Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnat Motion Sub 16A dziwnie brzmi

gustrik 15 Oct 2013 21:37 2787 1
    gustrik
    Level 1  
    Dzień dobry!
    Już kiedyś, ktoś o tym pisał dokładnie w 2006 roku, jednak nie znalazłem tam satysfakcjonujących dla mnie informacji, w związku z czym zakładam nowy temat. Tanim kosztem zakupiłem sobie sprzęt na allegro - aktywny subwoofer Magnat Motion sub16a. Problem polega na tym, że przy zwiększeniu głośności na potencjometrze od subwoofera, kolumna zaczyna nieprzyjemnie drżeć i wydawać z siebie nie do końca satysfakcjonujące dźwięki (popierdywania, burczenie). Postanowiłem odkręcić wzmacniacz od kolumny i sprawdzić głośnik, okazało się, że sam głośnik daje dokładnie ten sam efekt, co cała kolumna. W związku z tym, wydaje mi się, że głośnik jest do wymiany? Mam jeszcze jedną wątpliwość, nad którą się zastanawiam. Na etykiecie znamionowej od subwoofera jest podana moc 40W, natomiast głośnik, który stamtąd wyjąłem miał 25W (warte uwagi jest to, że być może głośnik umieszczony w tej kolumnie jest za słaby, bo przy skręconym potencjometrze subwoofera - niskiej głośności, głośnik pracuje całkiem nieźle, dźwięk jest czysty i przyjemny, ale cichy). Zatem, jeśli już miałbym kupować nowy głośnik, czy mogę te 25W wymienić na mocniejsze np. 50W? Czy różnica 10W może spowodować ryzyko spalenia wzmacniacza lub głośnika? Dodam tylko, że impedancja głośnika wynosi 4 Ohm i o takiej samej impedancji zamontowałbym nowy głośnik. Nie wiem jeszcze jak się ma moc głośnika do litrażu kolumny, bo to pewnie też ma znaczenie? Podaję zatem wymiary subwoofera w cm: 33 x 19 x 24. Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1