Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Drukarka do 250-400 złotych

Psychol324 15 Paź 2013 23:06 1782 8
  • #1 15 Paź 2013 23:06
    Psychol324
    Poziom 8  

Posiadam Canona i250 który prawdopodobnie poległ przez zamienniki strzykawkowe, teraz potrzebuję nowej drukarki(bez skanera bo mam) z takimi wymaganiami:

- Drukarka będzie rzadko używana.
    - Tanie zamienniki z dobrą jakością.
    - Dobra jakość druku zdjęć.
    - Nie potrzebuję zbędnych bajerów typu wifi bo drukuję w domu, usb wystarczy.
    - Bezawaryjna, łatwa w naprawie.
    - Max średnie zużywanie tuszu bo w Canonie 250 to na 50 kartek tekstu starczał i gdzieś z połowę na kolorowe druki co mnie wkurzało.

Z tego co wyczytałem to każda drukarka atramentowa po długim nieużytkowaniu wysycha ale, że chcę drukować również zdjęcia i inne kolorowe rzeczy to laserowej nie mogę kupić bo dla małej ilości wydruków nie ma sensu brać drukarki za 1000+ złotych. Dlatego chciałbym drukarkę która ma jakiś system zapobiegający zatykaniu i ewentualnie łatwo taką drukarkę odetkać ręcznie.
    Prosiłbym o podanie drukarki do 250 złotych jak i do 400 złotych i wymienienie w czym taka za 400 będzie lepsza.

0 8
  • #2 16 Paź 2013 09:06
    Spec_Druk
    Poziom 17  

Takie rzeczy tylko w Erze...
    Albo będziesz raz w tygodniu drukował jak kupisz drukarkę atramentową albo o niej zapomnij. I kup drukarkę laserową monochromatyczną, a zdjęcia wydrukujesz u fotografa ;)

0
  • #3 16 Paź 2013 11:04
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Paź 2013 14:36
    Psychol324
    Poziom 8  

Aż raz w tygodniu trzeba drukować? coś dużo, Mojego Canona mam gdzieś od 2004 roku a dopiero zaczął się psuć jakieś 3 lata temu mimo, że były nawet roczne przerwy w drukowaniu.
    Z laserowych mono często ludzie polecają HP LaserJet P1102 ale trochę droga ta drukarka skoro miałaby być tylko do tekstu, nie ma jakichś ośmioletnich drukarek do ~150 zł? druga sprawa to wyczytałem, że w laserówkach prąd kosztuje drożej niż tusz i kartka przy pojedyńczym drukowaniu.

Sługa WSI napisał:
    W jaki sposób "poległ" ten Canon, zapchana głowica?

Drukuje w złych kolorach a czarnym w ogóle. Przemyłem w gorącej wodzie tą głowicę z 5 razy, mnóstwo tuszu wypłukało się a mimo to żadnych efektów.
    Możliwe również, że to uszkodzenie mechaniczne bo przy uruchomionej drukarce tusz wymieniałem, drukarka uciekła z głowicą próbując się schować i kartidż źle wsadzony ją zablokował.

0
  • #5 16 Paź 2013 18:13
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 16 Paź 2013 19:05
    DKfirma
    Poziom 2  

jak już jeden z forumowiczów stwierdził, zdjęcia drukuje się u fotografa.
    Jesli nie chcesz bawić się w przepychanie głowic postawiłbym na drukarkę monochromatyczną, np Oki B401d czy oki B411d, małe i tanie drukarki, w granicach 300-450 zł. Koszt tonera do takich maszyn w granicach 120 pln ( zamienniki ) lub ok 45 pln za toner z chipem. Ja od lat siedzę w Oki, ponieważ maszyny są nie do zdarcia i ich eksploatacja jest bardzo tania. Z czystym sumieniem mogę polecić Ci również dobrego dostawcę zamienników, http://www.tonerdruk.pl/pl/p/Toner-do-Oki-B411-B431-44574702-3k/52.
    pozdrawiam

0
  • #7 16 Paź 2013 19:59
    Psychol324
    Poziom 8  

Sługa WSI napisał:

Ok, jakbyś mógł podrzucić wydruk testu dysz? Od ciepłej wody zdecydowanie skuteczniejszy jest np. płyn do mycia szyb "Cler" z Biedronki, trzeba kilku godzin i może rozmoczyć nawet bardzo stary tusz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2561158&highlight= - Utworzyłem wątek jakiś czas temu z moim problemem.

Co myślicie o BROTHER HL-2035? tutaj była niezła okazja ale ktoś mnie przebił w ostatniej sekundzie: http://allegro.pl/show_item.php?item=3607443080
    Dorwanie sprawnej starej drukarki na syflegro.pl to jakaś tragedia, ten portal jest zawalony chińskimi tuszami za złotówkę na każdej stronie i nawet nie ma filtra drukarki/tusze.

0
  • #8 16 Paź 2013 22:21
    1903379
    Użytkownik usunął konto