Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VCWA 180 XE - Kapie woda podczas uzytkowania

17 Oct 2013 09:19 3873 3
  • Level 8  
    Witam szanownych kolegow,
    pisze z nadzieja ze mi pomozecie.
    Otoz w mojej wiekowej termie (gazowym podgrzewaczu wody) notorycznie kapie woda podczas uzytkowania.
    Odkrecilem przedni panel zeby sprawdzic co i jak. Wychodzi na to ze cieknie z pewnego czarnego modulu z rurkami, ktory pod wplywem cisnienia wypycha taki plastikowy bolec, ktory z kolei naciska na ruchoma czesc (ktora pewnie jest za cos tam odpowiedzialna).
    Ta czarna czesc opisana jest symbolem PPE-GF20 (ponizej dodatkowy numerek 207908 R) - patrz tez zdjecia.
    Moze ktos pamieta jeszcze ten model lub zna podobny problem w termach Vaillanta i moglby mi doradzic - czy warto rozkrecac i czyscic, ew wymienic uszczelke, czy lepiej od razu kupic to cudo (tylko gdzie?)
    Jak to sie w ogole nazywa? Czy to jest odpowietrznik? (w podobnych postach przewinal sie ten element) czy moze cos innego?

Z gory dziekuje i pozdrawiam,
    Lukasz
  • Level 19  
    To cudo to przełącznik mocy i potrzebna jest dławica do niego, ew. całe to cudo. Serwisanci mają dławice.
  • Level 8  
    Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź qmatego. Jakimś cudem udało mi się znaleźć używaną część (oraz kilka innych) za stosunkowo niewielkie pieniądze i w najbliższych dniach postaram się to ustrojstwo wymienić.
    Pozdrówki,
    bors
  • Level 1  
    U mnie występuje dokładnie ten sam problem. Nie wiecie gdzie można dostać ten przełącznik mocy? I jak sprawdzić czy może wystarczy wymiana samej dławicy?

Czy ten przełącznik to samo co czujnik przepływu? Bo tu znalazłem takie ustrojstwo za 276,75 zł
    Vaillant VCWA 180 XE - Kapie woda podczas uzytkowania