Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje Energy Top 24CTE - Nie grzeje wody

kyrtap 15 Oct 2013 20:59 8031 7
    kyrtap
    Level 10  
    Witam. Posiadam 5 letni piec Brotje Energy Top 24cte z zamknięta komorą spalania. Kocioł nie odpala po odkręceniu kranu z ciepłą wodą. Przypuszczam ze jakis czujnik temperatury moze byc uszkodzony bo po odkręceniu kranu wyswietlacz pokazuje temperature około 70 stopni. Centralne ogrzewanie dziala poprawnie. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam
    rafal8103
    Level 14  
    Sprawdz czujnik NTC CWU,powinien znajdować sie na wylocie ciepłej wody,rezystancja ok 10kom przy temp 20 stopni (przynajmniej dla większości kotłów)
    kyrtap
    Level 10  
    Dzięki za informacje. Dzisiaj sprawdze czujnik. Czy są jakieś sklepy z częściami zamiennymi do Brotje? Pozdro
    rtofvnt
    Level 10  
    Ja miałem podobny problem ze swoim piecem i wszystko sprowadziło się do zaworu trójdrożnego. Z tego co widać w instrukcji Twojego tam jest jakiś silnik do sterowania przepływem.
    kyrtap
    Level 10  
    Wydaje mi się że uszkodzenie zaworu trójdrożnego nie wpływa na zawyżoną wartość temperatury na wyjściu. Najpierw sprawdze czujnik. Tylko gdzie go kupić? Pozdro
    kali.l
    Level 10  
    Witam .
    Z przyczyn oczywistych części są dostępne tylko u AFS czyli Autoryzowanych Firmach Serwisowych.
    Koszt czujnika to ok 70-100zł
    Polecam zrobić roczne przeglądy kotła w terminie i problemy znikają....
    conniaczek
    Level 1  
    Dzień dobry. Mam ten sam problem. Kiedy włączam ciepła wodę nie załącza mi się piec na wyświetlaczu pokazuje 80C lub 79C. C.O. chodzi normalnie. Czy jest to rzeczywiście wina czujnika?
    kali.l
    Level 10  
    Proszę o telefon ..
    500 215 938