Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra g 99r - szybko migajace kierunki, brak tylnej wycieraczki itd

luczija88 15 Paź 2013 12:59 1410 7
  • #1 15 Paź 2013 12:59
    luczija88
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z kierunkami, migają bardzo szybko, awaryjne tylko wtedy kiedy zapala się światło, miga podświetlenie zegarów, deski, brak podgrzewania tylnej szyby i tylnej wycieraczki, nie działa pierwszy bieg przedniej wycieraczki:) co to ku... może być bo nikt nie wie!!:) Stało się tak kiedy auto nie chciało odpalić i mechanicy szukali powodu, okazało się że pompa paliwa. Ale dlaczego reszta nie działa teraz?

0 7
  • #2 15 Paź 2013 23:11
    gsekulski
    Poziom 16  

To Cię załatwili. Słuchaj wygląda to jakby manetka od kierunków Ci jakieś zwarcie robiła. Sprawdzałes bezpieczniki?

0
  • #3 16 Paź 2013 11:17
    andrzej20001
    Poziom 43  

Masa na karoserię pewnie "sie urwała" :)

0
  • #4 17 Lut 2016 23:03
    sadek1979
    Spec od samochodów

Koledzy temat z przed lat kilku ale mam na tapecie identyczny przypadek . ( jedyna różnica że autko odpala ) Może macie jeszcze inne podpowiedzi . Niestety autor nie podzielił się z nami wiadomościami o tej usterce , a szkoda teraz by się przydała . Pozdrawiam serdecznie .

0
  • #5 18 Lut 2016 12:13
    thomas-cs
    Poziom 14  

Sprawdź czy masz masy. To najszybszy i najpewniejszy sposób. Próbnik i jazda :)

0
  • #6 02 Paź 2018 09:50
    klecina
    Poziom 10  

Cześć,
    mam prawie identyczna historię.
    Wszystko zaczęło się od tego, że włączyłem ogrzewanie lusterek i tylnej szyby.
    Po jakimś czasie zauważyłem że podświetlenie liczników i zegara pomruguje. Nie działa pierwszy bieg przedniej wycieraczki (pozostałe działają), nie działa tylna wycieraczka, nie działa ogrzewanie tylnej szyby(nie zapala się podświetlenie przycisku) i przeciwmgielne (nie zapala się lampka). Bzyczek od włączonych świateł bzyczy w sposób inny niż było to pierowotnie - czyli też jest źle.

Sprawdziłem bezpieczniki i przekaźniki - wszystkie sprawne.
    Sprawdziłem tylną klapę i tam znalazłem uszkodzone przewody na łączeniu z karoseria-klapa (brązowy zerwany i sterujący przetarty).

Niestety problem nadal nie został rozwiązany i wspomnianie powyżej objawy wciąż się utrzymują.
    Macie pomysł co łączy te wszystkie wymienione rzeczy?
    Pozostała część auta działa sprawnie, radio, ogrzewanie, klima, lusterka, światła - jest OK. Żadne z bezpieczników mi się nie przepalił.

0
  • #7 02 Paź 2018 13:49
    andrzej20001
    Poziom 43  

Mózg w skrzynce bezpieczników mógł paść. Jest pod przekaznikami kierunkowskazów.

0
  • #8 10 Paź 2018 11:21
    klecina
    Poziom 10  

Cześć,
    wymieniłem muduł pod bezpiecznikami tzw. Multitimer i wszystko wróciło do normy.
    Nie trzeba demontować elementów kokpitu itd. Skrzynkę z bezpiecznikami da się wyjąć przez schowek: wykręcamy dwa torxy, luzujemy wiązki przewodów i skrzyneczka "na siłę" wychodzi.

0