Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laptop msi cx600 kontrolka power nie gaśnie

Ralf112 15 Oct 2013 18:57 1938 7
 • #1
  Ralf112
  Level 8  
  Witam nie wiem czy wybrałem dobry dział bo jestem nowy ale mam dziwny problem z laptopem MSI CX 600 trochę był zalany ale wszystko działa poprawnie tylko po wyłączeniu komputera dioda na przycisku power dalej świeci, pierwszy raz się z tym spotykam że komputer wyłącza się prawidłowo a nie gaśnie kontrolka power .
  Proszę o pomoc
 • #3
  Ralf112
  Level 8  
  Nie było nic czyszczone bo to się stało nie dawno ale wszystko działa ok tylko ta jedna dioda ciągle świeci. W internecie przeczytałem ze to może winna bateria?.
 • #4
  boro1234567
  IT specialist
  Ralf112 wrote:
  nie było nic czyszczone bo to się stało nie dawno ale wszystko działa ok tylko ta jedna dioda ciągle świeci . W internecie przeczytałem ze to może winna bateria?

  To są skutki zalania, dziw że jeszcze działa.
 • #5
  Ralf112
  Level 8  
  Więc jak pan myśli czy pomoże wymiana baterii czy czyszczenie płyty głównej ? bo jeśli płyta to chyba czeka mnie serwis ?.
 • #7
  Ralf112
  Level 8  
  Więc tak lekkie zalanie klawiatury nastąpiło wczoraj wszystko wysuszyłem i normalnie wszystko działa objaw niegasnącej kontrolki power pojawił się dopiero dziś rano (na drugi dzień ) po prostu po wyłączeniu kontrolka nie zgasła i ciągle świeci.
  Wykluczyłem baterie bo bez baterii na samym zasilaniu sieciowym kontrolka po wyłączeniu komputera tez nie gaśnie .
  Objaw jest dziwny bo jeszcze przed chwilą włączyłem tego laptopa wszystko poprawnie działa, jak wyłączyłem kontrolka zgasła moje zdumienie było jeszcze większe bo gdy chciałem zamknąć laptopa i poruszyłem ekranem kontrolka power się znów zapaliła. Nie wiem jak to jest w laptopach ale podejrzewam ze jakiś czujnik zamknięcia klapy się zalał czy coś pierwszy raz mam taki objaw jak to jakoś nie ustąpi to odwiedzę serwis bo sam nie chce ryzykować .
  Dziękuję za rady

  Przepraszam za błędy ortograficzne .
  Ale już w miarę to poprawiłem. :D

  Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
 • #8
  Ralf112
  Level 8  
  Witam chcę podzielić się moimi obserwacjami miałem oddać laptopa do serwisu ale że poprawnie działał to z braku czasu odkładałem to na później i ku mojemu zdziwieniu objaw nie gasnącej kontrolki po paru dniach sam ustąpił i jak na razie wszystko działa bez zarzutu :D.