Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę, lodówkę i zmywarkę kupić?

doggie_rsp 14 Paź 2013 19:50 4755 13
  • #1 14 Paź 2013 19:50
    doggie_rsp
    Poziom 5  

Witam Wszystkich:)

Właśnie odebrałem klucze do nowego mieszkania, które teraz muszę urządzić dlatego też chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu... Z racji tego, iż jestem zmuszony kupić wszystko tj. od łyżeczek po sprzęt RTV AGD szukam raczej sprzętu w sklepach udostępniających sprzedaż ratalną np 40 x 0%
    Jeśli chodzi o wymagania i kryteria jakimi się kieruje w doborze AGD to:

1. Lodówka:
    NIE do zabudowy no chyba, że naprawde warto to pomyślę odrazu nad kuchnią pod zabudowę...
    - cena: do 3.000zł
    - zużycie energii: bardzo ważne w przypadku lodówki. Oglądałem na weekendzie w jednym ze sklepów lodówkę firmy BEKO, gdzie zużycie było w granicach 170 kWh z tym, że podobno bardzo hałasuje podczas załączania agregatu...
    - kolor: INOX bądź struktura, która nie będzie się brudziła/palcowała - dziecko
    - zamrażalnik na dole
    - poziom hałasu: do 40dB

2. Zmywarka
    W tym przypadku jestem totalnie zielony:(Słyszałem, że BOSH jest dobry, ale tylko powyżej 2.000zl. Te tańsze modele podobno produkowane są w Chinach? i nie mają dna ze stali nierdzewnej i to moim zdaniem duży minus. Mimo wszystko stal to stal:)
    - cena: bez szaleństw, myślę do 2.000zl? znajdzie się coś porządnego?
    - kolor i wygląd: bez większego znaczenia, gdyż bd ją i tak chyba "chował"
    - zużycie energii: równie istotne jak zużycie wody. Fajnie gdyby była funkcja opóźnionego startu co pozwoliłoby załączać sprzęt w taryfie nocnej, a więc istotna rolę odgrywać będzie tutaj również poziom hałasu podczas pracy;)

3. Pralka
    Przyglądam się takiej np: Whirlpool AWO/C 61403P
    - cena: do 2.000zl
    - zużycie energii: do 200kWh totalne max! Im mniej tym lepiej
    - wsad: 6-8kg
    - wirowanie: 1000-1400 myślę, że to najmniej istotny punkt:)
    - ładowana od przodu
    - kolor i wygląd bez większego znaczenia

Te 3 sprzęty są priorytetowe w chwili obecnej. Bo zastanawiam sie jeszcze nad likwidacją gazu w mieszkaniu i podłączeniu kuchni indukcyjnej, ale to jak narazie w fazie projektu więc nie pytam o konkrety.
    Będę natomiast niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc udzieloną przy doborze odpowiedniego sprzętu. Tak jak wspomniałem liczy się dla mnie by zakupione AGD było oszczędne w eksploatacji bo nie sztuka zaoszczędzić przy zakupie by potem płacić drakońskie rachunki za prąd...
    Pozdrawiam, Piotr

• #2 14 Paź 2013 21:57
    movzx
    Poziom 39  

doggie_rsp napisał:
    Tak jak wspomniałem liczy się dla mnie by zakupione AGD było oszczędne w eksploatacji bo nie sztuka zaoszczędzić przy zakupie by potem płacić drakońskie rachunki za prąd...
    Przy żywotności obecnego sprzętu kilkaset złotych wydane na "A+++++++" ma szansę się nie zwrócić. Tylko w przypadku lodówki może być inaczej.
    A gary umyte w szklance (używanej wielokrotnie) wody, ciuchy wyprane w błocie - samo zdrowie.
    Jeśli chodzi o marki, to polecałbym raczej na odwrót - jakiegoś przyzwoitego Boscha Maxx (wymienne łożyska) i zmywarkę Whirlpoola z w miarę górnej półki (około 1700zł, z programem nocnym).
    Lodówki (a właściwie ogólnie sprzętu) Beko bym nie kupił - miewali poważne wpadki z jakością.

• #3 16 Paź 2013 16:50
    doggie_rsp
    Poziom 5  

Zgadza się. Dlatego nie sugeruję się plusami;) Jak już to patrzę na sprzęt od strony kWh a nie symboli bo często jest tak, że ta A+++ zużywa więcej prądu aniżeli ta A++ a w przypadku lodówki ma to bardzo duże znaczenie. Pralkę i zmywarkę postanowiłem, że kupie solidną a nie oszczędną bo jak dobrze zrozumiałem Twe słowa nie wszystko co na pozór wydaje się być oszczędne musi być dokładne...?
    Zapytam może inaczej... Co, a raczej jakie modele interesujących mnie sprzętów AGD byś kupił? Zmywarka i pralka do 2,000zł. Lodówka do 3,000zł (najlepiej bez systemu NO Frost)

PS: Ile mniej więcej powinna zużywać litrów wody zmywarka na cykl? 10 bd optymalnie?

• #4 17 Paź 2013 13:26
    Agito_pl
    Poziom 14  

Whirlpool AWO/C 61403P to bardzo dobry wybór, zwłaszcza, że cenowo to 1/2 Twojego budżetu.

• #5 17 Paź 2013 20:57
    movzx
    Poziom 39  

Agito_pl napisał:
    Whirlpool AWO/C 61403P
    Jasne! Z klejonym zbiornikiem czyli niewymiennymi łożyskami. A cały zespół piorący w cenie 3/4 nowej pralki.
    Zdecydowanie nie polecam Whirlpoola jeśli chodzi o pralki.

• #6 19 Paź 2013 11:26
    doggie_rsp
    Poziom 5  

Zarzucę może modelami pralek:
    1. GORENJE W 6523/S co o niej myślisz?
    Patrzyłem też na te BOSH:
    - BOSCH WAS 24463 PL
    - BOSCH WAQ 24461 PL
    ale nie jestem przekonany czy jest sens dopłacać aż tyle... Bo za Gorenje dam około 1200 zł a Bosch 1700-2000 zł w zależności jaki model... W porównywalnej do Bosch cenie jest jeszcze model GORENJE W 7623L... Warta uwagi?

• #7 21 Paź 2013 13:04
    popey111
    Poziom 21  

movzx napisał:
    Agito_pl napisał:
    Whirlpool AWO/C 61403P
    Jasne! Z klejonym zbiornikiem czyli niewymiennymi łożyskami. A cały zespół piorący w cenie 3/4 nowej pralki.
    Zdecydowanie nie polecam Whirlpoola jeśli chodzi o pralki.

Oj tam nie polecasz :) świetny biznes dla serwisu. 2 lata i cały zespół piorący do wymiany :)

Dodano po 4 [minuty]:

Jeżeli chodzi o pralkę to sprawdzone i nie drogie bosch z serii wae.....
    Chyba nie znajdzie się na chwile obecną nic porównywalnego w tej cenie, no może poza Gorenje i Electroluxem ale BSH cenowo wygrywa :)

Dodano po 2 [minuty]:

A co do zużycia prądu to nie ma tak naprawdę znaczenia :) pralki piorą po 3,5-4h żeby osiągnąć takie parametry.
    Pojawiają się więc dwa pytania :
    1) Jak nasze ubrania zniosą 4h młócenia w bębnie.
    2) Czy starczy nam czasu na pranie :)

Dodano po 3 [minuty]:

Co do lodówki to zgodzę się że w takiej cenie Beko mija się z celem.
    Poszukaj standardowo czegoś z Liebherra :)
    Poza tym samsung, lg, bosch itd w sumie zbliżone co do jakości :)
    Napisz co Ci się podoba to będzie łatwiej jakiś model poradzić.

Dodano po 1 [minuty]:

Zmywarkę można kupić whirlpoola, boscha, siemensa, electroluxa, beko.
    Zwróć uwagę żeby miało metalowe wnętrze i trzy poziomy natrysku :)

• #8 21 Paź 2013 16:21
    niedozwolony
    Poziom 12  

@popey111
    Biznes dla serwisu to jest wtedy gdy naprawa jest relatywnie niedroga. Przy takich kosztach nikt o zdrowych zmysłach naprawy nie zleci, tylko kupi nową pralkę z gwarancją. W efekcie stara staje się jednorazówką. No chyba, że ktoś lubi ryzyko i będzie się bawił w cięcie i ponowne klejenie zbiornika.

@doggie_rsp
    Szukasz pralki wąskiej czy tradycyjnej? Gorenje z "S" w nazwie to slim.

• #9 21 Paź 2013 16:30
    popey111
    Poziom 21  

niedozwolony napisał:
    @popey111
    Biznes dla serwisu to jest wtedy gdy naprawa jest relatywnie niedroga. Przy takich kosztach nikt o zdrowych zmysłach naprawy nie zleci, tylko kupi nową pralkę z gwarancją. W efekcie stara staje się jednorazówką. No chyba, że ktoś lubi ryzyko i będzie się bawił w cięcie i ponowne klejenie zbiornika.

Oj czepiasz się :) ale fakt dobór słów niezbyt udany :).
    Sens jednak niezmienny :) zmieńmy serwis na sprzedawca i jest gitara :)

• #10 22 Paź 2013 20:58
    mariusz.s
    Poziom 26  

witam
    pozwolicie ze wtrącę swoje trzy grosze.znam osobę która miała lodówkę whirpool , i chyba zbyt intensywnie eksploatowała ;) bo wytrzymała 2 lata i 2 miesiące.Padła komora chłodząca czy coś tam innego ,nie jestem ekspertem z AGD.Sam mam lodówkę ardo która ma ponad 15lat. Wiem że nie jest już energooszczedna ale...szkoda jeszcze zmieniać .Niestety już zona powoli suszy mi głowę nad nową lodówką i szukam ,szukam,szukam ;)
    pozdrawiam

• #11 25 Paź 2013 19:07
    doggie_rsp
    Poziom 5  

Długo mnie nie było bo i czasu na to by dłużej przysiąść nie miałem.
    Co do pralki to temat zamknięty. Niestety nikt nie radził nic konkretnego, więc będąc przy okazji w sklepie mojej żonie wpadł w oko model LG F12B8ND no i niestety nie miałem nic do gadania :) Czy wybór słuszny? Wyjdzie w praniu :D Mam tylko nadzieję, że mnie nie zawiedzie...
    Jutro najprawdopodobniej (o ile nic mi nie wypadnie) pojadę po lodówkę i może zmywarkę... Co kupię? Nie wiem :cry: Pewnie to co będzie i będę to testował na "własnej skórze"... Jeśli chodzi o lodóweczki Liebherra, to przyznam szczerze oglądałem kilka modeli, ale te co akurat by mi pasowały kosztują powyżej 4000zł co uważam jest kwotą zbyt wysoką jak na sprzęt AGD. Nie ukrywam, że wizualnie "leżą" mi lodówki samsunga, ale powiedziałem, ze tego loga w domu widzieć nie chcę i tak zostanie - no chyba, że sama kanapki będzie mi robiła do pracy to wtedy się zastanowię...

• #12 06 Lis 2013 20:45
    justynka_28
    Poziom 6  

ja mam pralkę LG kupioną za czasów studenckich jeszcze z 8 lat temu i działa bez zarzutu. Ku mojemu zdziwieniu ani razu się nie zepsuła i nic w niej nie było robione. Czekam, aż coś w niej strzeli bo chciałabym już coś nowszego ;) (ma dosyć duże zużycie wody w porównaniu do nowych modeli)

• #13 07 Lis 2013 21:57
    movzx
    Poziom 39  

Przypominam osobie namiętnie reklamującej pewnego azjatyckiego producenta, że z chwilą rejestracji ją również obowiązuje regulamin forum.
    Każdy kolejny spam będzie kasowany a konto blokowane, więc szkoda zachodu i warto wziąć się za porządną robotę.
    Żeby była jasność - nie dotyczy to osób bezinteresownie polecających sprzęt z którego są zadowolone.

• #14 09 Lis 2013 07:25
    Farstone
    Poziom 12  

Użytkuję zmywarkę BOSCH, ma wybite Made in Germany, nie wiem czy to ściema, ale nie sądzę, żeby wszystko w niej było robione w Chinach a napis jako chwyt/poza tym kosztowała niecałe 1300zł/. Sprawuje się idealnie już prawie 2 lata, do nowego mieszkania siłą rzeczy kupię BOSCH tyle, że już 60 cm.
    Natomiast jestem zielony co do piekarnika, chciellibyśmy z płytą rozdzielającą na dwie komory o różnych temp. grzania, wiem, że ma to Samsung a innych na razie nie szukałem, została lodówka i tu też nie mam pomysłu, w domu mam GORENJE i jest super ale co kupić teraz, ma być do ok. 1600 zł, podobnie piekarnik. Może jakieś sugestie użytkowników sprzętów w tych cenach?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME