Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMD Radeon HD 7700 Series - karta nie wykrywa drugiego monitora na DVI

tlenist 16 Paź 2013 16:33 2604 7
  • #1 16 Paź 2013 16:33
    tlenist
    Poziom 2  

Cześć,
    mam pewien kłopot. Mam wymienioną w temacie kartę graficzną i windows 7.
    Jeden monitor mam podłączony od zawsze pod VGA i wszystko hula, natomiast teraz chciałem podłączyć drugi monitor tylko że pod DVI-I ale niestety karta go nie wykrywa. Dodam tylko że oba monitory mają VGA ale ten drugi podłączam przez przejściówkę. Jakieś dobre rady? :)

0 7
  • #3 17 Paź 2013 05:46
    haring
    Poziom 11  

Witam, proponuję zacząć od podstawowych czynności i sprawdzić czy: karta jest poprawnie zainstalowana, ppm/rbm (prawy przycisk myszy) na pulpicie -> rozdzielczość ekranu -> ustawienia zaawansowane -> karta monitor -> wybrać z listy częstotliwość odświeżania ekranu 59Hz oczywiście zastosuj. Uruchomić ponownie komputer w trakcie boot'owania wciskać punktowo F8 do momentu "pojawienia się listy" wybierany "Wyłącz wymuszanie podpisywania sterowników" po uruchomieniu się systemu wciskamy na klawiaturze kombinację klawiszy okno/window + r (okno = znaczek windowsa) w nowo otwartym oknie wpisujemy gpedit.msc nstp. rozwijamy Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracujne -> System -> zaznaczamy Instalacja sterowników -> po prawej stronie zaznaczamy "Podpisywanie kodu dla sterowniko urządzeń" i wciskamy enter winno być zaznaczone "Nie skonfigurowano" jeśli tak jest pozostaw tak jeśli nie zmien i zastosuj. Wyłącz komputer i podłącz monitory i włącz PC'ta winieneś ujrzeć obraz na obu. Powodzenia

0
  • #4 17 Paź 2013 15:32
    tlenist
    Poziom 2  

Więc tak.

DriverMSG, przejściówka to dokładnie coś takiego:
    AMD Radeon HD 7700 Series - karta nie wykrywa drugiego monitora na DVI

Nie będę robił specjalnie zdjęcia bo jest identyczna, DVI-I do VGA.

haring, bardzo szczegółowo to opisałeś. Zacznę może od tego że na liście "częstotliwość odświeżania ekranu" mam do wyboru TYLKO 60Hz, za to w ustawieniach Catalyst można to zmienić bez problemu, ale ja na głównym monitorze mam 1920x1080 więc 60 Hz jest raczej potrzebne. Co do reszty, doszedłem do momentu okno+r i niestety się zatrzymałem. Po wpisaniu gpedit.msc nstp wyskoczył error: System Windows nie może odnaleźć pliku "gpedit.msc". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.

0
  • #5 17 Paź 2013 17:03
    haring
    Poziom 11  

Wnioskuję, że posiadasz windows 7 Home w tej wersji sytemu gpedit.msc nie występuje można zarejestrować bibliotekę ale jet to nie zgodnę z licensją i na tym zakończę. W takim razie pomiń czynności związane z gpedit.msc

0
  • #6 17 Paź 2013 17:13
    tlenist
    Poziom 2  

Tak, posiadam Win 7 Home Premium. To w jaki sposób mogę rozwiązać ten problem?

0
  • #8 18 Paź 2013 20:05
    tlenist
    Poziom 2  

Nie działa jeden monitor z tą przejściówką. Nie działa również po zamianie kabli w monitorach.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo