Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

biały nalot po myciu myjką ciśnieniową

tryd86 16 Oct 2013 14:49 9384 5
 • #1
  tryd86
  Level 2  
  Witam kupiłem przed wakacjami myjkę ciśnieniowo firmy karcher k 2400 . Po myciu tym urządzeniem samochodu za każdym razem pozostaje taki biały nalot, używałem szamponu samochodowego również firmy karcher, zawsze płukałem od góry do dołu, ostatnio usuwałem nadmiar wody gumą, używałem do mycia i płukania zimnej lub ciepłej wody i nadal ten biały nalot. Teraz nie wiem czy moja technika mycia jest zła czy może inny środek do czyszczenia? Wydałem trochę pieniążków na to urządzenie, a jestem z niego strasznie nie zadowolony :cry: . Po wjechaniu na myjnie bezdotykową zawsze ten samochód był bez takich zacieków jak po tym moim karcherze.
 • #2
  bodziot
  Level 20  
  na myjniach bezdotykowych masz jeszcze nabłyszczacz, lub wosk , lub szampon z nabłyszczaczem, ty zapewne tego nie stosujesz dlatego masz nalot
 • #3
  szczepar
  Level 20  
  To jest efekt twardej wody.
  Dlatego jako jeden z etapów mycia na myjni masz nabłyszczanie, które jest niczym innym jak myciem wodą dejonizowaną (nie posiadająca minerałów).
  Ewentualnie jest to woda z chemią powodująca braki zacieków. (coś w stylu tego co wlewa się do zmywarki)
  Wtedy jak taka woda wyschnie to nie zostają ślady.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  ampresa.pl
  Level 2  
  Witam można też przed myjką zastosować filtr do zmywarek i pralek z polifosfatem który usuwa kamień z wody lub korpus ze złożem zmiękczającym które można regenerować w razie pytań pomogę dobrać filtr
 • #6
  tryd86
  Level 2  
  Dzisiaj dokupiłem szczotkę, środek do mycia wstępnego ( piana) do mojego karchera i zabrałem się do mycia samochodu. Najpierw nałożyłem piane i spłukałem, następnie umyłem szczotką wraz z szamponem i oczywiście spłukałem, efekt białych smug zniknął. Jednak była to kwestia złej techniki mycia i dziękuje za podpowiedz z twardą wodą.