Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB

16 Paź 2013 16:20 2592 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Mój problem polega na tym iż kilka dni temu po podpięciu dysku (Seagate ST9500325AS 500 GB) do komputera, dysk nie został wykryty. Nie pokazywało go w "Moim Komputerze" oraz w "Zarządzaniu Dyskami". Po kilku próbach dysk pojawił się jako partycja nie przypisana. Wczoraj po rozmowie z kolegą postanowiłem wymienić obudowę na nową ale niestety i to nie pomogło. Dzisiaj postanowiłem rozebrać Netbooka (Acer AspierOne D'255) i podpiąć ten dysk pod niego. Niestety Rezultatów nie było. Dysk w końcu wrócił do obudowy i został podpięty do komputera stacjonarnego gdzie po kilku minutach zainstalował sterowniki i pokazał się w "Mój Komputer" oraz w "Zarządzaniu Dyskami". Nie można było otworzyć dysku wyskakiwał komunikat "Przekroczono limit czasu Semafora". Także jeszcze dodając po zainstalowanych sterownikach przez dysk pojawiła się informacja o formatowaniu dysku którego nie wykonałem ze względu na dane które na nim się znajdują i które chciałbym odzyskać. Po zrestartowaniu komputera dysku znów nie wykrywa. Dodając W jednej jak i drugiej obudowie paliła się dioda oraz słychać że dysk pracuje. Do tematu dodaje Zdjęcie z "Zarządzania Dyskami" przed restartem komputera.
    Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB .
    Jeśli brakowało by jakiś danych potrzebnych do rozwiązania problemu proszę napisać. (Chciałbym poinformować iż nie jestem świetnym znawcą w tej dziedzinie).

Pozdrawiam
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W DMDE wybrałeś dysk 0
  • Poziom 2  
    A dobra widzę mój błąd nie zgadzają się nazwy dysków w wybieraniu urządzenia tak więc przepraszam :). Nadmienię jeszcze iż dysk widoczny jest w Biosie po podłączeniu go do IDE Channel 0 Master. Przy okazji, Dysk po podłączeniu do komputera po około 30 min braku odzewu pojawia się z znanym w Windowsie 7 odgłosem podłączenia urządzenia USB oraz wyskakuje taka opcja
    Odzyskiwanie danych z dysku Seagate st9500325AS 500 GB
    po czym po około 30 sekundach ta opcja znika i nic więcej zrobić nie można. Proszę o pomoc dane zawarte na dysku są dla mnie bardzo ważne i potrzebne !!

Pozdrawiam
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    W zarządzaniu dyskami jest widoczny. DMDE go nie widzi?
  • Poziom 2  
    W DMDE niestety dysku nie wykrywa. (A tak jak już pisałem wcześniej dysk wczoraj po podłączeniu do komputera już w kieszeni po tym jak podłączyłem go jako dysk główny mojego Netbooka (Nie wykryło dysku w instalatorze Windowsa) został wykryty (już na komputerze stacjonarnym w kieszeni) i pokazał się jak na zdjęciu z zażądania dyskami oraz w Mój Komputer jako partycja [:I] chcąc otworzyć dysk pojawiał się komunikat "Przekroczono limit czasu semafora" po restarcie komputera pojawiło się już tylko formatowanie dysku ale już nie było go w zażądaniu dyskami oraz w "Mój Komputer" od tamtego czasu dysk jest wykrywany jak na zdjęciu w 2 poście i nic więcej się z nim nie dzieje). Gdyż już wstawiałem tu zdjęcie i zobaczyłem że pomyliłem swój dysk twardy komputerowy który jak się okazało chwile później także jest tej samej firmy, a nie dysk zewnętrzny (Podobna nazwa modelu i pojemność) stad pomyłka. Ogólnie żaden z programów które były podawane tu na forach nie odczytuje dysku(HD Tune, CrystalDiskInfo, DMDE, itp.). Wczoraj poczytałem trochę o tych dyskach na rożnych stronach internetowych i pisało tam że dyski mają błąd w Firmware który całkowicie blokuje elektronikę. Czy to może mieć coś w związku z tą moja awaria dysku ??

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Prawdopodobnie doszedłem do odpowiedzi. W Bezpiecznym usuwaniu sprzętu pisze Wysuń USB to Serial-ATA bridge pokazuje tą opcje gdyż system prawdopodobnie wykrywa samo połączenie lecz z braku działającej elektryki nie wykrywa partycji. Partycja pokazuje się czasami gdy jakieś przewody przekażą sobie trochę energii lecz po chwili to pada. Uważam że jest to elektryka i ona padła. Dysk pójdzie do naprawy do serwisu komputerowego i sprawdzimy czy ta teoria jest prawdziwa i napisze rozwiązanie które podadzą mi serwisanci, tak wiec prosiłbym jeszcze o nie zamykanie tematu.