Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do huba USB Esperanza EA127

jacek_sparrow 14 Paź 2013 20:30 2631 3
  • #1 14 Paź 2013 20:30
    jacek_sparrow
    Poziom 9  

Przemierzyłem już chyba z pół internetu w poszukiwaniu zasilacza 5V dla urządzenia z tematu. Odwiedziłem niejeden i nie pięć wrocławskich elektroniczno-elektrycznych sklepów i wiem tylko tyle, że ta końcówka nie jest standardu 5,5/2.1. (średnica zew. i wewn.) Ponadto zasilacz musi być odpowiedniej mocy by dał z siebie co najmniej 1,2A.

Jak określiłem wartość 1.2A:
    - max 500mA dla dysku 2,5 cala Hitachi Touro (pasywny)
    - max 500mA dla kolejny dysk 2,5 cala (pasywny)
    - max 100mA dla dysku 3,5 cala Verbatim (aktwyny)
    - max 100mA dla pendrivie

Biorąc pod uwagę, że zasilanie z zasilacza jest równoległym do wejścia USB z laptopa mam jeszcze do tego zachowany spory zapas. Zakładam, że z USB można ciągnąć kolejne 500mA (Sony Vaio F11 więc stary to nie jest, około 2.5 lat).

Zasilacz jest niezbędny bo przy podłączonym dysku aktywnym 3.5 cala lub pendrivie dysk Touro już nie rusza. Słychać jak próbuje zakręcić ale diodka już nie mruga. No chyba że coś ze sterownikami jest nie tak ale wszystkie sprzęty z osobna działają.

Jeśli ktokolwiek posiada ten sprzęt i miał podobny problem proszę o naprowadzenia najlepiej typ końcówki no i oczywiście czy takie rozwiązani się sprawdziło.

Dodam tylko, że hub jest nowy a swoje wątpliwości napisałem również do producenta (czytaj polskiego dystrybutora) i jak na razie brak odpowiedz (dzisiaj 5 dzień w tym weekend).

0 3
  • #2 14 Paź 2013 23:15
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zmierz po prostu średnicę.
    Może to być 5,5/2,5, albo jeszcze inne ..

Zabierz hub do sklepu elektronicznego i na pewno dobierzesz odpowiednią wtyczkę i możesz ją wymienić u zasilacza o podanych parametrach.

Jaki ma cel podłączanie 3 dysków zewnętrznych jednocześnie ?

0
  • #3 16 Paź 2013 21:15
    jacek_sparrow
    Poziom 9  

Średnica zew. na pewno jest mniejsza niż 5,5; mierzyłem już ale nie da się zmierzyć z dokładnością odpowiednią do trafnego zakupu. Wyszło ze zewnętrzna jest około 3mm. ale wewnętrznej nie ma opcji żeby zmierzyć.

Przymierzam się do zakupu zasilacza z 8 końcówkami z czego 3 z nich mają prawdopodobne średnice. Jednak cena jest prawie 2 razy większa niż huba. Zanim go kupie pokrążę jeszcze po kilku sklepach.

Sens jest, bo 2 będą prawie cały czas podłączone a podłączenie 3 chcę mieć w rezerwie. To tak jak w elektryce, musisz przyjąć odpowiedni współczynnik zapasu, by instalacji nie sfajczyć w szczycie obciążenia.

0
  • #4 12 Lis 2013 21:11
    jacek_sparrow
    Poziom 9  

No i udało się znaleźć odpowiednią końcówkę, niestety po zakupie wymienionego wcześniej zasilacza z 8 końcówkami.

standard końcówki to: 3.5 / 1.35 (średnia zewn. / średnica wewn.) i jest bez problemu dostępny, mogłem zaryzykować :|

polaryzacja: plus w bolcu wewnętrznym, informacja potwierdzona u producenta i przeze mnie :D

Zauważyłem, że hub nawet przyśpieszył w działaniu a ponadto mam podłączone dwa dyski, pena no i ładuję telefon jednocześnie przeglądając kartę pamięci, wszystko gra i nie koliduję ze sobą, tak miało być. Denerwują tylko zbyt mocne niebieskie diodki, które zakleiłem taśmą izolacyjną :D

tyle w temacie

2