Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus 1005 ha touchpad system nie widzi

loczek8902 17 Paź 2013 10:36 1269 4
  • #1 17 Paź 2013 10:36
    loczek8902
    Poziom 2  

witam mam problem w netbooku asus 1005 ha. przestał w nim działać touchpad i wogóle go nie widac w komputerze (systemie) tak jak by go wogóle nie było. a podczas nacisniecia klawisza wyłanczającego touchpada wyskakuje błąd ((Wystąpił problem z aplikacją Asus Eee PC ACPI Service i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.)) . rozkrecałem netbooka i wszystko jest raczej dobrze, myslałem ze tasma sie wypieła ale z nią wszystko jest ok.

czy jest to mozliwe ze poprostu touchpad sie spalił itd i czy opłaca sie to naprawiac??
    z góry dzieki za odp
    pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Paź 2013 11:18
    Epox
    Poziom 38  

Próbował kolega odinstalować sterownik pada i zainstalować ponownie?

loczek8902 napisał:
    czy jest to mozliwe ze poprostu touchpad sie spalił itd
    Tego nie można nigdy wykluczyć ale jako pierwsze sprawdził bym mniej czarne scenariusze. Zainstalować ponownie sterownik może to on się wysypał.
    loczek8902 napisał:
    i czy opłaca sie to naprawiac??
    cały górny kadłubek ze sprawnym touchpadem na pewnym portalu aukcyjnym jest po 60 zł
    Sam sprawny touchpad znalazłem za 45 zł. Linki na PW
    A czy się opłaca to już kolegi decyzja. :)

0
  • #3 17 Paź 2013 11:25
    AB47
    Poziom 27  

Odpal system z jakiegoś live cd i zobacz czy touchpad działa, jeśli tak to będziemy szukać co jest nie tak z twoim systemem.

0
  • #4 17 Paź 2013 15:45
    loczek8902
    Poziom 2  

tam jest partycja recorery i prubowałem przywracac cały system z tego i nic nie pomogło. a sterownika wogóle w menadzeże urzadzen nie widac tak jak by wogóle nie był podłączony i zainstalowany, w dodatku prubowałem dodatkowo instalować sterowniki do touchpada ale tez nic nie pomaga.

Dodano po 6 [minuty]:

AB47 napisał:
    Odpal system z jakiegoś live cd i zobacz czy touchpad działa

jak mam to zrobic bo nie jestem za bardzo w temacie :D

0
  • #5 17 Paź 2013 16:22
    adeq4
    Poziom 30  

Możliwe, że taśma od tp jest złamana. Częsta usterkach przy połączeniach tego typu.

0