Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Toyota Yaris 1.0 - Po wymianie g這wicy i t這k闚 nie odpala

14 Pa 2013 21:35 5958 23
  • Poziom 18  
    Witam!
    Problem jak w temacie. Toyota yaris 1.0 rok 2003 wersja z silnikiem francuskim.
    Kupi貫m to cudo z rozebranym silnikiem po "przeskoczeniu" 豉鎍ucha rozrz康u. Przeskok spowodowany by nie wymienionym olejem i napinaczem rozrz康u. G這wica - szrot. Kupi貫m inn do tego modelu splanowa貫m j i uzbroi貫m od nowa. Wszystko poustawia貫m na przys這wiow szpilk i powinno 鄉iga a tymczasem nie odpala. By貫m dzisiaj pod kompem i zero b喚d闚 wszystko ok. Rozrz康 sprawdzi貫m te dwa razy i ok. Czujniki te mam dwa komplety - i ten na wa i ten na wa貫k rozrz康u. Pomierzy貫m je i jest ok. Silnik nie odpala bo niema iskry na 瘸dnej ze 鈍iec. Immobiliser si rozbraja po w這瞠niu klucza do stacyjki. Pompka paliwa s逝cha 瞠 dzia豉. Paliwo do wtrysk闚 dochodzi - a czu. Rozpisuje si bo chc ukruci g逝pich wypowiedzi. Prosz o sensowne podpowiedzi co jest spowodowane brakiem iskry - gdzie szuka i czego.
  • Poziom 32  
    konradx napisa:
    By貫m dzisiaj pod kompem i zero b喚d闚 wszystko ok
    Synchronizacja te jest ok?
  • Poziom 30  
    Por闚naj wykorbienia na ko鎍ach wa趾闚 rozrz康u tam gdzie jest czujnik po這瞠nia i sprawd jaka jest szczelina pomi璠zy wa趾iem a czujnikiem.
    Na wale korbowym by造 montowane 2 rodzaje k馧 fonicznych, je瞠li do逝 nie rusza貫 to problem jest w g這wicy.
  • Poziom 18  
    D馧 silnika jest raczej ok bo podpatrzy貫m, 瞠 na tym komputerze u "szpeniora" pokazywa造 si obroty silnika jak kr璚ili鄉y rozrusznikiem, zacz窸o wyskakiwa 126..124..127..obr/min, a to przecie czujnik wa逝 korbowego oblicza wi璚 tu bym raczej by pewny 瞠 jest dobrze. Op鏎 czujnika wynosi 2.04kOhm ,dla por闚nania mam dwa i na drugim jest to samo. Nie mam jak sprawdzi tego czujnika wa趾a rozrz康u. Ma trzy piny - plus, minus i sygna. M鏬豚ym na kr鏒ko oszuka komputer i poda mu impuls, tylko nie wiem czy on dostaje impuls w postaci plusa czy minusa?
  • Poziom 38  
    Brak b喚dow podczas kr璚enia rozrusznikiem nie jest wyznacznikiem, 瞠 wszystko jest ok.
    Czy dobrze zrozumia貫m, 瞠 chcesz emulowa sygna z czujnika po這瞠nia wa趾a? Chmmm...
    Paliwo do wrtysk闚 dochodzi, ale czy wtryski si otwieraj? Sprawd kontrolk diodow, na przyk豉d, czy masz impuls na wtryski. Stawiam na brak synchro do逝 z g鏎.
  • Poziom 33  
    Na krotko sobie mozesz w tym samochodzie.Niech ktos kumaty podjedzie do ciebie i sprawdzi ci to auto tak jak powinno byc.W ewentualnosci oscyloskop i zobaczyc co beda czujniki pokazywac.
  • Poziom 18  
    Silnik jak捷 kompresj ma, trudno powiedzie jak, nie mam ci郾ieniomierza. Ale z rury dochodz g逝che pukni璚ia. To jest silnik 1.0 i jeszcze po remoncie, zanim on si u這篡 i dotrze to z 800km trzeba przejecha. A s逝chajcie tam jest zamontowany autoalarm Silicon kenas pdc, czy czasem on nie odcina te zap這nu? tak teraz przegl康am te dokumenty i ku mojemu zaskoczeniu autoalarm ma "ukryty reset" Po wy豉dowaniu akumulatora nale篡 go wcisn望.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Dzisiaj wyci掖em alarm - iskra ju jest, ale yaris dalej nie odpala, niemniej jednak s造cha g逝che strzelanie w wydech. Rozrz康 sprawdzi貫m kilka razy. Na dolnym kole zero ,a na g鏎ze wa趾i na 12. Czujniki sprawne ten na dole ma op鏎 2.04kOhma, ten g鏎ny daje sygna na transformatory bo iskra ju jest. Co jest brak synchronizacji. Mam urz康zenie do pomiaru k徠a zap這nu - kompletnie fazy si nie zgadzaj. Co si u licha z dzieje? Ma kto pomys?
  • Poziom 38  
    G逝che strza造 to p騧ny zap這n albo 幢e ustawiony wa貫k wydechowy. Iskra sugeruje, 瞠 g鏎a z do貫m s "we fazie". Czy z wypi皻ym czujnikem wa趾a te masz iskr?
  • Poziom 18  
    na wypi皻ym czujniku nie mam iskry. Dzisiaj kupi貫m jeszcze paliwo, sprawdzi貫m czy jest ci郾ienie paliwa - wszystko jest, a pali nie chce. Zostaje jeszcze kompresja kt鏎ej nie mam jak sprawdzi. Znam silniki np. we fiatach, kt鏎e nie stawiaj oporu na kr璚eniu wa貫m ( kompletnie s豉ba kompresja) i pal, inne 穋 olej a niebieska chmura si unosi, ale odpalaj. Zostaje jeszcze kwestia samego sterownika, czy tam jest jaka opcja kt鏎a si uruchomi豉 po przeskoczeniu 豉鎍ucha rozrz康u? Nie mam interfejsu 瞠by si dobra do ECU i nie wiem co on tam pokazuje. U "szpenior闚" to co tam pod陰czyli to by這 jakie urz康zenie uniwersalne, mo瞠 nie wszystko mi odczytali? Panowie i panie wiem 瞠 jak mi kto na tym forum nie pomo瞠 to ju raczej nikt mi nie pomo瞠.
  • Poziom 30  
    Por闚nywa貫 wa趾i rozrz康u i czy zmierzy貫 szczelin pomi璠zy wa趾iem rozrz康u a czujnikiem ??
  • Poziom 18  
    Wa趾i por闚nywa貫m s identyczne, szczelina mi璠zy czujnikiem a wa趾iem na 3mm. Co to jest ten plak? Nie pr鏏owa貫m.
  • Poziom 38  
    Plak to firma produkuj帷a 鈔odki do piel璕nacji samochodu. 字odek do czyszczenia deski, tej firmy, jest u篡wany zast瘼czo jako samostart do rozruchu silnik闚. Cechuje sie znacznie "mi瘯sz prac" ni samostart, zw豉szcza w dieslach. No i mo積a nim popsika w aucie :-)
  • Poziom 18  
    Jeszcze nie dosta貫m urzadzenia do pomiaru cisnienia w cylindrach, ale jeszcze analizuj ca陰 sytuacj od poczatku i zastanawiam si czy g這wica od francuza i japo鎍a to ta samam g這wica. Przemierzy貫m j w r騜nych punktach - po這瞠nie czujnika wa趾a rozrzadu ( g貫boko嗆, wysoko嗆, odleg這嗆 od 軼ianki) wygl康a identycznie i opr鏂z graweru "U4"na jednej ze scianek ( stara mia豉 "U5") nie znalaz貫m 瘸dnych r騜nic. Czy jest kto na forum, kto mia podobnyc przypadek? Czyta貫m kilka post闚 w innych tematach i kto powiedzia 瞠 silniki r騜ni si jedynie czujnikami i mocowaniem filtra powietrza, na iinym foum motoryzacyjnym z kolei kto inny napisa, ze za這zy tak g這wic i auto nie chcia這 odpali. Im wi璚ej czytam tym bardziej g逝pi jestem.
  • Poziom 18  
    Sprawdzi貫m ci郾ienie na garach i jest ok 12,5Atm. Co u licha mo瞠 by?
  • Poziom 30  
    prze堯 wa貫k rozrz康u i czujnik ze starej g這wicy
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jak ju wy瞠j koledzy pisali. Jedyne r騜nice pomi璠zy wersj europejsk a japo雟k to inne ko這 foniczne wa逝 korbowego (ale go podobno nie rusza貫) i czujnik po這瞠nia wa趾a wraz z wa趾iem kt鏎y ma inn d逝go嗆 "wypustek" b康 inaczej bolc闚 przechodz帷ych ko這 czujnika. Do tego dolne ko這 foniczne mo積a zamontowa dwojako, obracaj帷 je o 180 stopni te b璠zie pasowa這 a wtedy znacznik wypada ca趾iem gdzie indziej ni ma by.
    R闚nie my郵, 瞠 masz brak synchronizacji...
  • Poziom 38  
    Skoro przy zapi皻ym czujniku ma iskr, a przy odpi皻ym nie, obstawia豚ym z貫 zamontowanie dolnego ko豉, skoro si da. Mo積a jeszcze na pr鏏 nie wypina czujnik wa趾a, a wyj望 go, bez odpinania przewod闚. Je郵i iskry nie b璠zie to prawdopodobne jest, 瞠 jednak to ko這 jest obr鏂one i iskra przypada na suw wydechu , co daje g逝che strza造 w wydech. Nie znam tego silnika, ale tak by mi to wypada這. Je郵i da si b造sn望 lamp stroboskopow na wa貫k podczas kr璚enia silnikiem, by這by wida po這瞠nie krzywek.
  • Poziom 18  
    Panowie, z tego co pami皻am to wyci璚ie na wpust cz馧enkowy w tym wirniku czujnika by這 lekko obrobione , by mo瞠 brak precyzji powoduje przesuniecie i op騧nienie tego zap這nu. Dzisiaj odkr璚 t 鈔ub na kole pasowym i spr鏏uj przesun望 j i zobacz efekty. Jak si oka瞠 瞠 nie dzia豉 dalej to jad AutoTronika - widz 輳 mieszka nie daleko ode mnie.
  • Poziom 2  
    Witam, mia貫m podobny problem. Silniki r騜ni si wa趾ami rozrz康u, a w豉軼iwie odleg這軼i od czujnika wa趾a i "tym" ko貫m na wale z kt鏎ego sygna bierze czujnik wa逝. Spr鏏uj te trzy bolce przesun望 na min. 1 mm do czujnika wa趾a. (robi帷 to m這tkiem mo瞠sz uszkodzi wa貫k).
  • Poziom 18  
    Witam,
    po tych wielu perypetiach w ko鎍u dzi瘯i Pfemkowi Autoronik doszed貫m, 瞠 zap這n jest przestawiony o 180stopni, czyli ko這 foniczne te b璠zie przestawione o 180stopni. B陰d jest w ksi捫ce, a w zasadzie dwa b喚dy, bo opr鏂z b喚dnie podanej instrukcji o ustawieniu ko豉, to jeszcze opis 瞠 " czujnik wa逝 odpowiada za obroty" - on odpowiada za iskr r闚nie. 疾 zap這n jest przestawiony doszed貫m dzi瘯i stroboskopowi. Przy這篡貫m do ko豉 i ku mojemu zdziwieniu zamiast wypada na g鏎ze na tym wyci璚iu, to on centralnie po przeciwnej stronie wyskakuje. My郵icie 瞠 to jest to? Zacz掖em ju rozbiera, jutro doko鎍z.
    syqu - g這wica - odlew jest identyczny, wa貫k vti jest inny ale wystarczy rzeczywi軼ie wycisn望 te bolce lekko i uzyskamy odleg這嗆 1mm
  • Poziom 18  
    Witam!
    Przede wszystkim dzi瘯uje Pfemkowi bo to tak jak on zasugerowa ko這 by這 obr鏂one. Dzisiaj je za這篡貫m poprawnie i autko odpali這 od szcza豉. Temat Zamykam

Moderowany przez B豉瞠j:

Grzeczniej m闚i si "sikania"!