Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zainstalować neostrade pod linuxem!!! - pełny opis!!!!

17 Mar 2005 20:29 2160 4
  • Poziom 13  
    Instalacja Speed Touch 330
    Przed przystąpieniem do instalacji należy sprawdzić wersje jądra systemu. Wchodzimy w konsole (terminal). Wpisujemy polecenie su (i wciskamy enter) żeby zalogować się na administratora, poczym wpisujemy uname -r
    Interesują nas 2 pierwsze cyfry, czyli z jakiej serii mamy jądro systemu. Jeśli wyświetliła się seria 2.4 (czyli np. 2.4.25-2mdk) to możemy przejść od razu do instalacji (zjedź w dół strony), natomiast jak pokazała się seria 2.6 (czyli np. 2.6.3-4mdk), to musimy się przełączyć na jądro z serii 2.4 zainstalować neostrade i wrócić na jądro 2.6 i zrobić udate sterownika. Jeżeli przy starcie systemu masz możliwość wyboru systemu na jądrze 2.4, to przełącz się i przejdź do instalacji, jeśli nie musimy zainstalować jądro 2.4. W tym celu wchodzimy do menu wybieramy system, konfiguracja i konfiguracja komputera
    Teraz wybieramy zarządzanie oprogramowaniem
    i wybieramy instalacja

W oknie znajdź wpisujemy kernel i klikamy wyszukaj. W wynikach wyszukiwania zaznaczamy na liście kernel z serii 2.4 np. kernel-2.4.25-2mdk-1-1mdk i klikamy zainstaluj
    INSTALACJA
    Tą instrukcje instalacji oparłem na instrukcji napisanej przez TP S.A. (oczywiście wzbogacając ją o własne doświadczenia i spostrzeżenia). Instrukcja TP znajduje się pod adresem:
    http://neostrada.pl/doc/modemy/ST330_Satchu3/ThomsonST330_Linux_instalacja.pdfDo instalacji modemu wymagane są następujące pakiety:
    gcc
    make
    modutils
    net-tools
    SysVinit
    usbutils
    pciutils
    pppŻeby sprawdzić, czy mamy wymagane pakiety wpisujemy w terminalu polecenie:
    rpm q nazwa_sprawdzanego_pakietuDodać pakiety możemy w ten sam sposób jak dodawaliśmy jądro systemu 2.4 (opis na górze strony) wpisując nazwę szukanego pakietu.Teraz możemy włożyć do napędu płytę z neostradą. Na pulpicie pojawi się ikona dysku CD-ROM. Kliknijmy w nią. Otworzy się zawartość płyty. Wchodzimy w katalog Linux i ST330. Teraz wchodzimy w plik neostrada_tp.tgz i zawartość pliku przekopiowujemy (metodą przeciągnij upuść - jak w windows) na pulpit. Wchodzimy w przekopiowany katalog. Otwieramy terminal w tym katalogu, czyli naciskamy klawisz CTRL i T.
    W terminalu wpisujemy su żeby za logować się na administratora i uruchamiamy skrypt instalacyjny:./instalacja

Następnie skrypt instalacyjny prowadzi nas przez cały proces konfiguracji. PAKIETY MUSZĄ BYĆ WSZYSTKIE NA OK, ALE JEŚLI CI SIĘ POJAWIA BRAK JAKIEGOŚ Z MODUŁÓW NIE PRZEJMUJ SIĘ CHODZI BEZ TEGO!!!UWAGA: Modem należy podłączyć dopiero, gdy skrypt instalacyjny poprosi o to.Jeśli wszystko się powiedzie zobaczysz następujący komunikat:
    Połączenie uruchamiamy wpisując /usr/local/sbin/neostrada_tp start
    Rozłączamy wpisując /usr/local/sbin/neostrada_tp stopJeśli jesteś nowym użytkownikiem przejdź teraz do rejestracji: http://www.rejestracja.neostrada.pl/
    Jeśli posiadasz swoją nazwę użytkownika i hasło, musisz je teraz wpisać. Wpisz:./konfiguracja

Po uruchomieniu skryptu należy wpisać w polu login pierwszy członu nazwy bez @neostrada.pl oraz hasło.Jeśli chcemy korzystać z jądra 2.6 należy do instalować z płyty update sterownika. W tym celu wejdźmy w menu wybieramy system, konfiguracja i konfiguracja komputera i w zarządzanie oprogramowaniem.
     Teraz wchodzimy w Instalacja 

Wpisujemy nazwę modemu speedtouch i instalujemy znaleziony pakiet.Wpiszmy w konsoli /usr/local/sbin/neostrada_tp start i już mamy internet.

Dodano po 2 [minuty]:

W razie jakiś problemów prosze o kontakt mailowy : saicozis(malpa)wp.pl
  • Poziom 20  
    Ja próbowałem 2 dni zainstalować Thomsona, z mizernym skutkiem...
    Zadzwoń pod 0800 102 102 (1)i poproś o pomoc w instalacji!
    Może akurat trafisz na kogoś kto ci momoże, jak nie to dzwoń do skutku...
  • Poziom 29  
    Kolego Saicozis , coś mi się wydaje , że trochę namieszałeś , jeśli to jest opis Twojego udanego zainstalowania Speedtouch'a na którymś z Linuksów to musiałeś nieźle się namęczyć / ciekawe , który to Linuks ?/ , natomiast jeśli to ściągnąłęś z jakiejś strony nie wiesz czy to działa to to jest niezła bzdura , to było po pierwsze , natomiast po drugie : w tej chwili włąśnie jestem połączony z neo poprzez Speedtouch'a na Fedorze 3 z jądrem 2.6.10-1.770 , dawno już zapomniałem ,że było jądro 2.4 . Kiedy próbowałem instalacji tego modemu na Mandrake 10.1 znalazłem może z dziesięć instrukcji jak to zrobić , jedna powielana od drugiej i nie sprawdzona praktyczne i żadna nie poskutkowała . Jedna ma nawet 15 stron . Okazuje się ,że nie ma uniwersalnej recepty do każdego Linksa , na każdym instalacja wygląda trochę inaczej . W końcu znalazłem rozsądnych ludzi i forum : http://www.linux.com.pl/forum/ , poczytałem i wszystko stało się proste, dużo prostsze niż Twój przepis , pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Instalowałem na mdk 10.1

No moze troche namieszałem ale to dziala!!!!

serio!!!

Kminiłem ta instrukcje 20 h!
  • Poziom 29  
    no to gratuluję , instalacja na Mandrake 10.1 jest szybka i łatwa , jak się wie ,że w skrypcie speedtouchconf.sh należy skomentować cztery dokładnie cztery linijki poprzez wstawienie # , pozdrawiam