Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przez HDMI do telewizora - trzeszczy, wyłącza

wyhylybymyby 16 Paź 2013 20:18 6339 13
  • #1 16 Paź 2013 20:18
    wyhylybymyby
    Poziom 6  

Witam. Mam dość nietypowy problem i postaram się go dość jasno nakreślić.
    Wczoraj kupiłem od znajomego komputer, po podłączeniu go przez HDMI do telewizora Samsung 32' pojawia się regularnie co jakiś czas trzeszczenie (przy laptopie tego nie było), wiecie, takie trzeszczenie co jak np. kabel zasilający jest niedociśnięty. Sprawdziłem wszystkie kable po kilkanaście razy i stwierdzam, to nie wina kabla. Co więcej, jeśli włączę grę, to co jakiś czas (krótszy lub dłuższy) wyłącza mi się obraz, a u góry TV wyświetla się napis HDMI, 1366x768 60Hz. Mija chwila, obraz wraca z powrotem. Zanim założyłem konto i napisałem, poszperałem i natknąłem się na to http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html Niestety, nie bardzo mi to pomogło. Próbowałem bawić się z rozdzielczością, ale jedynie ta którą mam ustawioną, daje ładny, czysty i równo rozciągnięty obraz. Może ktoś kumaty ma pojęcie, co jest piec. Z góry dzięki. Dodam jeszcze, że mam kartę graficzną 9600GT.
    Pozdrawiam.

Akurat zwróciłem uwagę, że w momencie, kiedy gra mi się wyłącza, pokazuje mi nie jak napisałem wyżej 1366x768 (choć nie wykluczam, że raz tak, raz tak pokazuje) tylko 1280x720 60p.

0 13
  • Pomocny post
    #2 17 Paź 2013 22:05
    anmedia
    Poziom 39  

Zacznij od podmiany kabla. Sprawdz czy komputer z TV ma wymienione klucze HDCP (o ile probujesz ustawic rozdzielczosc HD)

0
  • #3 18 Paź 2013 12:59
    wyhylybymyby
    Poziom 6  

wiec tak, kabel HDMI wymienilem i nadal nic. cos poszperalem z tym kluczem HDCP i nic mi to nie mowi. na jakosci HD jakos specjalnie mi nie zalezy ale buczenie i zmieniajaca sie rozdzielczosc mnie doprowadza do szalenstwa.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Paź 2013 13:02
    anmedia
    Poziom 39  

Dziwne jest to buczenie. Dzwiek wychodzi cyfrowy. Taka opcja jest mozliwa w przypadku sygnalow analogowych. W jaki sposob jest wyprowadzony dzwiek w komputerze. Polaczenie plyta glowna - karta grafiki.
    PS
    Czy plyta glowna posiada wyjscie cyfrowe?

0
  • #5 18 Paź 2013 14:30
    wyhylybymyby
    Poziom 6  

Wyjscie HDMI znajduje sie na plycie glownej. dzwiek ''idzie'' przez glosniki ktore sa podlaczone do pc(gdy sa odlaczone, nawet z zasilania to tez buczy). co wiecej, jak podlaczylem laptopa do tv to dziwiek byl z TV a teraz moze byc albo z sluchawek,glosnikow podlaczaonych do kompa albo mam tez cos takiego jak ''cyfrowe urzadzenie audio(S/PDIF)''- nie wiem co to znaczy.

0
  • #6 18 Paź 2013 14:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Albo sprawdzić komputer na innym tv z HDMI, albo pod ten tv co masz podłączyć coś innego pod port HDMI, wtedy znajdziesz winowajcę.

1
  • #7 18 Paź 2013 15:14
    anmedia
    Poziom 39  

Moze zacznijmy od poczatku. Wczesniej myslalem ze kablem HDMI idzie z karty graficznej. Napisz jaka plyta glowna. Zrob jakis szkic wszystkich polaczen. Nie mieszaj tematow, bo do niczego nie dojdziemy. Temat nie do konca jest zgodny z opisywanym problemem.

Zrob ten schemat z podaniem jaka plyta glowna. Zaznacz co i jak jest podlaczone. Z mojej strony dodam, ze buczenie w glosnikach - komputery stacjonarne, to czesty problem.

Napisales:

wyhylybymyby napisał:
    dzwiek ''idzie'' przez glosniki ktore sa podlaczone do pc(gdy sa odlaczone, nawet z zasilania to tez buczy)

Dokladnie o co chodzi?

0
  • #8 19 Paź 2013 13:12
    wyhylybymyby
    Poziom 6  

anmedia z tymi glosnikami chodzilo mi o to, ze buczenie nie jest ich wina na 100%.
    plyta glowna to acpi x64 based pc. a schemat podlaczenia jest b.prsoty, z plyty glownej wychodzi kabel hdmi do wejscia na Tv.
    Kocurek sprawdzalem na innym porcie i nadal to samo.

0
  • #9 19 Paź 2013 16:39
    anmedia
    Poziom 39  

wyhylybymyby napisał:
    anmedia z tymi glosnikami chodzilo mi o to, ze buczenie nie jest ich wina na 100%.

Wiec gdzie one sa podlaczone do komputera czy TV?

wyhylybymyby napisał:
    plyta glowna to acpi x64 based pc

To nie plyta glowna!!!!

0
  • #10 24 Paź 2014 14:35
    Patryczek9999
    Poziom 2  

Witam, pozwólcie że odświeże troche temat ponieważ mam podobny problem. Mam telewizor LG 42LB56 i po podłączeniu kablem DVI-HDMI do komputera z kartą graficzną NVIDIA GeForce 9500 GT mam problem z dziwnymi dźwiękami z głośników telewizora. Jest to takie jakby "trzeszczenie" co chwile. Dodam że nie podłączałem dźwięku osobnym kablem jack-chinch, więc nie powinno być żadnych dźwięków tylko sam obraz. Obraz działa prawidłowo, jakość jest dobra, troche zabawy z przełączaniem ekranu na zewnętrzny ale to pikuś. Macie jakieś pomysły co do tych dźwięków ? z góry dziękuje za pomoc :)

0
  • #11 24 Paź 2014 15:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Patryczek9999 napisał:
    mam problem z dziwnymi dźwiękami z głośników telewizora. Jest to takie jakby "trzeszczenie" co chwile

Wymień kabel na coś markowego.
    Może też być, że zakłócenia powoduje zasilacz - co to za model, typ, firma?.

0
  • #12 25 Paź 2014 13:24
    Patryczek9999
    Poziom 2  

Na temat zasilacza nic nie wiem, ale kabel ma symboc CX-HD105. Mówisz że to wina kabla, dopiero co go kupiłem to tak troche szkoda wyrzucić pieniądze w błoto :/

0
  • #13 27 Paź 2014 15:09
    Patryczek9999
    Poziom 2  

dodam że po podłączeniu kabla jack-chinch nie ma dźwięku :/

0
  • #14 15 Gru 2014 12:21
    titolr10
    Poziom 12  

W ustawieniach urządzeń do odtwarzania w windows, musisz zmienić wyjście dźwięku. Zazwyczaj po podłączeniu kabla HDMI standardowym wyjściem jest HDMI. Możesz to wyłączyć. Ostrzegam tylko, że te zmiany lubią mieć opóźnienie działania, szczególnie na flashowych playerach. Najlepiej puść sobie coś z windows media playera.

0