Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung s5600i - nie można dzwonić i smsować

borek911 16 Oct 2013 19:25 1422 5
    borek911
    Level 9  
    Telefon jest nowy, kupiony z wystawy , jednak nie mam możliwości zwrotu bo za daleko :/ Wszystko działa w telefonie oprócz dzwonienia i smsowania. ( również internet nie działa) Generalnie opcje sieciowe nie funkcjonują tak jak powinny . Jak dzwonie to nic nie słychać, jak wpisuje jakiś kod by np sprawdzić stan konta wyskakuje komunikat : "odrzucone przez sieć", smsów nie można wysyłać.
    Próbowałem połączyć się przez program Kies dla samsungów który umożliwia przeinstalowanie oprogramowania , jednakże nie udało mi się to , gdyż kies nie widzi telefonu ( sam komputer zainstalował sterowniki )
    Jak można naprawić problem z siecią? Tryb serwisowy w telefonie może coś pomoże?
    Znalazłem kod w internecie który sprawdza czy są jakieś blokady na telefonie założone i wszystko było na "off" czyli chyba nie ma blokad .
    To też nie wina karty sim , kilka kart zostało przetestowanych.
    Dziękuje za pomoc.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Co się dzieje jak włożysz kartę, jest zasięg, imei jest poprawny? Na ręcznym znajduje sieci, nie jest włączony tryb off line lub samolotowy?
    Przywracałeś ustawienia fabryczne?
    borek911
    Level 9  
    zasięgu nie ma, generalnie na początku pokazały się kreski sieci , ale coś potem znikły, nie jest tryb off line ani samolotowy, ustawienia przywracane.
    Imei poprawny? nie wiem :D
    czarny244
    Level 27  
    Z jakiej sieci jest słuchawka?.. a kod na sprawdzenie imei to *#06# czy zgadzają się numery na których masz takie same na pudełku.
    borek911
    Level 9  
    słuchawka nie jest z żadnej sieci, sprawdzane były karty różnych operatorów, tel jest nowy ale nie wiem czemu nie działają funkcje sieciowe. Imei prawidłowy jeśli o to chodzi, sprawdzałem to na początku. Mi się wydaję , że to można zmienić w trybie serwisowym ale nie wiem jak to zrobić. W sam tryb serwisowy potrafię wejść , ale jeśli chodzi o symbole i specialne nazewnictwo nie wiem jak sprawdzić gdzie leży ewentualny błąd. Jakby ktoś miał podobny telefon , z chęcią bym obejrzał prawidłowe ustawienia serwisowe.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jeżeli ustawienia fabryczne nic nie pomogły to bez serwisu się nie obejdzie.