Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus TF300T - Wyświetlacz wariuje

Robski 15 Paź 2013 13:06 3315 3
  • #1 15 Paź 2013 13:06
    Robski
    Poziom 10  

Witam
    W tablecie Asus TF300T po wymianie wyświetlacza oraz digitizera ekran sam zaczyna reagować, ikony się same przesuwają, otwierają się różne
    funkcje. Wszystko bez dotyku.
    Tablet raz był już w serwisie producenta z powodu uszkodzonego wyświetlacza. Po wymianie wrócił z takimi objawami. W międzyczasie uszkodził się digitizer, którego wymieniłem sam.
    Wygląda to podobnie jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=D_cir4wV6vk
    Robiłem kalibrację jakimś softem - bez efektu.
    Czy ma ktoś jakieś propozycje, co może być przyczyną problemu?

Dzięki, pozdrawiam
    robski

0 3
  • #2 22 Paź 2013 08:19
    grubas
    Poziom 40  

Wiem, że w tym modelu po wymianie dotyku są same problemy i tylko serwis autoryzowany jest w stanie to zrobić.
    Opinia wielu osób co wymieniała dotyk. I tak tablet musiał odwiedzić autoryzowany serwis.
    Nikt nie chce naprawiać tego modelu i podobnych bo są problemy - opinia klientów.

0
  • #3 03 Lis 2013 17:34
    salatx
    Poziom 10  

Pracuje w serwisie gdzie naprawiamy tablety i jeśli chodzi o TF300 to po wymianie Digitizera wskazana jest aktualizacja Firmware dotykowego ekranu, której niestety producent nie chce udostępnić.

0
  • #4 07 Kwi 2014 13:52
    Robski
    Poziom 10  

Po wysłaniu do serwisu stwierdzili że do wymiany jest:
    1. Moduł LCD / Matryca
    2. Płytka touchpada
    3. Płyta główna
    4. Tacka Sim
    5. Obudowa
    Żeby zagwarantować sprawność urządzenia muszą wymienić wszystko. Koszt oczywiście wyższy, niż zakup nowego tableta.
    Aktualizacji firmwaru ekranu dotykowego lub kalibracji nie przeprowadzą, ponieważ jak to napisali, serwis nie dokonuje takich czynności na nieoryginalnych komponentach.
    Czy ktoś się podejmie sprawdzenia i ewentualnej naprawy tego sprzętu?

1