Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 SW 03` ew10j4 - Peugeot podłączenie czujnika temp. i podg. lust.

Kosygor 15 Paź 2013 17:22 3711 0
    Kosygor
    Poziom 7  
    Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post ponieważ do tej pory wystarczyło mi przeglądanie forum.
    W dniu wczorajszym stwierdziłem, że przed zimą wypadałoby zrobić do końca podgrzewanie lusterek. Rozkminiłem po schemataie Peugeot 307 SW 03` ew10j4 - Peugeot podłączenie czujnika temp. i podg. lust. że w moim Pugu 307 SW do grzania lusterka idą kable 5 i 6 jako jeden i 4 pod drugą wtyczkę (schemat bez składanych lusterek). Okazało się że ktoś już przy tym grzebał i przedłużył kable 5 i 6. Co okazało się potem szły one tylko do tej czarnej zaślepki, którą bez namysłu odciąłem (teraz już wiem że to był czujnik temperatury), zaś te kable od strony wkładu lusterka były luźno w gumowej osłonie na kable (nic dziwnego że grzanie nie działało).
    Podłączyłem te dwa kable do lusterka i grzanie działa.
    Moje pytanie brzmi skoro grzanie lusterka działa i, ale jednocześnie kable były podłączone pod czujnik temperatury (który też działał), to mam włączyć czujnik w obwód równolegle do grzania lusterka ?
    Czy może ktoś zupełnie to pomieszał? Na tym schemacie jest jeszcze potencjometr na kablu 6 (chyba że tak oznaczono sam czujnik).

PS. Nie wiem dlaczego tak było to zrobione ale działało. Z czujnika nigdzie nie miałem żadnego wyjścia na podłączenie tych dwóch kabli do lusterka.

Edit dodaje stan wiązki jaki mam na chwilę obecną :
    Peugeot 307 SW 03` ew10j4 - Peugeot podłączenie czujnika temp. i podg. lust.

Edit: Nie trolowałem. Chciałem się upewnić, ale nikt nie odpowiedział. Zrobiłem na czuja i podłączyłem ten czujnik jako ten potencjometr na kablu 6. Działa ogrzewanie i termometr. Pozdrawiam