Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa traktora sam - Nie wiem jak zmienic przelozenie.

fisiokosio 05 Lis 2013 17:58 39108 38
    fisiokosio
    Poziom 12  
    A czy reduktor od stara 200 bedzie pasowala do mojego ciagnika?
    tadek-67
    Poziom 20  
    Proponuję zastosować jako reduktor łańcuchy z maszyn rolniczych np. z rozrzutnika obornika .Dzięki temu można dobrać odpowiednie przełożenie [duża ilość rożnych kół zębatych],oraz odpowiednie do mocy wytrzymałe przełożenie .Zaletą takiego rozwiązania jest tez prostota wykonania ,a także niwelacja małych błędów w obliczeniach, czy wykonaniu ,a o to w domowych warunkach nie trudno.
    toku74
    Poziom 31  
    Jak szukasz reduktora to poszukaj od np Suzuki Samurai.
    fisiokosio
    Poziom 12  
    Nie wiem, czy łancuchy będą wystarczajaco wytrzymale. Ale jestem coraz bardziej przekonany do łancucha i kół zębatych. I mam do nich dobry dostep. ;) Myśle, że to będzie najprostsze rozwiązanie i najtańsze, ale nie wiem czy wystarczająco wytrzymałe. Tego się najbardziej obawiam. Co prawda nie będę ciągał wielkich ciężarów, tylko odśnieżyć w zime podjazd itp. Będę robił tym traktorem lekkie prace. Nawet jakbym sie zdecydował na koła zębate i łańcuchy, to bym musiał zrobić jakiś napinacz. Myśle, ze solidny łańcuch i solidne koła zębate wystarczą.

Jeżeli coś źle napisałęm proszę o korekte.
    tadek-67
    Poziom 20  
    Te łańcuchy są bardzo mocne ,wytrzymają spokojnie,
    jaspi85
    Poziom 15  
    Witam reduktory od stara nadają się chodzi tu bardziej o połączenia między nimi maluch-Star żeby łatwo było zrobić i tanio zresztą każdy reduktor/przekładnia jest dobry nieważne czy to Star czy Suzuki Samuraj.
    Trzeba pamiętać że przy jednej skrzyni biegów prędkość do tyłu tzw wsteczny bieg jest równa lub zbliżona do jedynki, bieg pierwszy.
    Z tym się właśnie ja nie zorientowałem i gdybym wiedział to bym miał dwie skrzynie biegów no i może ten reduktor co jest obecny:)
    Jeśli chodzi o przełożenie przekładni reduktora to od 1:2 do 1:10 no może 1:20 bo więcej się nie opłaca przy jednej skrzyni biegów bo będzie za wolno oj wolno.
    Bo obecnie mam 1:20 i jest i na 5 biegu jadę najwyżej około do 10km/h ale za to tyle mocy ile reduktor wytrzyma.
    Pozdrawiam
    tadek-67
    Poziom 20  
    Jeżeli ma to być silnik od malucha i połączenia maja wytrzymać dłużej jak miesiąc[wibracje silnika] dobrze jest przekazywać napęd od silnika do przekładni , skrzyni biegów poprzez wał kardana,np od Poloneza wał nap. lub masywny łańcuch .Oba te przeniesienia niwelują drgania silnika i związane z nimi pęknięcia wałków lub obudowy skrzyni.W maluchu do było razem skręcone i razem sobie skakało na sprężynie i gumach.
    DIZZI
    Poziom 17  
    Najlepiej to zrobić traktor z silnika i skrzyni przednio-napędowca .
    Zablokować mechanizm różnicowy i mamy przekłanię około 4x to daje nam zmniejszenie prędkości i wzrost siły .
    Zdobyć dwa mosty od bęzyniaków lub lepiej od terenówki np . Suzuki Samuraj
    wzne że by przełożenia były jednakowe i jeden miał przeguby do sręcania .
    Wyjdzie traktorek 4x4 i niskimi ksztami nakładu pracy idosyć funkcjonalny.
    Ale zrobisz jak bęzie ci śię podobało w końcu to twoje zabawki ja tylko podsuwam pomysł
    i jest tego naprawdę dużo w necie np . traktorek o nazwie MOTÓR widziałem nawet do kupienia plany ramy ale to do konkretnego modelu silnika i mostów więc trzeba popatrzeć po internecie i napewno wiele znajdziesz tylko musisz wybrać koncepcję budowy twojego sama bo ja np. wybrałem całkiem inną dopasowaną do posiadanego materiału . zaplecza i chęci . Budowa traktora sam - Nie wiem jak zmienic przelozenie.