Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny dla DVB-T - do 50-60km (Rybnik)

Seban1981 15 Paź 2013 20:20 2280 3
  • #1 15 Paź 2013 20:20
    Seban1981
    Poziom 1  

Mam problem z doborem anteny.

Jaką antenę polecacie szanowni forumowicze do odbioru TV naziemnej?

Mieszkam w bloku na 3 piętrze, widok z balkonu w kierunku wschodnim, brak przeszkód.

Odległość do nadajnika:
    - Katowice (Kosztowy) - ok. 47km,
    - Wisła (Skrzyczne) - ok. 57km.

Dobór anteny dla DVB-T - do 50-60km (Rybnik) Dobór anteny dla DVB-T - do 50-60km (Rybnik)

Zastanawiam się nad anteną Yagi 19/21-69 lub Tri Digit 44/21-69 firmy Dipol.

Zależy mi także na odbiorze TV Czeskiej.

Która byłaby odpowiednia dla mnie? A może jeszcze jakąś inną antenę polecacie?

0 3
  • #2 15 Paź 2013 22:05
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

Jedna i druga, w wersji pasywnej powinna dać radę jeśli sygnał nie będzie rozdzielany na wiele odbiorników.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #3 16 Paź 2013 12:42
    Marian7777
    Poziom 1  

Witam

te 2 propozycje nie zadziałają - to są anteny mocno kierunkowe o wąskim kącie odbioru. ( oczywiście dot. czeskiej TV + polskiej)

Polecam najsilniejszą siatkę TV:N LUX Davbol

dużo większy kąt odbioru - nie zagada to oddasz - w Rybniku na ul. Wysokiej takie mają

Antenę skierujesz na Skrzyczne i wszystkie Czechy łapnie - a szczególnie najlepszy CZ Sport i Prima Zoom

(na tej antenie można też łapać MUX4)

Dobór anteny dla DVB-T - do 50-60km (Rybnik)

fotka z davbol.pl

Mam wrażenie, że jest to jakaś kryptoreklama. :!:
    Regulamin pkt 3.1.10.
    Tego samego dnia zarejestrowałeś się i przy jednym tylko wpisie - polecasz produkt - jako jedyny słuszny w tej lokalizacji nie czytając niczego cośmy tu w dziale napisali. :?:
    [SP5ANJ]

0
  • #4 16 Paź 2013 18:14
    ArtMedia
    Poziom 26  

Oczywiście miałem na myśli jeden kierunek.
    Jeśli odbiór ma być z dwóch kierunków jednocześnie, to w tym przypadku zacząłbym od sprawdzenia jedną anteną pasywną, po kolei obydwu kierunków.
    Jeśli z obu będzie prawidłowy odbiór to pozostaje kwestia sumatora i montaż dwóch anten. Ewentualnie jednej anteny szerokokierunkowej ale powodzenie jest w tym przypadku wątpliwe.
    Jeśli z któregoś kierunku odbiór będzie za słaby, trzeba będzie spróbować z anteną o większym zysku lub nawet ze słabym przedwzmacniaczem na ten kierunek.
    Dalej tak jak poprzednio, sumator i do odbiornika.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0