Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WT46W560BY/02 - Suszarka z pompą ciepła - słaby efekt suszenia

Pawel1812 17 Oct 2013 00:50 11913 5
 • #1
  Pawel1812
  Level 26  
  Suszarka model jak w temacie. Problemem jest słaby efekt suszenia, trzeba kilka razy włączać cykl, aby bielizna została rzeczywiście wysuszona.
  Trudno jest skontrolować parametry pracy kondensatora i parownika, gdyż suszarka posiada samoczyszczący kondensator, do którego nie ma dojścia tak jak ma to miejsce w klasycznej suszarce z pompą ciepła. Aby do nich dojść, trzebaby zdemontować bęben oraz pokrywę zespołu.
  Po dłuższej pracy (kilka cykli) pod suszarką robi się sporej wielkości kałuża. Wentylator dodatkowego parownika, znajdujący się po prawej stronie nie pracuje, mimo, że jest on elektrycznie sprawny, temperatura parownika wynosi 35 stopni, ale czy może to mieć taki wpływ na wydajność układu, szczególnie, że głowny skraplacz i parownik i tak jest zabudowany w zamkniętej przstrzeni pod bębnem.
  Oczywiście brak jest zaworu umożliwiającego podłączenie stacji. Temperatura sprężarki podczas pracy wynosi ok 60 stopni - mierzone pirometrem.
  Poniższa fotografia ukazuje widok po otwarciu pokrywy samooczyszczającego się kondensatora. Byłbym wdzięczny za sugestie, czy spuszczać czynnik i podłączać stację, czy przyczyny szukać gdzieś indziej?
  Siemens WT46W560BY/02 - Suszarka z pompą ciepła - słaby efekt suszenia
 • Helpful post
  #2
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Z prawej strony patrząc od frontu po zdemontowaniu góry, panela i bocznej ścianki znajdziesz pompę. Zwróć uwagę jaki odstęp od koła ma pasek i jak będziesz składał z powrotem to go zachowaj. Wyciągnij pompę, wyczyść, usuń "produkt" samoczyszczenia, przelej wodą i wyczyść jeszcze raz i jeszcze raz aż będzie czysto. Dodatkowo w serwisie możesz zamówić klapkę część nr. 00646776. Wówczas wycinasz nożem otwór w szarym plastiku widocznym na zdjęciu, czyścisz ręcznie i montujesz klapkę.
 • Helpful post
  #3
  youszi
  Level 11  
  Kolego ma rację.
  Zdemontuj blat (2 wkręty), panel (3 wkręty po lewej i jeden z boku po prawej) i prawą ściankę, będą Ci potrzebne torxy 20 i 15 ).
  Na środku, przy bębnie będzie pompka. Wykręcenie jej będzie wymagać małych rączek i małych narzędzi.
 • #4
  dymbol1992
  Level 18  
  Wymiennik ciepła jest zapchany, normalne w tym modelu...
  Musisz młotkiem wybić z przodu tą plastikową pokrywę i wszystko wyczyścić.
  Najlepiej otwórz lewy bok i wymontuj pompę, z przodu lej wodą po wymienniku ciepła a z tyłu wyciągaj wszystko odkurzaczem.

  Tutaj dostępna jest klapka do zamknięcia wymiennika ciepła:
  http://www.bosch-home.com/de/store/product/Reparatursatz/00646776
 • #5
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  dymbol1992 wrote:
  Musisz młotkiem wybić z przodu

  Nie młotkiem tylko nożem wyciąć!
 • #6
  Pawel1812
  Level 26  
  Potwierdzam, dużo brudu wypłynęło z "samooczyszczającego się" wymiennika. Suszarka już dawno wydana.