Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 250 combo - Znika multiroom po wifi

16 Paź 2013 13:43 2967 2
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam kartę Smart HD i szukam rozwiązania aby połączyć poprawnie w multiroom dwa dekodery: Ferguson 102E i 250 combo. Udaje mi się to, poprzez ustawienie zgodnie z instrukcją jednego jako Master, drugi jako Slave i na obu mogę oglądać programy kodowane. Oba dekodery śmigają w sieci aż miło. Jednakże na drugi dzień czar pryska. Nadal mogę korzystać z usług internetowych, jednakże multiroom już nie działa. Na jednym z nich IP pojawia się z końcówką XXX.XXX.XXX.244 :cry: . Po ponownym zresetowaniu ustawień do poziomu fabrycznych wszystko działa jak należy. Nie chce mi się jednak codziennie przeszukiwać satelity a kabla nie mam możliwości zainstalować. W czym może być problem ?? Adapter WIFI to W02.

• Poziom 30  
    Co to znaczy na drugi dzień? Wyłączasz tunery całkowicie z prądu ?
  • Poziom 2  
    "Na drugi dzień" oznacza, że przeważnie mijają 24 godziny kiedy ponownie zajmuję miejsce przed TV. Paranoją byłoby, gdybym wyłączał tunery z sieci - aż taki oszczędny nie jestem :D . Tunery pracują w trybie czuwania (włączone zegary). W TP-Linku przypisałem nawet ID na sztywno dla każdego Tunera i wyłączyłem DHCP - bez rezultatu - nadal gubią między sobą połączenie w ramach multiroomu. Internet działa nadal.