Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI c830n - czarny toner rozmazuje się na wydruku (odkleja się)

jonekj 16 Paź 2013 12:17 1071 3
  • #1 16 Paź 2013 12:17
    jonekj
    Poziom 1  

Witam!
    Używam OKI c830n do wydruku plakatów o pokryciu 60%.
    Bębny są oryginalne, ale kolory mam zamienniki (chipowane).
    Czarny toner i bęben wymieniłem na nowy oryginalny, tak samo fuser (grzałka) jest nowa.
    Problem wygląda następująco:
    Czarny toner nie przykleja się we właściwym miejscu i tworzy grudy w innych częściach plakatu.
    Jeśli drukuję w czarny z dodatkiem niebieskiego problem znika, tylko 100% czarny rozmazuje się na wydruku.
    Co mam wymienić?
    Myślałem że to kwestia tonera więc kupiłem nowy, ale i wymiana bębna nic nie pomogła. Fuser został zniszczony przez odrywający się czarny toner (naderwała się czerwona rolka) wymieniłem i dalej nic.
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
    Jan Jastrzębski

• #2 16 Kwi 2015 15:00
    adax
    Poziom 14  

Sprawdź sterowanie grzałki. Grzałka powinna się świecić tylko na początku przez kilka kilkanaście sekund, a następnie się wyłączyć i co jakiś czas się zapalać celem podgrzania i utrzymania odpowiedniej temperatury pieca (utrwalacza).

• #3 21 Kwi 2015 19:05
    vonKlauS
    Poziom 16  

albo jest to sprawa niedopasowania temperatury poprzez zadeklarowanie nieodpowiedniej gramatury papieru. Jakiego papieru na te plakaty używasz? Druga sprawa to czarny toner zamiennik może się topić w innej temperaturze niż oryginał. Choć ja spotkałem odwrotną sytuację - zamiennik wymagał większego grzania. Spróbuj na początek ustawić papier jak najcieńszy. Wtedy toner powinien zostać nieutrwalony i dać się zetrzeć palcem z kartki. A późnej daj większą gramaturę.

• #4 21 Kwi 2015 20:21
    rys57
    Moderator

Zamykam. Autor pytania stracił zainteresowanie tematem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME