Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia systemu na inny dysk win XP

16 Paź 2013 16:37 3966 7
  • Poziom 24  
    Witam

Zacznę o tego, że w internecie jest dużo napisane o tym, jak zrobić kopię systemu i wgrać na nowy dysk, ale nie ma tego co ja bym chciał ;)

Otóż zrobiłem kopię systemu ghostem 2003. Kopię zapisałem na dysku zewnętrznym na USB. Stary dysk odłączyłem, bo już mi jest nie potrzebny, podłączyłem nowy dysk. Odpaliłem ghosta 2003 i wrzuciłem przywracanie z kopii. zakończono powodzeniem. Po zresetowaniu, komputer nie widzi systemu. Partycję oznaczyłem jako aktywną (partcyja: C). Wszędzie na internecie jest napisane jak przerzucić cały dysk a nie partycję (podłączone dyski stary i nowy) a ja chcę tylko z podłączonym nowym.

P.s - podłączyłem ten nowy dysk pod usb, na który wgrałem kopię systemu i faktycznie system cały jest na partycji C, ale tak jak by mu brakowało pliku rozruchowego.
  • Poziom 11  
    Może z płyty instalacyjnej XP spróbuj poleceń do naprawy MBR?
  • Poziom 24  
    próbowałem, fixmbr, bootini

nic nie zmieniło.
  • Poziom 38  
    Włóż płytkę z systemem i dojdź do miejsca instalacji gdzie będzie pytanie, czy naprawić istniejącą instalacje Windows- wybierz tak litera R. Albo http://linuxiarze.pl/winboot/ łopatologiczny opis naprawy z konsoli.
    Jeszcze pytanie, czy założyłeś taki sam rozmiar partycji systemowej na nowym dysku, jaki był na starym?
  • Poziom 30  
    Podłącz stary dysk i nowy, niech wystartuje ze starego, i w Zarządzaniu komputerem - Zarządzanie dyskami nadaj nowemu literkę
  • Spec od komputerów
    Kopię MBR też zrobiłeś ? Po co używać płatnego programu jak jest masa darmowych.
    Sklonuj od sektora 0 do ostatniego sektora partycji systemowej. Musi wystartować z nowego dysku. Cudów nie ma.
    Pozdrawiam.
    Podaj jaki stary i nowy dysk ?
  • Poziom 24  
    okej, sprawa rozwiązana :)

Wszystko jest ok, czyli jeszcze raz powtórzę do kupy:

Gdy chcemy zainstalować system na nowy dysk z kopii zapasowej:

1: Robimy kopię zapasową partycji C starego dysku np: ghostem 2003 i zapisujęmy go np: na zewnętrznym dysku USB
    2. Wyłączamy komputer, Odłączamy stary dysk.
    3. Podpinamy nowy dysk, włączamy komputer.
    4. Wkładamy instalacyjną płytkę systemu XP i ustawiamy w biosie żeby z niej bootowało (tak jak instalacja systemu XP)
    5. Gdy proces instalacji XP dojdzie do wyboru dysków to:
    Przykładowy dysk 25G0B. usuwamy wszystkie partycje, tworzymy na nowo: np: C: 80GB (80000MB) D: 155GB (155000)
    6. Wyłączamy instalację XP klawiszem F3
    7. Odpalamy ghosta 2003 z płytki botowalnej i przywracamy system z dysku zewnętrznego np USB na nowy dysk.
    7. Uruchamiamy jeszcze raz instalację XP i dajemy przycisk "NAPRAW" (R)
    8. Zalogować się do systemu "1" i enter, gdy wyskoczy hasło administratora to tylko nacisnąć enter
    9. wpisujemy komendę FIXMBR i potem zapyta się czy wgrać? dajemy literkę "T" i enter
    10. wychodzimy z naprawy poleceniem EXIT.
    11. Wyłączamy komputer, odłączamy nowy dysk.
    12. Podłączamy nowy dysk pod np: przejściówkę USB do innego komputera żeby ustawić w nim partycję C: na aktywną (przykład win7: wchodzimy w panel sterowania, narzędzia administracyjne, magazyn, zarządzanie dyskami, wybieramy partycję z nowego dysku tą mniejszą na system i prawym przyciskiem "oznacz jako aktywną"
    13. Podłączyć znów nowy dysk do komputera i odpalić komputer
    13. GOTOWE! system się ładuje! :)

Działać będzie na 100% na nowym dysku, system wystartuje bez problemu :)

CZY to WIN XP czy WIN 7 czy 8 WSZYSTKO WYKONUJE SIĘ IDENTYCZNIE !
  • Spec od komputerów
    Zamiast takich cudów to jedno polecenie do skopiowania ze starego na nowy i wszystko działa. Można i tak ale po co komplikować sobie życie ?
    Pozdrawiam