Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bascom atmega komunikacja

77PAGO77 17 Paź 2013 11:27 1758 5
  • #1 17 Paź 2013 11:27
    77PAGO77
    Poziom 12  

witam potrzebuje zrobić komunikację pomiędzy 2
    atmega 8.
    i niewiem jak to ugryźć . założenia :
    odległość 10m
    przesyłanie zmiennych Internet czterech

wprowadzając dane z klawiatury na jednej atmega chce odczytać je na drugiej i w razie potrzeby zmienić je i przesłać do pierwszej

w bascom jak ugryźć ten temat ?? ps kiedyś będę chciał jeszcze odczytywać dane na pc

0 5
  • #3 17 Paź 2013 11:50
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Też bym użył UART ale raczej RS485, pewniejszy przy tej odległości.
    Jeśli jest ryzyko że będą różnice potencjałów to można pobawić się UARTem i światłowodami plastikowymi ( takie jak w audio ) jako medium transmisyjnym.
    Piotr

0
  • #4 17 Paź 2013 12:18
    77PAGO77
    Poziom 12  

Panowie a może dla was to jasne ale ja jestem początkujący i nie wiem jak to ugryźć może macie
    jakiś kod z opisami , pisane z telefonu więc przepraszam za błędy ..

nie mam Internet u na komputerze tylko w telefonie więc ciężko się szuka przykładów , i jeszcze pakiety mi się kończą temu proszę o pomoc

0
  • #5 26 Paź 2013 09:22
    77PAGO77
    Poziom 12  

www.elektroda.pl/rtvforum/topic1179898.html

w 1 poscie jest schemat podłączenia , czy tak może być ?? mam naprawdę gorąco prośbę czy może ktoś napisać kawałek kodu odpowiadający za wysłanie i odbieranie 2 zmiennych typu integer np
    dom = 67
    strych =76
    między dwoma atmega
    dalej już sobie poradzę . nie prosił bym o pomoc ale Internet mam tylko w telefonie i z małym pakietem danych,ps pisze w bascom

jest to prosty termostat do wentylatora urządzenie jest nas strychu i tam potrzebna jest mi możliwość w jednym urządzeniu zmieniać ustawienia ,a drugie uprzedzenie chciałbym mieć w domu by pobierał ok wyświetlał dane z urządzenia na strychu ale i mogło je edytować , zmieniać .. wszystko mam ale brakuje mi komunikacji między 2 urządzeniami..

0
  • #6 28 Paź 2014 15:49
    77PAGO77
    Poziom 12  

Witam przesył jednej zmiennej jest prosty :

Nadajnik

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Odniornik
    Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale jak próbuje przesłać 2,3 zmienne to wyświetlają się zupełnie inne dane .
    Co zrobić by przesłać 3 zmienne ??
    i czy przy odległości około 10metrów należy używać MAX485

0