Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowy problem z instalacją Windows 7.

15 Paź 2013 19:44 11898 19
 • Poziom 7  
  Witam. Otóż wymieniłem stary WD 250gb na nowy dysk WDB 500gb i chciałem zainstalować Windowsa 7. Niestety po logo screenie "Starting Windows " pojawia mi się cmd.exe. Tytuł brzmi "Admnistrator x:\windows\system32\cmd.exe". Na czarnej tablicy jest napisane
  "Microsoft Windows [Version 6.1.7600]

  X:\windows\system32>(migająca kreska)"
  Gdy wpisuję jakąś literę to zawsze zapisuje przed literze "^" na przykład "^Q^W^E^R". Tylko litery M C i I nie mogę wpisać. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem jak to zrobić, żeby zainstalować bez problemu windowsa.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Vegeczek napisał:
  Niestety po logo screenie "Starting Windows " pojawia mi się cmd.exe. Tytuł brzmi "Admnistrator x:\windows\system32\cmd.exe". Na czarnej tablicy jest napisane
  "Microsoft Windows [Version 6.1.7600]


  A to ci sie objawia po zakończeniu instalacji i wystartowaniu z zainstalowanego systemu czy w jakichś innych okolicznościach?
  Masz w tym komputerze jeden dysk czy wiecej?
 • Poziom 7  
  W komputerze mam tylko jeden nowiutki dysk WDB. Ta konsola zawsze się uruchamia przed instalatorem W7
 • Poziom 7  
  Oryginalny. Powiem, że na angielskich forach są bardzo podobne tematy z identycznym problemem, niestety żadne opcje nie zadziałały(reset biosu, sprawdzanie starego dysku czy ten problem dalej istnieje no, i niestety dalej to samo się pojawia). Spróbowałem zainstalowac Win7Ult x86 na oryginalnym plycie win i zbootowanego pendrive'a z pliku win7. Nadal ten problem mi się wyskakuje od razu.
 • Poziom 14  
  Witam,
  trzy pytania:
  - jaki poprzednio, przed wymianą HDD, był zainstalowany tam system operacyjny (oraz jego wersja)?
  - jaki to komputer (laptop, stacjonarny) co ma na "pokładzie"? Czyli informacja o sprzęcie na którym próbujesz instalować Windows 7,
  - jaką wersję (32, 64 bit oraz wydanie) Windows 7 próbujesz zainstalować?

  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  1. Windows 7 Ultimate 32 bit.
  2. PC stacjonarny, proc 1.86ghz intel2core duo, kart graf 4600 lub 4670 HD Radeon, ASROCK G41M-GS3, 1x4gb RAM elixir, zasilacz 420w Qoltec, 500gb WD CB, parę tam USB i napęd CD-Rom
  3. Cały czas spróbuję zainstalować Win7 Ultimate 32bit
 • Poziom 14  
  Przypuszczam, że dysk jest SATA a w BIOSie ustawione jest (sprawdź) AHCI mode, a wtedy przy instalacji Systemu potrzebny sterownik od producenta płyty głównej.
  W trakcie instalacji masz tam opcję wyboru oraz podstawienia instalatorowi tego sterownika, np. z pendrive'a.
  A jaki to model - i od kogo - tej płyty głównej?
 • Poziom 7  
  Nie mam AHCI, tylko ACPI. Mam najnowszy sterownik do BIOSu 1.30. Napisałem w poprzednim poscie, że model płyty głównej to ASROCK G41M-GS3. Jakieś pomysły i rady?
 • Poziom 14  
  Vegeczek napisał:
  Nie mam AHCI, tylko ACPI. Mam najnowszy sterownik do BIOSu 1.30. Napisałem w poprzednim poscie, że model płyty głównej to ASROCK G41M-GS3. Jakieś pomysły i rady?
  Faktycznie, napisałeś, przeoczyłem to i stąd ponowne zapytanie.
  To poczytaj tam, poniżej tekst ze wskazanej strony z linki, a przetłumaczony przez googlowego tłumacza:

  Host Controller Interface zaawansowaneZ Wikipedii, wolnej encyklopedii
  Skocz do: nawigacji , szukaj Ten artykuł potrzebuje dodatkowych cytatów o weryfikację . Proszę pomóc poprawić ten artykuł poprzez dodanie do rzetelnych źródeł cytatów . Informacje nieweryfikowalne mogą zostać zakwestionowane i usunięte . (sierpień 2012)

  Zaawansowany interfejs kontrolera hosta ( AHCI ) to standard techniczny określony przez firmę Intel , która określa funkcjonowanie Serial ATA (SATA) adapterów magistrali hosta w sposób non-implementacyjne.

  Szczegółowy opis struktury pamięci systemowej dla producentów sprzętu komputerowego do wymiany danych pomiędzy systemem gospodarza pamięci i dołączonych urządzeń pamięci masowej . AHCI daje programistom i projektantom hardware standardową metodę wykrywania, konfigurowania i programowania SATA / AHCI adapterów. AHCI jest oddzielona od SATA 3 Gb / s standard, choć naraża zaawansowane możliwości SATA (takie jak w hot swapping i NCQ ), że układy komputera może je wykorzystać.

  Od października 2010 r. [Aktualizacja], obecna wersja specyfikacji jest v. 1.3.

  Zawartość [ ukryj ]
  1 Tryby pracy
  2 system wsparcia pracy
  2.1 Kwestie Boot
  3. Zarządzanie energią
  4 Zobacz także
  5 Referencje
  6 Linki zewnętrzne
  Tryby pracy [ edytuj ]Wiele SATA oferują do wyboru tryby pracy: starszego Parallel ATA Emulation standardowy tryb AHCI lub specyficznych dla dostawcy RAID (które zazwyczaj umożliwia AHCI w celu skorzystania z jego możliwości). Intel zaleca wybranie trybu RAID na swoich płytach głównych (co również pozwala AHCI) zamiast AHCI / SATA tryb dla maksymalnej elastyczności. [ 1 ] Legacy tryb kompatybilności wstecznej oprogramowania mechanizm celu umożliwienie kontroler SATA do pracy w systemach operacyjnych starszych, które są nie SATA-aware lub gdy kierowca nie istnieje, aby system operacyjny SATA-aware.

  Obsługa systemów operacyjnych [ edit ]AHCI jest obsługiwany z pudełka na systemie Windows Vista i nowszych wersjach systemu Windows, Linux systemów operacyjnych (od jądra 2.6.19 r.), OpenBSD (wersja 4,1 r.), NetBSD , FreeBSD , OS X , eComStation (wersja 2,1 r.) i Solaris 10 (8/07 i dalsze). [ 2 ] DragonFlyBSD oparciu jej realizacji AHCI na OpenBSD i dodaje inne funkcje, takie jak wsparcie mnożnika portów. Starsze wersje systemów operacyjnych wymaga specjalnych sterowników sprzętu w celu wsparcia AHCI. Windows XP nie zapewnia wsparcia z pudełka.

  Problemy z bootowaniem [ edit ]Niektóre systemy operacyjne, zwłaszcza Windows Vista i Windows 7 , nie skonfiguruje się załadować sterownik AHCI na bagażniku czy kontroler SATA-dysk nie był w trybie AHCI w czasie instalacji. Może to spowodować awarię do buta, z komunikatem o błędzie, jeśli kontroler SATA później zostanie przełączony w tryb AHCI. Z tego powodu, Intel zaleca zmianę kontrolera dysku na AHCI lub RAID przed instalacją systemu operacyjnego. [ 1 ] (może być również konieczne, aby załadować specyficzną chipset sterowniki AHCI lub RAID - z dysku flash USB, na przykład - w instalacji czas.)

  W systemie Windows Vista i Windows 7, to może być ustalone konfigurowania msahci sterownik do początku przy starcie systemu (a nie na żądanie). Ustawienie trybu non-AHCI w BIOS pozwala użytkownikowi na uruchomienie systemu Windows, gdzie wymagane rejestru zmiany mogą być wykonywane. BIOS może być zmieniony na AHCI. [ 3 ]

  Na Windows 8 i Windows Server 2012, nazwa kontrolera zmienił od msahci do storahci, [ 4 ], a procedura uaktualnienia do nowego kontrolera do niego jest podobny do systemu Windows 7. [ 5 ] W systemie Windows 8 i Windows Server 2012, zmiana trybu SATA na AHCI bez aktualizacji rejestru będzie dysk rozruchowy niedostępne.

  Podobny problem może wystąpić w systemach Linux, jeśli kierowca AHCI jest zbudowany jako moduł, a nie zawarte w jądrze, ponieważ nie może być załadowany do initrd (początkowy dysk RAM), utworzony w trybie legacy; rozwiązaniem jest zbudowanie nowy initrd zawierający moduł AHCI. [ 6 ] [ 7 ]

  Zarządzanie energią [ edit ]Zarządzanie energią jest obsługiwane przez Link Power agresywne Zarządzania (ALPM) protokołu.


  Moim zdaniem, to ten nowy dysk SATA: 500GB WD CB nie obsługuje wstecznie starszego trybu Parallel ATA Emulation i stąd Twoje kłopoty z zainstalowaniem Windows 7 na tym nowym HDD.
  Sterowniki pod Windows 7 32-bit dla tej płyty są tu, a ten istotny to: Instant Boot ver:1.23 (761.26KB).
  Plik: InstantBoot(1.23).zip jest - jak widać - spakowany, więc należy go rozpakować oraz uruchomić aplikację; AsrInstantBoot_v123.exe, założy ona - domyślnie w Program Files - foldery: ASRock Utility\InstantBoot\ a nim pliki:
  - InstantBoot.exe
  - unins000.dat
  - unins000.exe
  W/w folder; InstantBoot z plikami należy przekopiować np. na pedndrive i wskazać instalatorowi Windows 7 na początku instalacji.
  Wcześniej jednak należy zmienić w BIOSie obsługę HDD na AHCI.
 • Poziom 7  
  Zrobiłem to i bez zmian. Mam ochotę oddać do serwisu, bo raczej samodzielnie nie dam rady.

 • Poziom 43  
  BiegłyFrank napisał:

  Sterowniki pod Windows 7 32-bit dla tej płyty są tu, a ten istotny to: Instant Boot ver:1.23 (761.26KB).
  Plik: InstantBoot(1.23).zip jest - jak widać - spakowany, więc należy go rozpakować oraz uruchomić aplikację; AsrInstantBoot_v123.exe, założy ona - domyślnie w Program Files - foldery: ASRock Utility\InstantBoot\ a nim pliki:
  - InstantBoot.exe
  - unins000.dat
  - unins000.exe
  W/w folder; InstantBoot z plikami należy przekopiować np. na pedndrive i wskazać instalatorowi Windows 7 na początku instalacji.
  Wcześniej jednak należy zmienić w BIOSie obsługę HDD na AHCI.


  Czy wiesz do czego w ogóle służy to oprogramowanie i co ma wspólnego z kontrolerem SATA ? Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd ?

  http://www.asrock.com/feature/InstantBoot/index.pl.asp

  Dodano po 6 [minuty]:

  Czy próbowałeś zainstalować system na starym dysku ? Czy w Biosie możesz zmienić tryb pracy SATA na Enhanced lub Compatible ?

  Dodano po 9 [minuty]:

  Załóż na dysku zworkę na piny 5-6, a następnie spróbuj instalacji systemu. Więcej o tym jak to zrobić masz tu :

  http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/search/1/a_id/7090#jumper
 • Poziom 7  
  Szczerze, tak. Spróbowalem zainstalować system na starym dysku ale bez zworki. Niestety nadal się ten problem pojawia. Na nowym dysku założyłem na 5-6, bezskutecznie. W BIOSie mogę zmienić na 3 tryby - Disabled, Compatible i Enhanced, ale dziwne...Mam zapisane "ATA/IDE Configuration - Enhanced".
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tu jest podpowiedź do znalezienia winowajcy:
  Vegeczek napisał:
  Gdy wpisuję jakąś literę to zawsze zapisuje przed literze "^" na przykład "^Q^W^E^R"

  Pomyślcie.

 • Poziom 43  
  WojtasJD napisał:
  Tu jest podpowiedź do znalezienia winowajcy:
  Vegeczek napisał:
  Gdy wpisuję jakąś literę to zawsze zapisuje przed literze "^" na przykład "^Q^W^E^R"

  Pomyślcie.


  Czy masz na myśli uszkodzoną/zalaną klawiaturę ?
 • Poziom 16  
  Po uruchomieniu komputera wciśnij literę Q, a później C. Jeśli wyskoczy Ci "^Q" a po "c" przejdzie do nowej linii, to zresetuj komputer i po przejściu biosu odłącz klawiaturę.
  Edit: doczytałem że litery "C" nie możesz wpisać. Wymień klawiaturę.
 • Poziom 7  
  Wymiana klawiatury nie ma znaczenia, akurat odkryłem, że C - anulowanie, I - wybranie jakiegoś pliku(alfabetycznie) z folderu win7, a M - wciśnięcie, gdy wybieramy jakiś plik jak klawisz Enter.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Vegeczek napisał:
  Wymiana klawiatury nie ma znaczenia
  Wymieniłeś?
 • Poziom 16  
  Na obecnej klawiaturze masz wcisniety control- stad sugestie by ja zmienic.
  Control-c to 'przerwij', control-m to 'enter'. Dlatego poki sie nie zastosujesz to dalsza dyskusja nie ma sensu.
 • Poziom 7  
  Ciężko mi w to uwierzyć, ale wymieniłem i problem został rozwiązany. Dziękuje za pomoc, teraz mogę bezproblemowo zainstalować Win7.