Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adapter ISP Wellon (WEILEI WL-ISP-U1) wyprowadzenia

km123nat 16 Oct 2013 20:36 4023 8
    km123nat
    Level 10  
    Witam
    Ostatnio zakupiłem sobie adapter ISP do mojego programatora VP-290 i mam problem z nazwaniem wszystkich pinów bo są trochę inaczej niż w Programatorze AVR-ISP. Czy ktoś by był w stanie mi pomóc i podpisać mi piny tego adaptera tzn. (MISO,MOSI,RESET itp)
    km123nat
    Level 10  
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? Bardzo był bym wdzięczny. Pozdrawiam
    km123nat
    Level 10  
    Tylko właśnie jeśli faktycznie on ma takie oznaczenia jak normalny isp, to w takim razie nie widzę sensu w oznaczeniach na płytce ( gnd,data,vcc,vpp itp).
    Wojtek75
    Level 24  
    A gdzie kupiłeś ten adapter i jaki układ chcesz nim zaprogramować? Na stronie oficjalnego dystrybutora raczej go nie ma (chyba, że już oślepłem) zresztą w całym necie też na coś takiego nie trafiłem.

edit: ok. pierwsza część pytania już nieaktualna znalazłem go.
  • Helpful post
    Wojtek75
    Level 24  
    Przy programowaniu przez isp powinieneś wybrać układ który na liście układów opisany jest z dopiskiem isp na końcu. Tak jak na obrazku:

Wtedy powinno pojawić ci się takie okienko z rozpiską co i jak połączyć:

Tyle tylko że programator który posiadasz nie ma na liście ani jednego układu z dopiskiem isp. Możliwe że niepotrzebnie wydałeś kasę na ten adapter bo z twoim programatorem najprawdopodobniej nie można go użyć. Ale jak chcesz mieć 100% pewności to zrób to o czym pisze dondu, zadaj pytanie producentowi lub polskiemu dystrybutorowi.

edit: Z tego co widzę to producentem jest Tomsad więc sprawa się ułatwia. Pisz do nich.
    km123nat
    Level 10  
    Dzieki wielkie za pomoc
    Pozdrawiam