Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera z korektorem graficznym

ecompaq 17 Paź 2013 10:25 4164 3
  • #1 17 Paź 2013 10:25
    ecompaq
    Poziom 9  

Witam kolegów, czy jest możliwość podłączenia amplitunera Yamaha RX-350 z kolektorem graficznym, ampli nie ma odpowiednich wejść-wyjść / załączam zdjęcie, chcę używać go tylko do stereo a jego parametry nie są najlepsze dlatego chciałbym podłączyć kolektor dla poprawy dźwięku. Proszę o wskazanie w które gniazda mam go podłączyć.Nadmieniam, iż w amplitunerze nie ma przycisku Tape Monitor.

0 3
  • #2 17 Paź 2013 13:17
    dybas
    Poziom 37  

Można podłączyć jedno źródło sygnału z korektora pod dowolne wejście analogowe. Chociaż to będzie komentarz poza tematem, uważam że Kolega albo ma niesprawne bądź kiepskie kolumny, albo upodobania akustyczne poza fizjologią ludzkiego słuchu.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Paź 2013 22:02
    anmedia
    Poziom 39  

ecompaq napisał:
    ampli nie ma odpowiednich wejść-wyjść /

A te zaznaczone na czerwono? Jak myslisz po co one sa? To ze nie napisano EQ znaczy ze juz nie bedzie dzialac?

Podłączenie amplitunera z korektorem graficznym

ecompaq napisał:
    chcę używać go tylko do stereo a jego parametry nie są najlepsze

Zacznij od zmiany kolumn, odlozenia telefonu i mp3. Wtedy korektor bedzie zbedny. Dodatkowo juz po samym podpieciu korektora zwiekszy sie slyszalny poziom szumow.

0
  • #4 17 Paź 2013 22:12
    ecompaq
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za podpowiedzi i sugestie, kolumny już zmieniałem i to dwukrotnie i niestety dźwięk nie jest najlepszy, co ciekawe nie narzekam na bas ale mam wrażenie, że obcina mi soprany, sprawdzę z korektorem i zobaczę jaki będzie efekt. Jeszcze raz dzięki.

0