Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Verbatim - Wirusy na dysku zewnętrznym

mateusz17171 15 Paź 2013 18:50 1770 5
  • #1 15 Paź 2013 18:50
    mateusz17171
    Poziom 2  

Witam wszystkich

Mam problem z dyskiem zewnętrznym typu Verbatim 53001 , sprawa wygląda tak że po podłączeniu pod port USB na moim Laptopie Toshiba Satellite L655 , wyskakiwało od razu okno aby sformatować dysk , podczas próby formatowania wyskakiwał błąd że windows nie może dokończyć formatowania, próbowałem go przeskanować przez antywirus też nie zdało to efektu , bo antywirus nawet się nie uruchomił. Podłączając go do telewizora przez USB wszystko pięknie śmigało , zdjęcia mogłem oglądać i filmy też , a na laptopie nie dało rady .
    Podłączyłem ten dysk do innego laptopa marki Samsung , dysk się otworzył a tu takie coś(dysk zainfekowany) wykryło od razu 2 wirusy , przy testowaniu przez antywirusa program samoczynnie się wyłączał znalazło te 2 wirusy i dalej nie skanował tak jak by jakiś wirus go blokował bo nie wiem co innego może być przyczyną samoczynnego wyłączenia antywirusa. Próbowałem znaleźć w google jakieś programy do formatowania dysków zewnętrznych ale nic ciekawego nie znalazłem, co może taki problem rozwiązać próbowałem tym programem EASEUS Partition Masterl a ten program nie zatrybił jak chciałem uruchomić formata dysku .

A i jeszcze jedna sprawa podłączyłem go nieświadomie do telewizora czy te wirusy mogą zaszkodzić i uszkodzić coś w telewizorze ??

Więc sprawę kieruję tu może macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić lub jakiego programu dobrego użyć aby mój problem rozwiązać??

• #2 18 Paź 2013 09:39
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Proponuje sprawdzić dysk programem CureIt Dr Web:
    http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

Cytat:
    próbowałem tym programem EASEUS Partition Masterl a ten program nie zatrybił jak chciałem uruchomić formata dysku

W takim razie może GParted da sobie radę?

• #3 18 Paź 2013 10:04
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Lepiej nie używać w systemie takiego dysku, tylko z LiveCD sprawdzić. Dysk jeśli posiada infekcję, np plik autorun.inf, jest w stanie zainfekować system na PC do którego został podłączony dysk.

• #4 18 Paź 2013 10:15
    buczo11
    Poziom 27  

mati211p napisał:
    Dysk jeśli posiada infekcję, np plik autorun.inf, jest w stanie zainfekować system na PC do którego został podłączony dysk.

Zgadza się, ale zdaje się, że dysk i tak już był podłączany do dwóch laptopów:
    mateusz17171 napisał:
    po podłączeniu pod port USB na moim Laptopie Toshiba Satellite L655

mateusz17171 napisał:
    Podłączyłem ten dysk do innego laptopa marki Samsung

Dlatego te komputery też należy przejrzeć pod kątem wirusów.

• #5 18 Paź 2013 10:23
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

buczo11 napisał:

Zgadza się, ale zdaje się, że dysk i tak już był podłączany do dwóch laptopów:
    mateusz17171 napisał:
    po podłączeniu pod port USB na moim Laptopie Toshiba Satellite L655

mateusz17171 napisał:
    Podłączyłem ten dysk do innego laptopa marki Samsung

Dlatego te komputery też należy przejrzeć pod kątem wirusów.

I dlatego napisałem autorowi by na przyszłość uważał z takimi dyskami i podłączał je do PC ale bootował system z Live CD co najmniej by nie zainfekować systemów. Oczywiście, że systemy operacyjne na tych PC należy teraz sprawdzić pod kątem wniknięcia infekcji o ile na dysku sprawdzanym jest infekcja. Z tymi wirusami z dysków zewnętrzych i pendrivów to jak epidemia się namnażają te wirusy po podłączeniu zainfekowanego urządzenia do PC. Ja w celu ochrony wyłączyłbym nawet dyski z PC jeśli istnieje ryzyko zagrożenia, bo być może plik autorun.inf już obecnie mógłby się skopiować na dysk nawet przy uruchomionym Live CD, ale tego nie sprawdzałem jak aktualnie wyeliminować całkowicie ryzyko wniknięcia infekcji na zdrowy system przy podłączeniu do zdrowego PC zainfekowanego dysku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME