Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB

n3001 16 Oct 2013 16:20 2730 6
 • #1
  n3001
  Level 2  
  Witam.  Mój problem polega na tym iż kilka dni temu po podpięciu dysku (Seagate ST9500325AS 500 GB) do komputera, dysk nie został wykryty. Nie pokazywało go w "Moim Komputerze" oraz w "Zarządzaniu Dyskami". Po kilku próbach dysk pojawił się jako partycja nie przypisana. Wczoraj po rozmowie z kolegą postanowiłem wymienić obudowę na nową ale niestety i to nie pomogło. Dzisiaj postanowiłem rozebrać Netbooka (Acer AspierOne D'255) i podpiąć ten dysk pod niego. Niestety Rezultatów nie było. Dysk w końcu wrócił do obudowy i został podpięty do komputera stacjonarnego gdzie po kilku minutach zainstalował sterowniki i pokazał się w "Mój Komputer" oraz w "Zarządzaniu Dyskami". Nie można było otworzyć dysku wyskakiwał komunikat "Przekroczono limit czasu Semafora". Także jeszcze dodając po zainstalowanych sterownikach przez dysk pojawiła się informacja o formatowaniu dysku którego nie wykonałem ze względu na dane które na nim się znajdują i które chciałbym odzyskać. Po zrestartowaniu komputera dysku znów nie wykrywa. Dodając W jednej jak i drugiej obudowie paliła się dioda oraz słychać że dysk pracuje. Do tematu dodaje Zdjęcie z "Zarządzania Dyskami" przed restartem komputera.
  Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB .
  Jeśli brakowało by jakiś danych potrzebnych do rozwiązania problemu proszę napisać. (Chciałbym poinformować iż nie jestem świetnym znawcą w tej dziedzinie).

  Pozdrawiam
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  W DMDE wybrałeś dysk 0
 • #3
  n3001
  Level 2  
  A dobra widzę mój błąd nie zgadzają się nazwy dysków w wybieraniu urządzenia tak więc przepraszam :). Nadmienię jeszcze iż dysk widoczny jest w Biosie po podłączeniu go do IDE Channel 0 Master. Przy okazji, Dysk po podłączeniu do komputera po około 30 min braku odzewu pojawia się z znanym w Windowsie 7 odgłosem podłączenia urządzenia USB oraz wyskakuje taka opcja
  Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB
  po czym po około 30 sekundach ta opcja znika i nic więcej zrobić nie można. Proszę o pomoc dane zawarte na dysku są dla mnie bardzo ważne i potrzebne !!

  Pozdrawiam
 • #4
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  W zarządzaniu dyskami jest widoczny. DMDE go nie widzi?
 • #6
  n3001
  Level 2  
  W DMDE niestety dysku nie wykrywa. (A tak jak już pisałem wcześniej dysk wczoraj po podłączeniu do komputera już w kieszeni po tym jak podłączyłem go jako dysk główny mojego Netbooka (Nie wykryło dysku w instalatorze Windowsa) został wykryty (już na komputerze stacjonarnym w kieszeni) i pokazał się jak na zdjęciu z zażądania dyskami oraz w Mój Komputer jako partycja [:I] chcąc otworzyć dysk pojawiał się komunikat "Przekroczono limit czasu semafora" po restarcie komputera pojawiło się już tylko formatowanie dysku ale już nie było go w zażądaniu dyskami oraz w "Mój Komputer" od tamtego czasu dysk jest wykrywany jak na zdjęciu w 2 poście i nic więcej się z nim nie dzieje). Gdyż już wstawiałem tu zdjęcie i zobaczyłem że pomyliłem swój dysk twardy komputerowy który jak się okazało chwile później także jest tej samej firmy, a nie dysk zewnętrzny (Podobna nazwa modelu i pojemność) stad pomyłka. Ogólnie żaden z programów które były podawane tu na forach nie odczytuje dysku(HD Tune, CrystalDiskInfo, DMDE, itp.). Wczoraj poczytałem trochę o tych dyskach na rożnych stronach internetowych i pisało tam że dyski mają błąd w Firmware który całkowicie blokuje elektronikę. Czy to może mieć coś w związku z tą moja awaria dysku ??

  Pozdrawiam
 • #7
  n3001
  Level 2  
  Prawdopodobnie doszedłem do odpowiedzi. W Bezpiecznym usuwaniu sprzętu pisze Wysuń USB to Serial-ATA bridge pokazuje tą opcje gdyż system prawdopodobnie wykrywa samo połączenie lecz z braku działającej elektryki nie wykrywa partycji. Partycja pokazuje się czasami gdy jakieś przewody przekażą sobie trochę energii lecz po chwili to pada. Uważam że jest to elektryka i ona padła. Dysk pójdzie do naprawy do serwisu komputerowego i sprawdzimy czy ta teoria jest prawdziwa i napisze rozwiązanie które podadzą mi serwisanci, tak wiec prosiłbym jeszcze o nie zamykanie tematu.