Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa do myjki ciśnieniowej

chopinnn 16 Paź 2013 17:39 5799 11
  • #1 16 Paź 2013 17:39
    chopinnn
    Poziom 9  

Ponieważ zamknięto dopływ wody miejskiej poszukuję pompy która poda mi wodę do myjki ciśnieniowej - chodzi o pobieranie z podstawionego wiadra czy temu podobnemu zbiornika. Nadmienię (po lekturze innych wątków) że myjka sama nie pobiera wody.
    Idea wygląda tak wąż od jakieś pompy do wiadra, drugi do myjki i myjemy. "Instalacja" potrzeba raczej kilka razy w roku, będzie wynoszona z piwnicy za każdym razem.
    Po zobaczeniu co jest dostępne w sklepach są takie opcje:

1) pompa do wody brudnej i pompy typu nurek membranowa. pytanie tutaj brzmi czy po podłączeniu myjki pompa się nie spali gdy przestanę myć myjką, chyba taka pompa będzie ciągle podawać wodę a to może uszkodzić jedno i drugie urządzenie?

2) drugie rozwiązanie to hydrofor 24l + pompa Omigena JY1000 to będzie działać tylko pytanie czy po skorzystaniu jakoś łatwo spuszcza się tą wodę ze zbiornika bo przecież nie będę nosił 50 kg tam i z powrotem do piwnicy

3) pompa hydroforowa AJ50/60 JY 1000 z osprzętem czyli bez zbiornika jak wyżej - czy bez hydroforu jest sens kupić takie cudo?

4) i ostania opcja pompa Pompa WZ750 (230V) OMNIGENA, w opisie pisze że posiada zawór zwrotny więc chyba po podłączeniu kilku przewodów powinno to działać - pytanie czy na 100%

Oczywiście idealnie było by coś taniego (czyli 1) ale jak mam później żałować to lepiej dołożyć do opcji 2)

0 11
  • #2 16 Paź 2013 22:24
    janek1815
    Poziom 38  

Bierzesz beczkę 100-200 litrów i przy dnie wiercisz otwór wkładasz kilka złączek ze sklepu wod-kan lub ogrodniczego i masz wyjście na wąż który podłączasz do myjki. Wlewasz wodę a ona pod własnym ciśnieniem znajdzie się w myjce. Jeśli to się nie sprawdzi (u mnie się sprawdza) to beczkę postaw trochę wyżej. Prosto i bez kłopotu. Wąż załóż troszkę grubszy niż 1/2'' np 3/4''

0
  • #3 17 Paź 2013 09:09
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Są myjki które same ciągną wodę ze zbiorników, nie potrzebne jej ciśnienie z sieci.

0
  • #4 17 Paź 2013 12:16
    janek1815
    Poziom 38  

PtasiorWro napisał:
    Są myjki które same ciągną wodę ze zbiorników, nie potrzebne jej ciśnienie z sieci.

chopinnn napisał:
    Nadmienię (po lekturze innych wątków) że myjka sama nie pobiera wody.

-Karcher- z reguły sam pobiera bez pomocy .

0
  • #5 17 Paź 2013 18:14
    chopinnn
    Poziom 9  

A więc tak:
    - mój kercher nie pobiera wody z wiadra sprawdzone własnoręcznie (być może coś źle robię)
    - wersja z beczką dobra gdybym miał własny domek, w obecnej konfiguracji mieszkaniowej to odpada,

0
  • #6 17 Paź 2013 18:26
    Roman61
    Poziom 16  

Podaj jaki masz model kerchera

0
  • #7 17 Paź 2013 18:45
    janek1815
    Poziom 38  

Trochę dziwne bo moja karcherem pierze dywany i wkłada wąż do pojemnika w którym jest z 50 litrów wody z płynem i idzie bez problemu.

0
  • #8 17 Paź 2013 20:22
    chopinnn
    Poziom 9  

Model (Na instrukcji pisze) K 2.98 M. Przyłącze wody - ilość doprowadzania 10l/min, więc troszkę ciśnienia chyba musi być???

0
  • #9 17 Paź 2013 21:42
    Roman61
    Poziom 16  

Ta myjka powinna sama zasysać wodę krótkim wężem z jakiegoś zbiornika.

1
  • #10 17 Paź 2013 21:50
    chopinnn
    Poziom 9  

No to jutro albo w sobotę przetestuję jeszcze raz.

1
  • #11 13 Lis 2013 22:42
    chopinnn
    Poziom 9  

Przepraszam że post postem.... ale zamieszczam rozwiązanie jakby ktoś miłą podobny problem.

Dobrze że się zabierałem z kupnem jak pies do jeża bo się okazało że wspólnota przegłosowała że jest ponowny dostęp do wody - tak więc nic nie trzeba kupić.

Natomiast z tego co oglądałem w sklepach na żywo - to wybrałbym mały hydrofor, nawet można by to samemu tachać z piwnicy na pole.

Dzięki za pomoc

-1
  • #12 17 Lis 2013 20:26
    JACU626

Poziom 27  

Roman61 napisał:
    Ta myjka powinna sama zasysać wodę krótkim wężem z jakiegoś zbiornika

Jeżeli są szczelne zawory i pierścienie w miarę zużycia i nieszczelności możliwość zassania maleje.

0