Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie aktywne do 10-12 tys. zł.

Fibster 16 Oct 2013 19:32 2688 6
    Fibster
    Level 2  
    Witam.
    Jako, że w temacie nagłośnienia jestem KOMPLETNIE zielony, postanowiłem utworzyć tu konto i poprosić o poradę forumowych ekspertów :)
    Tak więc: planuję zakup zestawu nagłaśniającego na imprezy okolicznościowe (powiedzmy od 50 do 200 osób). Ogólnie z tego, co już się dowiedziałem o nagłośnieniach - najbardziej odpowiadałoby mi nagłośnienie aktywne. Czy znajdzie się tu ktoś, kto pomoże mi złożyć taki zestawik? Byłbym wdzięczny, gdyby przy jego składaniu była podana cena, oraz pełne nazwy elementów, zamiast skrótów. Jeżeli potrzebne są jakieś inne dane wymagane do złożenia takiego zestawu - proszę pytać, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Co do granej muzyki panowałaby tam rozbieżność - od disco polo, poprzez dance, house do dość mocnego electro house, więc zależy mi zarówno na jakości dźwięku, jak i dobrze brzmiących niskich tonach.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
  • Helpful post
    Granat :)
    Level 34  
    Cześć,
    Powiem Ci tak. Jeśli chcesz dobrze wykorzystać pieniążki to napisz z tym pytaniem do jednej z niżej wymienionych firm:
    dr_aus, NAW, Bayor-Audio, Pol-Audio.
    Każda z nich na pewno zaproponuje coś ciekawego i co najważniejsze mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. No i zostawisz pieniążki po części w Polsce ;)

Z Twoimi preferencjami zacząłbym od dr_aus'a.
    Będziesz miał kompletny zestrojony zestaw. Moim zdaniem to dużo lepsze rozwiązanie niż kompletowanie go na własną rękę. Wiadomo że każdy ma inny gust i będzie polecał co innego. Jeden poleci to, drugi tamto i każdy w sumie będzie miał racje.
    Także proponuje posłuchać zestawów powyższych firm, porozmawiać z nimi. Źle na tym nie wyjdziesz ;)
  • Helpful post
    szczepan.eu
    Level 18  
    ja zacząłbym od Polaudio :)
    Fibster
    Level 2  
    Tak na początek w ramach kultury - dziękuję za odpowiedzi :)

Owszem, myślałem o takim rozwiązaniu jak kontakt z producentami, z tym, że każdy będzie zachwalał swoje konfiguracje i mało kto z nich będzie bezstronny (o ile ktoś w ogóle będzie i powie, żebym wybrał inną firmę). Jako, że jestem laikiem w temacie postanowiłem poradzić się osób bezstronnych, będąc świadomym, że spotkam się tu z rozbieżnością zdań, z nastawieniem, że tak czy inaczej będę musiał wybrać sam, ale wzbogacę się o jakąś większą wiedzę :)

Co do polaudio, owszem. Zastanawiałem się nad DJ 2000, ale nie jestem pewien, czy dobrałbym końcówkę w taki sposób, żeby zmieścić się w moich granicach budżetowych. Chciałbym, żeby wszystko było nowe, nie wchodzą w grę używane sprzęty. A może jest tu ktoś w stanie dobrać końcówkę, zakładając, że zestaw Pol-audio DJ 2000 wyniesie mnie 9500 zł - tak więc na końcówkę pozostaje około 2500 zł :)
  • Helpful post
    Granat :)
    Level 34  
    Fibster wrote:
    Owszem, myślałem o takim rozwiązaniu jak kontakt z producentami, z tym, że każdy będzie zachwalał swoje konfiguracje i mało kto z nich będzie bezstronny (o ile ktoś w ogóle będzie i powie, żebym wybrał inną firmę).

Nie szkodzi. Oni przynajmniej są fachowcami i wiedzą dobrze z czym dany zestaw sobie poradzi a z czym nie. Jak będziesz miał zbyt wygórowane wymagania względem budżetu to powiedzą grzecznie że niestety ale trzeba dołożyć.
    A w sklepie wcisną Ci to co ma najwyższą marżę zapewniając że 'będzie pan zadowolony'.
    Poza tym, nie musisz od razu kupować. Możesz posłuchać różnych zestawów i dopiero coś postanowić.

Ja np. zawsze mam podłączony najlepszy z moich zestawów głośnikowych i w razie czego mogę zademonstrować co potrafi. Choć nikogo nie namawiam do kupna.
    Nie mniej jednak takie zestawy same się bronią dźwiękiem.

Fibster wrote:
    tak więc na końcówkę pozostaje około 2500 zł

Raczej na dwie końcówki + crossover. W tej kwocie to najwyżej T.amp. O ile na górkach sobie poradzi, to na bas będzie kiepsko. Dobry wzmacniacz do basu kosztuje powyżej 2000zł.
    Fibster
    Level 2  
    Ponownie dziękuję za odpowiedź :) Sugerując się opiniami użytkowników internetu, a mianowicie różnych for internetowych - zdecydowałem się na zestaw Pol-Audio DJ 2000 :) Poczytałem trochę na temat nagłośnień, żeby nie być kompletnie zielony, co prawda praktyki nie mam żadnej, ale teorię, a przynajmniej jej podstawy mam opanowane i w końcu wiem, czego szukam :D Tak więc teraz poszukuję już tylko 3 kanałowej końcówki mocy, która poradzi sobie z moimi początkami i będzie w stanie nagłośnić imprezy chociaż do 100 osób. Postanowiłem, że po czasie, wraz z przypływem gotówki zakupię drugą, lub kompletnie wymienię ją na nową, mocniejszą. ;) Na oku mam jak na razie JB Systems C3-1800, lub AA VLX3000. Może którykolwiek z użytkowników poleci mi inną, lepszą opcję, albo po prostu zechce uzasadniając wybór - pomóc mi w wyborze jednej z tych końcówek.
    musikduck
    Level 10  
    do wziecia od reki zestaw:

Powermixer Allen&Heath PA12CP i
    2x Kolumny Electrovoice ZX5 /!!!to NIE sa ZLX5/

wraz ze statywami, twardymi pokrowcami, kablami

- stan calosci idealny

DaneTechniczne:

Allen & Heath PA12-CP 12-kanałowy powermikser o mocy 2x500 W RMS zarówno przy 4 Ω, jak i 8 Ω. 12 kanałów, 8 przedwzmacniaczy mikrofonowych, 2 kanały stereo, 4 stopniowa korekcja barwy z przestrajanym środkiem, 100 mm tłumiki.

Trudno o lepszy powermikser dla niewielkich zespołów muzycznych! -

moc: 2 x 500 W RMS przy 4 Ω i 8 Ω,

- wejścia mikrofonowo-liniowe: 8,

- wejścia stereo: 2, realnie 4x2

- filtr dolnozaporowy: 100 Hz,

- korekcja barwy: 4 stopniowa korekcja barwy z 3 korektorami parametrycznymi na częstotliwościach: 60 Hz, 250 Hz i 12 kHz, a także przestrajana środkowa częstotliwość w zakresie od 350 Hz do 6 kHz. Podbicie lub obcięcie wybranej częstotliwości w zakresie 15dB. 4 zakresowy korektor barwy na sumie wyjść, wysyłka AUX: 4 AUX 2 w trybie przed tłumikiem i 2 po tłumiku, zasilanie Phantom: +48 V, indywidualne dla każdego kanału,

- gniazda insertowe: na każdym kanale mono,

- wejścia RCA: 3 pary, w tym 2 pary na kanałach stereo,

- procesor efektów: procesor efektów z 16 gotowymi programami, Dodatkowomożliwość sterowania efektów z poziomu komputera PC poprzez protokół MIDI.

- tłumiki: 100 mm z osłoną przeciwkurzową, również suwak w sekcji procesora efektów,

- wyjścia: 2 x out, mono out, 2FB out, wyjście cyfrowe SPDiF,

- gniazdo na lampkę: 4pin XLR,

- wymiary: 484 x 178 x 437 mm,

- waga: 21 kg. .

ZX 5 . Kolumna szerokopasmowa ELECTRO VOICE ZX 5

Najmocniejsze spośród kolumn serii ZX,na niskotonowych 15calowych glosnikach

Stanowia doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają lekkiej i wydajnej kolumny z dobrym przenoszeniem "dołu". Pasywna kolumna 2-drożna

Pasmo przenoszenia [Hz]: 52 do 16000

Moc [W]: Full Range RMS: 600, impulsowo 2400W kazda

Dynamika [SPL 1W/1m]:Full Range: 98

Rozsył horna (H x V): 60 x 60, 90 x 50

Impedancja [Ohm]: Full Range: 8

Komponenty: LF: glosnik 15calowy,1x DVX3150 HF: 1x ND2

Wymiary [mm]: Wysokość: 692 Szerokość: 446 Głębokość: 411

Waga [kg]: 22.5 .

Dodano po 21 [sekundy]: