Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC TX-L42ET60E - Sygnał 3D z laptopa

krzoniu 16 Paź 2013 19:53 3873 10
  • #1 16 Paź 2013 19:53
    krzoniu
    Poziom 10  

posiadam telewizor PANASONIC TX-L42ET60E podłączyłem do niego laptop acer z Windows 7 , puściłem film 3d , na telewizorze wyskoczył napis "Wykryto sygnał 3D" jednak po naciśnięciu przycisku 3D wyskakuje napis "Dla tego sygnału tryb 3D jest nie dostępny" Co może być przyczyną niemożności przejścia w 3D. Połączenie kablem HDMI

0 10
  • #2 17 Paź 2013 07:39
    Trabi
    Poziom 36  

A czy inne filmy w formacie 3D puszczane z laptopa są poprawnie odtwarzane w 3D? Ten film to jakiś oryginał czy kopia nie wiadomo skąd? Jaka rozdzielczość filmu?

0
  • #3 17 Paź 2013 07:49
    krzoniu
    Poziom 10  

to nie jest jeden film żaden w formacie mkv mi nie idzie , to znaczy on idzie ale z podzielonym obrazem a ten same filmy podłączone z dysku twardego chodzą bez problemu.

0
  • #4 17 Paź 2013 07:56
    Radio control
    Poziom 18  

To złącz na telewizorze w 1 obraz i na kompie też.

0
  • #5 17 Paź 2013 07:57
    grubs
    Poziom 32  

Trabi napisał:
    A czy inne filmy w formacie 3D puszczane z laptopa są poprawnie odtwarzane w 3D? Ten film to jakiś oryginał czy kopia nie wiadomo skąd? Jaka rozdzielczość filmu?

No i jeszcze jaki format 3D
    side by side
    under over
    czy może anaglif.

Musisz wybrać na pilocie (prawdopodobnie klikając 3d kilka razy) odpowiedni tryb.
    jak masz podzielony w poziomie to under over jak w pionie to side by side.

0
  • #6 17 Paź 2013 08:08
    krzoniu
    Poziom 10  

nie ma to znaczenia czy to jest side by side czy under over po prostu po naciśnięciu przycisku 3D w telewizorze wyskakuje napis "Dla tego sygnału tryb 3D jest nie dostępny" tak więc nie mogę złączyć obrazów w TV
    może to sprawa laptopa , w laptopie jest Win 7 i grafika nvidia geforce gt 320m może tu trzeba coś zmienić

0
  • #7 17 Paź 2013 22:28
    Trabi
    Poziom 36  

Materiał nie musi mieć danych że jest to 3D. Zwykły obraz gdy w TV przełączysz na 3D (plus czerwony na pilocie i wybór trybu) to nawet zwykły TVP1 będziesz mieć "obcięty" na dwie połówki; nie da się oglądać ale TV przełącza się na 3D. Gdy masz materiał 3D (SBS, UO) to TV wykryje że ma dwa te same obrazy i przełącza sie na 3D. Problem czasami jest tylko z niską rozdzielczością (np. 576p), ale można to zawsze wymusić pilotem.
    Prawdę mówiąc, nie wiem co może być powodem. Sam puszczam filmy 3D z laptopa (Win7, nVidia) przez HDMI i nigdy nie mam kłopotu z włączeniem 3D. Z reguły dzieje się to automatycznie.
    Co prawda nie mam ET60E ale ET5E (poprzedni model). Nie wiem, może w ET60E coś spaprali że nie działa? Licho wie.

1
  • #8 18 Paź 2013 08:54
    krzoniu
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedź jestem teraz w pracy ale zajadę do domu to posprawdzam.
    Wczoraj na wieczór kombinowałem jeszcze co mogę zrobić i jeśli w laptoku w menu
    rozdzielczość -użyj drugiego ekranu przełączyłem na " tylko drugi ekran" to poszło i uzyskałem obraz 3D na telewizorze ale muszę za każdym razem to zmieniać a w innych ustawieniach telewizor nie dostaje chyba odpowiedniego sygnału , czy może ktoś podpowie jakie ustawienia w laptopie trzeba zmienić by chodziło normalnie na dwóch ekranach.

0
  • #9 18 Paź 2013 14:29
    grubs
    Poziom 32  

tak z ciekawości to po co ci obraz jednocześnie na laptopie i TV?
    Do tego ustawienia jest skrót klawiszowy więc nic nie trzeba grzebać tylko 2 przyciski w laptopie wcisnąć.

0
  • #10 18 Paź 2013 21:16
    Trabi
    Poziom 36  

krzoniu napisał:
    jakie ustawienia w laptopie trzeba zmienić by chodziło normalnie na dwóch ekranach.

Nawet gdyby szło na laptopie i na TV, to na TV będziesz mieć obraz 3D a na laptopie dwa obrazy obok siebie (SBS) lub jeden nad drugim (UO). Więc obraz na laptopie nie ma sensu. Ja gaszę ekran laptopa na czas oglądania na TV.
    U mnie nie ma problemu: na laptopie mam dwa obrazy, na TV "robi się" 3D. Nic nie muszę ustawiać. Może Twój laptop ma taki wymóg że albo tu albo tu w wypadku materiału 3D?

0
  • #11 21 Paź 2013 16:04
    krzoniu
    Poziom 10  

Wiem że to nie przeszkadza ( Teraz jak do tego doszedłem to mi nie przeszkadza ) jeśli nie ma obrazu na laptopie tylko zastanawia mnie dlaczego tak jest , musi być wysyłany inny sygnał gdy jest w TV i laptopie a inny gdy jest sam TV .

0