Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican IPM-032 - Kierowanie ruchem wyjściowym i przychodzącym

16 Paź 2013 22:32 3060 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    Nie jestem pewien czy dobry dział, wydaje się odpowiedni.

Otóż mam pytanie do osób które siedzą w tym temacie od dłuższego czasu i zechcą udzielić fundamentalnej pomocy. Chciałbym się dowiedzieć jak poprawnie kieruje się ruchem wychodzącym i przychodzącym (przez translację) w przypadku tej centralki.
    Jakie są podstawowe wymogi podczas konfigurowania wszystkiego w ConfigMANie, żeby to miało ręce i nogi (niestety nie posiadam żadnej centrali i nie mogę tego sprawdzić w domu). W szkole ten dział dopiero się zaczął i nie jestem pewien czy dobrze rozumiem cały proces ruchu wychodzącego/przychodzącego, przeszukałem sporą część internetu i nie znalazłem niczego konkretnego, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rozumiem że to MM to MultiMan?
  • Poziom 23  
    Tak MM to MultiMan, ale tobie jest potrzebny CM (ConfigMan).
  • Poziom 10  
    Przy okazji zadam pytanie bez tworzenia nowego wątku,
    jakie porty może mieć centrala IPM poza s/t, VoIP, GSM i a/b?
  • Poziom 23  
    Masz jeszcze kartę aparatów systemowych CTS, kartę łączoną linii miejskich analogowych/abonentów i kartę sensorów/przekaźników.
  • Poziom 10  
    Czyli do portu CTS podłącza się kartę do telefonów systemowych,
    ST to linie cyfrowe ISDN,a/b to karta lini miejskich analogowych?

Sorki że zawracam głowę takimi pytaniami, ale szykuje mi się sprawdzian teoretyczny, dlatego chce mieć pewność :)
  • Poziom 23  
    Nie ma takiej karty a/b. Jest: Karta IPM4AB, IPM2CO2AB, IPM4CTS, IPM2CTS, IPM2ST, IPM1ST, IPM1E1, IPM2GSM, IPM1GSM, IPM2RL2SN, IPM16VoIP, IPM32VoIP.
    Jest jeszcze karta switch'a 4 portowego z zasilaniem PoE.
    Poszukaj sobie cennik Slicana i tam masz jakie są karty i co znaczy skrót.
  • Użytkownik usunął konto