Poziom 43  
    W samochodzie, jak w temacie, prawdopodobnie wysiadło łożysko lewego tylnego koła. Objawem jest dość głośne huczenie (na początku myślałem, że to przepalony tłumik, jednak samochód huczał tak samo na luzie i na wolnych obrotach podczas jazdy). Lewe tylne koło jest jedynym, które po podniesieniu i mocnym zakręceniu głośno huczy, więc wnioskuję, że to jest to. Z tego co widziałem, to łożyska są zaciśnięte w piaście i nie nadają się do wymiany, a cały zespół kosztuje kilkaset złotych. Uszkodzenie jutro zweryfikuje mechanik ale wcześniej chciałbym zapytać:
    1. Czy jest możliwość dokupienia i wymiany samego łożyska oraz jaka jest trwałość takiej naprawy?
    2. Jakiej marki zespół piasta-łożysko kupić, żeby było dobre i żeby nie wykrwawić się finansowo?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Faktycznie było to łożysko. Po wymianie auto jest ciche jak wcześniej - słychać tylko silnik i opony. Dzięki za porady.
  • Poziom 10  
    Czy mogę zapytać, ile miał Kolega kilometrów zrobione, gdy to łożysko się odezwało?
  • Poziom 43  
    Ok 90 - 95 tys km.
  • Poziom 10  
    Dzięki.
    Mam do czynienia z pewnym Yarisem, który ma 50 tys. km i po przekroczeniu ok. 70 km/h zaczyna coś charakterystycznie huczeć z tyłu.
    Trochę za wcześnie chyba.
    Dziwna sprawa ...
  • Poziom 43  
    Pozostałe łożyska narazie w porządku, więc może po prostu pech. Ogólnie samochód niemal absolutnie bezawaryjny - innych poważnych awarii nie było, z mniej poważnych - urwana linka kierunku nawiewu, spalone dwie żaróweczki podświetlenia - regulator świateł i prawa od nawiewu, 3 żarówki świateł mijania/drogowych, upalona wtyczka od lewej przedniej lampy.