Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny + Wzmacniacz + CD do 1300-1500zł

wojt3k_ 14 Paź 2013 21:51 1404 5
  • #1 14 Paź 2013 21:51
    wojt3k_
    Poziom 6  

Cześć!

Mam zamiar nagłośnić niewielki pokoik (szer. 2.30m, dł. 4.20m, wys. 2.50m) dobrym sprzętem (najchętniej używanym). Pokój jest malutki, ale zakupiony sprzęt chciałbym także móc z powodzeniem wstawić do nieco większych pomieszczeń.

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim muzyka poważna (głównie orkiestrowa, ale i chóralna, kameralna, solowa), a także jazz i muzyka etniczna. Z elektroniki gównie eksperymentalna i ambient. Czyli w skrócie: dużo akustyki i elektronika w tzw. międzyczasie.

Do wzmacniacza mam zamiar podpiąć gramofon stereofoniczny Unitra GS-438 "BERNARD".

Zależy mi na możliwie jak najnaturalniejszym dźwięku (ze względu na akustyczne brzmienia).
    Żaden zestaw 5.1 raczej nie wchodzi w grę.
    Subwoofer niechętnie, raczej klasyczne stereo.
    Raczej kolumny podłogowe niż monitorki.

Bardzo proszę o pomoc i porady, bo kompletnie się nie znam na sprzęcie elektronicznym, a bardzo długo zbierałem pieniądze i nie chcę kupić jakiejś chińskiej tandety.

Pozdrawiam serdecznie!

0 5
  • #2 15 Paź 2013 13:58
    Pablo1964
    Moderator

Obawiam się, że kolumny podłogowe mogą się "dusić" w tak małym pomieszczeniu. Chyba, że najmniejsze, jak np. Pylon Pearl.

0
  • #3 15 Paź 2013 14:46
    wojt3k_
    Poziom 6  

Dzięki za odzew!

Na 100% podłogowe się nie sprawdzą?

Te Pylon Pearl wyglądają bardzo przyjemnie i mają niezłe opinie.
    Wydają się być idealne dla mnie :)
    Pytanie tylko, czy tak mała wielkość nie sprawi, że dźwięk straci na przestrzenności?
    Są jeszcze jakieś konkurencyjne do nich w tej kategorii cenowej (może o drobinę większe)?
    Jaka cena za używane Pylon Pearl byłaby odpowiednia?
    Nowe z dowozem znalazłem za 999zł. Opłaca się?

Jaki najlepszy wzmacniacz do nich?
    Jaki CD-tuner?

Pozdrawiam!

Dodano po 11 [minuty]:

Co myślicie o zestawie Pylon Pearl 20 + Denon PMA-860?

0
  • #4 15 Paź 2013 19:38
    Pablo1964
    Moderator

Zdecydowanie odradzam kupowanie czegokolwiek w ciemno - ocena kolumn jest rzeczą szalenie subiektywną. Ale tej konfiguracji posłuchać z pewnością warto.

0
  • #5 26 Paź 2013 16:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wojt3k_ napisał:
    gdzie w Warszawie mogę porównać kolumny PP z innymi

http://www.pylonaudio.pl/index.php?action=gdzie_kupic
    Salon "Audiofil"
    wojt3k_ napisał:
    że jakiś model względnie taki sam jak PP20 jest lepszy, bo jest zbudowany na Tonsilowskich "podzespołach".
    Co ew. powiedzieć sprzedawcy, żeby dał mi i jedne i drugie do przetestowania?
    Pierwsza edycja Pylon Pearl była na Tonsilach, teraz są nie wiadomo na czym. Nie słuchałem PP20 a jedynie pierwszej wersji i ona mi się bardzo spodobała (w połączeniu z Denonem PMA 1560). Nie wiem czy będą jeszcze je mieć, bo Pylon już ich nie robi.

0
  • #6 26 Paź 2013 16:16
    wojt3k_
    Poziom 6  

Cześć.
    To znowu ja, więc jak łatwo sie domyśleć, problem nagłośnienia mojego pokoju nie został jeszcze rozwiązany.
    Ostatnio nie miałem zupełnie czasu na szukanie odpowiedniego sprzętu, ale w niedalekiej przyszłości będę miał kilka wolnych od pracy dni, podczas których chętnie bym sie wybrał na testowanie różnorodnego sprzętu.

Czytam na forach od dłuższego czasu, że w tej kategorii cenowej (do 1000pln) kolumny rodzimej firmy Pylon Pearl nie mają konkurencji. Chciałbym osobiście się o tym przekonać i porównać je z innymi kolumnami w zbliżonej cenie.
    Więc najważniejsze pytanie, bo w internecie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi: gdzie w Warszawie mogę porównać kolumny PP z innymi (wiadomo, że odsłuchy kosztują, a najchetniej nie chciałbym latać po różnych sklepach, no chyba, że nie ma wyjścia)?

Doszukałem sie gdzieś również informacji (moge teraz coś porąbać), że jakiś model względnie taki sam jak PP20 jest lepszy, bo jest zbudowany na Tonsilowskich "podzespołach".
    Co ew. powiedzieć sprzedawcy, żeby dał mi i jedne i drugie do przetestowania?

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.
    Pozdrawiam!

Dodano po 2 [minuty]:

sory coś zagmatwałem :P

chciałem zmienić trochę treść wiadomości... pedantyzm :p

Dzięki wielkie za ten sklep - nie potrafiłem znaleźć.

telecaster1951 napisał:
    Pierwsza edycja Pylon Pearl była na Tonsilach, teraz są nie wiadomo na czym. Nie słuchałem PP20 a jedynie pierwszej wersji i ona mi się bardzo spodobała (w połączeniu z Denonem PMA 1560). Nie wiem czy będą jeszcze je mieć, bo Pylon już ich nie robi.

Brzmi jakbyś z góry zakładał, że grają gorzej.
    Tak czy inaczej szkoda by było, gdybym nie mógł ich ze soba porównać.

0