Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ACV Prestige 32 - Instrukcja serwisowa czyszczenia kotła

iwi1 16 Oct 2013 08:49 4359 4
 • #1
  iwi1
  Level 17  
  Witajcie.

  Znalazłem instrukcję do Vaillanta w sprawie czyszczenia kondensatu. A skoro Vaillant zaleca czyścić kotły to być może ACV też. Czy może się ktoś podzielić taką samą instrukcją serwisową od ACV Solo Prestige 24-32?

  Drugie pytanie. Na forum Muratora kiedyś toczyła się dyskusja na temat czyszczenia z nalotu powstałego przy spalaniu gazu. Jak z praktyki to wygląda. Co ile trzeba czyścić i od czego zależy ilość tych osadów.
  A tutaj link do Muratora Link
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Przegląd kotła powinien być wykonany przynajmniej raz w roku przez osobę z odpowiednią wiedzą, uprawnieniami i sprzętem.
  Co z tego, że podeślemy Ci instrukcję i wyczyścisz sobie ten kociołek, jak nie masz analizatora, detektora gazu, u-rurki, mikroamperomierza i wiedzy co i jak powinno wyglądać.
 • #3
  iwi1
  Level 17  
  Kondensatu jeszcze nie rozbierałem ale piece z otwartą komorą spalania już nie raz rozbierałem i składałem i regulowałem i do dzisiaj wszystkie chodzą jak złoto. Ale teraz stoję przed kondensatem i zanim go rozbiorę chcę o nim trochę poczytać - a najlepsza jest instrukcja - chyba że się mylę?
  Sprzęt mam i z obsługą jego nie ma problemu - jednak potrzebna jest instrukcja.
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kolego, atmosferyk to jedno a kondensat to zupełnie inna bajka. ACV nie jest prostym w serwisowaniu kotłem. Nawet dla wykwalifikowanych serwisantów. Piszesz, że posiadasz sprzęt. Jeżeli dysponujesz analizatorem spalin, mikromanometrem i detektorem gazu, to twoje pytanie jest cokolwiek dziwne... Jakoś nie wierzę, że hobbysta okupuje się w powyższe narzędzia. Chyba że jesteś instalatorem. A w takim wypadku możesz śmiało udać się na szkolenie do centrali ACV a oni obdarują cię w zamian wszystkimi instrukcjami serwisowymi.
 • #5
  iwi1
  Level 17  
  Detektor gazu i mikromanometr mogę pożyczyć z pracy. Obsługa dla mnie nie stanowi problemu.
  To czy jest trudne czy łatwe to ocenię po zobaczeniu instrukcji - ale patrząc na Vaillanta, to nie powinno być trudne.
  Miałem 2 lata temu gościa który mi uruchamiał piec i nic poza manometru nie używał - tak na marginesie. Ale to było w lata temu. Teraz piec jest po gwarancji i nie muszę tego fachowca więcej brać.
  Na szkolenia się nie wybiorę bo nie jest mi to potrzebne - pieców ACV praktycznie nie ma w Krakowie - nawet sklep, który mi go sprzedał wycofał się z ACV przy zerowej sprzedaży (tylko ja kupiłem przez kilka lat i jak później się dowiedziałem to się ucieszyli że pozbyli się problemu).
  Ale żeby nie przeciągać - podzieli się ktoś życzliwy instrukcją?