Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco SPA112 i neofon - Jest połączenie voip z routerem, ale telefon nie działa

15 Paź 2013 18:37 4440 17
  • Poziom 7  
    Witam, to mój pierwszy post na forum więc z góry dziękuję za wyrozumiałość, od razu mówię, że nie jestem leniwy, przeszukałem już co się dało i dalej stoję w miejscu.

Mój problem polega na tym, że uruchomiłem usługę Funpack HD. Z wiadomych wszystkim przyczyn nie korzystam z liveboxa, mam swój router (TP-LINK TD-W8951ND). Dokupiłem do niego bramkę VOIP SPA112, żeby podłączyć telefon internetowy. Już nie wiem co robić.
    I w routerze i w bramce zrobiłem upgrade firmware'ów, w routerze przekierowałem porty na voipa i bramkę skonfigurowałem według znalezionego na internecie schematu, który podobno działa z neostradą. Wygląda to tak, że bramka łączy się z routerem, status telefonu to: Registered, ale rozmowy i tak nie działają. Kiedy dzwoni się NA niego to bez żadnych sygnałów włącza się skrzynka pocztowa, a kiedy dzwoni się z NIEGO to są normalne sygnały, tyle że na telefonie na który się dzwoni wyświetla się: "numer prywatny" i po odebraniu cisza w słuchawce. Dodam jeszcze, że po chwili telefon zacznie dzwonić i normalnie gość powie informację, że zostawiono wiadomość na skrzynce. I tak za każdym razem. Proszę o pomoc, dodaje screeny mojej konfiguracji.

Cisco SPA112 i neofon - Jest połączenie voip z routerem, ale telefon nie działa Cisco SPA112 i neofon - Jest połączenie voip z routerem, ale telefon nie działa Cisco SPA112 i neofon - Jest połączenie voip z routerem, ale telefon nie działa Cisco SPA112 i neofon - Jest połączenie voip z routerem, ale telefon nie działa
  • Switche POE
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź czy przekierowanie portów lub testowo ustawienie IP bramki w DMZ rozwiąże problem.
  • Poziom 7  
    Dzięki za szybką odpowiedź, niestety nie pomogło.
  • Poziom 9  
    zaznacz "Make Call Without Reg", spróbuj pozmieniać auth id i user id na "xxx@neofon.tp.pl" i bez tego
  • Poziom 7  
    zaznaczenie "Make Call Without Reg" nic nie dało, ale pozamienianie auth i user id zmieniło to, że kiedy dzwonie z tego telefonu to już nie mogę się dodzwonić jako prywatny, nie ma żadnych sygnałów. Po za tym wszystko tak samo, czyli dalej nic nie działa :cry:
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Zmieniłem na inne kodeki i dalej to samo. Dzwoniłem do Oragne, ale gość powiedział, że nie pomoże, że wspierają tylko ich urządzenia.
  • Poziom 35  
    Spróbuj banalnie wybrać z telefonu #21#. Może masz ustawione u operatora natychmiastowe przekierowanie na pocztę głosową?
  • Poziom 7  
    Nie mam niczego takiego ustawionego :(
  • Poziom 35  
    Odpal tego liveboxa na chwilę, zaloguj się do neostrady, podłącz telefon i sprawdź czy działają połączenia. Może jest babol na platformie orange, nic nie można wykluczyć.
  • Poziom 7  
    Problem w tym, że mój livebox jest spalony po burzy, nie używam go już i dlatego nie wymieniłem na nowy.
  • Poziom 35  
    To zgłoś brak synchronizacji (tylko przy odłączonym routerze :D ) i przyjadą ci wymienią. Zawsze powinno być coś sprawnego pod ręką, nawet do takich szczególnych przypadków jak ten co teraz się przytrafił.
  • Poziom 7  
    Ok, ale jednak wolałbym działać na zakupionym SPA112. Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł co to może być?
  • Poziom 9  
    andk1eltd'owi chodziło o podłączenie liveboxa jedynie w celu sprawdzenia połączenia z serwerem voip.
  • Poziom 7  
    wiem, ale liveboxa niestety nie posiadam, zgłosiłem awarie i czekam, a w tym czasie chciałbym jeszcze popróbować coś z tym voipem
  • Poziom 9  
    Spróbuj skonfigurować program X-Lite i sprawdzić czy da się wykonać/odebrać połączenie.
  • Poziom 10  
    Witam. Ktos rozwiazał problem? bo mam Neofon + cisco 112 ale na zadnych ustawieniach nie moge dzwonic z Domowego na komórkowy i odwrotnie (tu po 1 biiip po chwili brak numeru lub poczta)

Pisze Registered ale mimo to nadal problem:(

Dzwoni jedynie na same stacjonarne jakims cudem

Ktos pomoze?