Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka samsung WF7452SUV - "zawiesza się" na wypompowywaniu wody

gebe14 15 Paź 2013 20:31 4845 10
  • #1 15 Paź 2013 20:31
    gebe14
    Poziom 13  

czesc.
    mam tą pralkę od 4 lat... czasami, nawet w sumie często zawiesza sie na wypompowywaniu wody.
    tzn np jest płukanie czas 32 min do końca , pompka buczy, wody chyba już nie ma bo nie leci z rury, a potrafi tak z 10-15 min buczeć (pompka) czas sie nie zmienia.daje pauze ,zmieniam program i poleci normalnie albo znowu po płukaniu "zawiesza się".
    czy ta pralka ma jakiś czujnik i myśli że ma wode?

co proponujecie

0 10
  • #2 15 Paź 2013 22:14
    pawel12
    Poziom 19  

Układ hydrostatu sprawdzałeś?

0
  • #3 15 Paź 2013 22:28
    gebe14
    Poziom 13  

nie,
    gdzie sie znajduje?
    na górze?

0
  • #4 16 Paź 2013 10:10
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź czy pralka wypompowuje wodę. Jeżeli nie wypompowuje do sprawdzenia układ odpływowy oraz silnik pompy. W razie luzów na osi silnika pompy należy go wymienić.

0
  • #5 16 Paź 2013 16:01
    gebe14
    Poziom 13  

generalnie wypompuje... tylko że czasem jakby staje na funkcji wypompowywania tzn cały czas w cyklach się kręci.
    dzieje się to gdy wypompuje całą wodę.
    nic już nie ma a no myśli że jest.
    głupio to brzmi ,ale tak jest

0
  • #6 23 Lut 2015 20:02
    mroszkow
    Poziom 10  

Kolego gebe14 poradziłeś sobie z tematem ;)?
    Wiem, że minęło kilka lat, ale... moją pralkę dopadło to samo.
    Zmieniałem w niej łożyska bębna. Przy okazji wyczyściłem wszystko ze szlamu i kamienia. Prała, prała aż się.... poddała. Objawy dokładnie takie same jak u Ciebie.
    Wydobywa się dźwięk buczenia, teoretycznie wody nie ma. Drzwiczek nie można otworzyć i generalnie od dwóch dni pranie siedzi w bębnie.
    Zmiana programu nic nie daje. Zawiesza się i już. Czasami na 14 min. czasami na 7min. Nie ma reguły.

Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny i co wymienić? (oprócz pralki oczywiście) ;)

Pozdrawiam,

2
  • #7 23 Lut 2015 20:14
    gebe14
    Poziom 13  

witam.
    nie wiem co sie stało ale działa teraz ok...
    nie zawiesza się . leje mi się trochę po węzu od dopływu tam gdzie wpada proszek.
    w sumie tyle...
    sprawdz to co pisali wczesniej

0
  • #8 23 Lut 2015 21:27
    hobbysta5
    Poziom 14  

Dokręć lepiej dopływ

Pozdrawiam

0
  • #9 23 Lut 2015 23:15
    mroszkow
    Poziom 10  

Złożyłem pralkę z powrotem. Mam jej już powoli dość :)

Nie minęły 3 miesiące od wymiany łożyska (kupione w renomowanym sklepie internetowym, za 60 zł z VAT :P) i już się odzywają. Ośka jest prosta - ot taka jakość. Jeśli miałbym wymieniać je jeszcze raz chyba się wybiorę do SKF'a i zakupie coś od nich w cenie ryżu.

Teraz co zrobiłem, to oczyściłem rurki od hydrostatu, wyczyściłem (czysty) filtr.
    Możliwe, że się hydrostat skończył. Zobaczę jakie będą ceny nowych i albo wymienię jeszcze jego, albo oddam tego samsunga na elektrozłom. W końcu to już technologiczny dziadek.

gebe14 napisał:
    nie wiem co sie stało ale działa teraz ok...

Ale kompletnie nic nie robiłeś? Ot tak foch minął i działa ;)?

gebe14 napisał:
    leje mi się trochę po węzu od dopływu tam gdzie wpada proszek.

Leje się do wewnątrz pralki?
    To może faktycznie zrób jak radzi kolega hobbysta5.

Pozdrawiam

0
  • #10 07 Maj 2015 22:39
    yazoon
    Poziom 2  

miałem dzisiaj podobne objawy z zawieszającym się programem na wirowaniu. U mnie problemem okazały sie zurzyte szczotki silnika ale po wymianie objawy zniknęły i praleczka teraz działa aż miło

0
  • #11 12 Lut 2016 00:55
    mroszkow
    Poziom 10  

Wtedy wymieniłem pompę, ale problemem - wstyd się przynać - był źle założony filtr...
    Dzisiaj parlka jest po kolejnym wymianie łożysk, krzyżaka oraz naprawie płytki sterującej. Wszystko w ramach działalności domowej :)

0