Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne obiawy tak jakby w kole

15 Oct 2013 20:35 1527 13
  • Level 16  
    Witam. Kupiłem autko i jeździłem z 2 tygodnie i było ok. Kupiłem używane oponki z ładnym bieżnikiem, odprowadziłem auto na instalacje lpg i dziś jak wracałem słychać takie ciche "łup" "łup" tak jakby z koła prawego przedniego i delikatne drgania na pedale gazu. Kierownica nie ma drgań. Ktoś się orientuje co to może być?
  • User removed account  
  • Level 33  
    Ja bym proponował sprawdzić te "nowe" opony czy nie mają guza i czy koła są wyważone.
  • Level 16  
    No właśnie mam podobne zdanie, że coś z oponami chyba nie tak jest
  • User removed account  
  • Level 16  
    Infinity, 195/65R15 A4 B6
  • Level 21  
    Objawy wskazują na kilka przyczyn:
    - nierówna wysokość biżnika,
    - rok produkcji (powyżej 5 lat są niezalecane nawet przy wysokim bieżniku)
    - uszkodzenie osnowy może być na pierwszy rzut oka niewidoczne
    - inna budowa opony pomimo tego samego bieżnika,
    wymieniać jeszcze ?
    napisz co jeszcze nie sprawdzone.
  • Level 16  
    Znaczy sie opony są z 39 tygodnia 2011 roku. Bieżnik jak nowy się wydaje, nie klejone i dlatego je kupilem. Auto z Niemiec przyjechało na łysych Bridgestone ale mimo iż łyse były to nie było stuków czy puków. Słuchaj a jeśli nie równa jest wysokość bieżnika bo dajmy na to poprzedni właściciel miał na nich krakse i hamował długo to jechać do tych kolesi co kupiłem od nich aby mi je wymienili czy to sie dotrze na równo?
  • Level 33  
    gsekulski wrote:
    czy to sie dotrze na równo?

Nie ma szans żeby się to dotarło, ale najpierw sprawdź czy faktycznie bieżnik jest nierówno zużyty. Napisz też czy koła są wyważone i czy nie odpadły ciężarki wyważające.
  • Level 19  
    Sprawdź równomierność wysokości klocków bieżnika, opony mogą być wyząbkowane.
  • Level 16  
    Podskocze jutro tam gdzie je kupowałem i najwyżej niech ściąga i patrzy czy dobrze je wyważył i niech wymienia albo robi dobrze. Ciężarki lurde będzie ciężko sprawdzić bo nie pamiętam ile ich na koło dawał
  • User removed account  
  • Level 16  
    Alusy mam. Są ślady lecz kto wie czy po nowych czy starych ciężarkach:-/ może i tak zrobię, mam znajomego to podlece do niego aby mi to sprawdził
  • Level 26  
    Jeśli słyszysz, że odgłos dobiega z przodu to najłatwiej będzie Ci zamienić felgę na tył i porównać .