Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI-5720SX - Dekoder N po UPnP - Czy da się coś z tym zrobić.

michalekk1 17 Paź 2013 14:59 4464 6
  • #1 17 Paź 2013 14:59
    michalekk1
    Poziom 24  

Dzień dobry,
    Dekoder N miałem podłączony już do internetu jakiś czas, ale znajdował się w innej podsieci niż mój komputer. Po remoncie jest on podłączony przewodem do sieci domowej. Dziś zauważyłem, że mój komputer zmapował urządzenie UPnP o nazwie "Główny Dekoder". Można wejść w zawartość, pokazują się nawet właściwe pliki. Tylko odtwarzać się nie da.
    Po kilku minutach przeglądania informacji na temat UPnP i dekodera N dowiedziałem się, że można nim na przykład sterować przez sieć udając aplikację z telefonu komórkowego. To wydaje się ciekawe, zgłębię to w najbliższym czasie.
    Najbardziej ciekawi mnie to czy można odtworzyć nagrania zapisane na dekoderze? Windows Media Player niestety wyświetla (jak można się spodziewać):
    ITI-5720SX - Dekoder N po UPnP - Czy da się coś z tym zrobić.

Rozumiem, że jest to kwestia... własności, tak?

0 6
  • Fibaro
  • #2 18 Paź 2013 12:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

michalekk1 napisał:
    Najbardziej ciekawi mnie to czy można odtworzyć nagrania zapisane na dekoderze?

Można, ale TYLKO na dekoderze.
    michalekk1 napisał:

A dokładnie własności intelektualnej...

0
  • Fibaro
  • #3 18 Paź 2013 13:04
    michalekk1
    Poziom 24  

KOCUREK1970 napisał:
    michalekk1 napisał:
    Najbardziej ciekawi mnie to czy można odtworzyć nagrania zapisane na dekoderze?

Można, ale TYLKO na dekoderze.
    michalekk1 napisał:

A dokładnie własności intelektualnej...

Ale apka na telefonie z Androidem już może te nagrania odtwarzać, ponoć. Temat zamierzam drążyć.

0
  • Fibaro
  • #4 18 Paź 2013 13:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

michalekk1 napisał:
    Ale apka na telefonie z Androidem już może te nagrania odtwarzać

Ale komputer, jest traktowany, jako urządzenie nie dość, że odtwarzające, to i nagrywające (w pewnych sytuacjach, i przy pomocy odpowiednich "narzędzi"), i tego jak ognia boją się wszyscy nadawcy, bo traktują wtedy każdego jak złodzieja, zapominając, że zgodnie z prawem, mam prawo zrobić sobie kopię nagrania za które zapłaciłem (płacąc abonament), a boją się, że nagrania takie zostaną upublicznione w sieci (co niestety, jest też zgodne z prawdą), ot taka kwadratura koła, a biorąc pod uwagę fakt, że komputer jest praktycznie już w każdym domu, "dostęp" do aplikacji też, to komputer jest dla niech większym przekleństwem niż smartfon, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić kogoś, kto na smartfona pobiera film, by potem przesłać go do sieci, znowu ze smartfona,
    do telefonu nie podepniesz skrętki rj, komputerem w miarę szybko "załatwisz" przegranie czegoś, telefonem przez wifi gdzie modlisz się by coś nie przerwało transmisji, to nie takie proste, czasochłonne, więc na razie nadawcy się telefonami tak nie przejmują, ale wszystko do czasu....!.

0
  • #5 18 Paź 2013 16:58
    michalekk1
    Poziom 24  

Tyle racji w jednym poście. Teraz muszę znaleźć jakieś urządzenie na którym zadziała mi ta aplikacja od NC+...

0
  • #6 01 Lis 2013 16:29
    benekdp
    Poziom 10  

Witam, również jestem "posiadaczem" NC+ + drugi dekoder, wcześniej dodatkowy dekoder miałem "podłączony" bezprzewodowo do głównego, teraz na nowym mieszkaniu postanowiłem pociągnąć skrętką dekodery do routera. Dzisiaj zainstalowałem sobie Windowsa 8 no i moim oczom ukazało się to co koledze.... w mój komputer "główny Dekoder, Urządzenie Multimedialne" no i faktycznie w folderze REC jest wszystko to co nagrałem na dysk dekodera, jednak faktycznie nie można tego odtworzyć i wydaje mi się, że to nie jest "zgodność plików" tylko albo problem z przesłaniem danych albo zabezpieczenie na dekoderze. Mam opcję NC+ full + oglądanie na smartfonach i takie tam. Da radę to na kompie odtworzyć co zostało nagrane albo oglądać Live ? Jak jest na to sposób to proszę o podpowiedzi. pozdrawiam

0
  • #7 01 Lis 2013 17:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

benekdp napisał:
    Da radę to na kompie odtworzyć co zostało nagrane albo oglądać Live ?

Obejrzeć możesz tylko na dekoderze/rach.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo