Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WT46W560BY/02 - Suszarka z pomp± ciepła - słaby efekt suszenia

17 Oct 2013 00:50 10257 5
 • Level 26  
  Suszarka model jak w temacie. Problemem jest słaby efekt suszenia, trzeba kilka razy wł±czać cykl, aby bielizna została rzeczywi¶cie wysuszona.
  Trudno jest skontrolować parametry pracy kondensatora i parownika, gdyż suszarka posiada samoczyszcz±cy kondensator, do którego nie ma doj¶cia tak jak ma to miejsce w klasycznej suszarce z pomp± ciepła. Aby do nich doj¶ć, trzebaby zdemontować bęben oraz pokrywę zespołu.
  Po dłuższej pracy (kilka cykli) pod suszark± robi się sporej wielko¶ci kałuża. Wentylator dodatkowego parownika, znajduj±cy się po prawej stronie nie pracuje, mimo, że jest on elektrycznie sprawny, temperatura parownika wynosi 35 stopni, ale czy może to mieć taki wpływ na wydajno¶ć układu, szczególnie, że głowny skraplacz i parownik i tak jest zabudowany w zamkniętej przstrzeni pod bębnem.
  Oczywi¶cie brak jest zaworu umożliwiaj±cego podł±czenie stacji. Temperatura sprężarki podczas pracy wynosi ok 60 stopni - mierzone pirometrem.
  Poniższa fotografia ukazuje widok po otwarciu pokrywy samooczyszczaj±cego się kondensatora. Byłbym wdzięczny za sugestie, czy spuszczać czynnik i podł±czać stację, czy przyczyny szukać gdzie¶ indziej?
  Siemens WT46W560BY/02 - Suszarka z pomp± ciepła - słaby efekt suszenia
 • SterControlSterControl
 • Helpful post
  Moderator of Home appliances
  Z prawej strony patrz±c od frontu po zdemontowaniu góry, panela i bocznej ¶cianki znajdziesz pompę. Zwróć uwagę jaki odstęp od koła ma pasek i jak będziesz składał z powrotem to go zachowaj. Wyci±gnij pompę, wyczy¶ć, usuń "produkt" samoczyszczenia, przelej wod± i wyczy¶ć jeszcze raz i jeszcze raz aż będzie czysto. Dodatkowo w serwisie możesz zamówić klapkę czę¶ć nr. 00646776. Wówczas wycinasz nożem otwór w szarym plastiku widocznym na zdjęciu, czy¶cisz ręcznie i montujesz klapkę.
 • SterControlSterControl
 • Helpful post
  Level 10  
  Kolego ma rację.
  Zdemontuj blat (2 wkręty), panel (3 wkręty po lewej i jeden z boku po prawej) i praw± ¶ciankę, będ± Ci potrzebne torxy 20 i 15 ).
  Na ¶rodku, przy bębnie będzie pompka. Wykręcenie jej będzie wymagać małych r±czek i małych narzędzi.
 • Level 18  
  Wymiennik ciepła jest zapchany, normalne w tym modelu...
  Musisz młotkiem wybić z przodu t± plastikow± pokrywę i wszystko wyczy¶cić.
  Najlepiej otwórz lewy bok i wymontuj pompę, z przodu lej wod± po wymienniku ciepła a z tyłu wyci±gaj wszystko odkurzaczem.

  Tutaj dostępna jest klapka do zamknięcia wymiennika ciepła:
  http://www.bosch-home.com/de/store/product/Reparatursatz/00646776
 • Moderator of Home appliances
  dymbol1992 wrote:
  Musisz młotkiem wybić z przodu

  Nie młotkiem tylko nożem wyci±ć!
 • Level 26  
  Potwierdzam, dużo brudu wypłynęło z "samooczyszczaj±cego się" wymiennika. Suszarka już dawno wydana.