Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACV Prestige 32 - Instrukcja serwisowa czyszczenia kotła

16 Paź 2013 08:49 3645 4
 • Poziom 17  
  Witajcie.

  Znalazłem instrukcję do Vaillanta w sprawie czyszczenia kondensatu. A skoro Vaillant zaleca czyścić kotły to być może ACV też. Czy może się ktoś podzielić taką samą instrukcją serwisową od ACV Solo Prestige 24-32?

  Drugie pytanie. Na forum Muratora kiedyś toczyła się dyskusja na temat czyszczenia z nalotu powstałego przy spalaniu gazu. Jak z praktyki to wygląda. Co ile trzeba czyścić i od czego zależy ilość tych osadów.
  A tutaj link do Muratora Link
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Przegląd kotła powinien być wykonany przynajmniej raz w roku przez osobę z odpowiednią wiedzą, uprawnieniami i sprzętem.
  Co z tego, że podeślemy Ci instrukcję i wyczyścisz sobie ten kociołek, jak nie masz analizatora, detektora gazu, u-rurki, mikroamperomierza i wiedzy co i jak powinno wyglądać.
 • Poziom 17  
  Kondensatu jeszcze nie rozbierałem ale piece z otwartą komorą spalania już nie raz rozbierałem i składałem i regulowałem i do dzisiaj wszystkie chodzą jak złoto. Ale teraz stoję przed kondensatem i zanim go rozbiorę chcę o nim trochę poczytać - a najlepsza jest instrukcja - chyba że się mylę?
  Sprzęt mam i z obsługą jego nie ma problemu - jednak potrzebna jest instrukcja.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kolego, atmosferyk to jedno a kondensat to zupełnie inna bajka. ACV nie jest prostym w serwisowaniu kotłem. Nawet dla wykwalifikowanych serwisantów. Piszesz, że posiadasz sprzęt. Jeżeli dysponujesz analizatorem spalin, mikromanometrem i detektorem gazu, to twoje pytanie jest cokolwiek dziwne... Jakoś nie wierzę, że hobbysta okupuje się w powyższe narzędzia. Chyba że jesteś instalatorem. A w takim wypadku możesz śmiało udać się na szkolenie do centrali ACV a oni obdarują cię w zamian wszystkimi instrukcjami serwisowymi.
 • Poziom 17  
  Detektor gazu i mikromanometr mogę pożyczyć z pracy. Obsługa dla mnie nie stanowi problemu.
  To czy jest trudne czy łatwe to ocenię po zobaczeniu instrukcji - ale patrząc na Vaillanta, to nie powinno być trudne.
  Miałem 2 lata temu gościa który mi uruchamiał piec i nic poza manometru nie używał - tak na marginesie. Ale to było w lata temu. Teraz piec jest po gwarancji i nie muszę tego fachowca więcej brać.
  Na szkolenia się nie wybiorę bo nie jest mi to potrzebne - pieców ACV praktycznie nie ma w Krakowie - nawet sklep, który mi go sprzedał wycofał się z ACV przy zerowej sprzedaży (tylko ja kupiłem przez kilka lat i jak później się dowiedziałem to się ucieszyli że pozbyli się problemu).
  Ale żeby nie przeciągać - podzieli się ktoś życzliwy instrukcją?