Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1010 - Drukarka drukuje biały pasek

15 Paź 2013 21:26 3498 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    moja drukarka po trzech miesiącach nieużywania i podróży w torbie, zaczęła drukować taki oto biały pasek. [jest na którejś miniaturce]

Chciałem ją wyczyścić bo myślałem, że to kwestia zabrudzenia, którejś z części. Drukarkę rozkręciłem i nie wiem co dalej. Poniżej w miniaturkach zdjęcia drukarki z różnych perspektyw.

Chodzi o drukarkę HP LASER JET 1010.

Jest ktoś w stanie polecić co robić dalej i do czego się tutaj ewentualnie dobrać?

Przepraszam za jakosć zdjęć ale mój telefon też ma już swoje lata.

Z góry dziękuję za pomoc.

Widok z góry na środek.
    Widok od przodu.
    Widok na środek przybliżenie.
    Widok od tyłu
    Widok od tyłu 2
    Problem
  • Poziom 39  
    Może tak uzupełnił byś toner w kartridżu?
    Podmieniałeś toner na nowy?
  • Poziom 8  
    Toner działa, nówka jest :/

Mi to wygląda ewidentnie na to, że coś jest nie tak w środku, bo bo bokach jakość jest normalna i problem występuje tylko w tym środkowym pasie i szerokość tego pasa jest praktycznie zawsze taka sama.

Na zdjęciach nie widać, ale w tym pasie też są literki tylko, że w bardzo słabej jakości, bo to nie jest całkowicie biały pasek.
  • Poziom 21  
    skoro toner jest ok. to prawdopodobnie po podróży w torbie zabrudził się laser.
  • Poziom 8  
    A czy jest jakaś szansa, żeby samemu to naprawić?

Jak tak to gdzie szukać tego lasera?
  • Poziom 9  
    A dla nie jest to ewidentnie wina tonera. Jeżeli nie jest to proszek jak stwierdził kolega mickpr, to zostaje naświetlony bęben lub uszkodzony wałek magnetyczny. Innej opcji nie widzę, bo drukarka jest tak prosta, że na ścieżce papieru nie może być mowy o niczym innym. Laser też raczej odpada, bo nie spotkałem się jeszcze z tak duzym i jasnym obszarem przy zabrudzeniu lasera. Wymień toner a zobaczysz, że pomoże. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Ok dzięki wielkie. Szkoda tylko, że nadgorliwie rozkręcałem :))