Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

octavia slx 99r zamek centralny dziala w trybie awaryjnym

17 Paź 2013 17:39 1929 2
  • Poziom 7  
    witam mam octavie 99r od 3 tygodni rozładowuje mi akumulator. doszedłem że prawdopodobnie przyczyną jest fakt że centralny zamek nie przechodzi w stan uśpienia i cały czas pobiera prąd przez co pada akumulator. rozebrałem drzwi kierowcy i po odłączeniu tej dużej kostki od modułu zamka pod silnikiem szyb elektrycznych zużycie prądu spadło do 0,08A czyli w granicach normy. a jak kostka jest podłączona to zużycie jest 0,23A.po podłączeniu VAGa okazało się właśnie że centralny działa w trybie awaryjnym ale fachowiec co podłączał auto nie wie dlaczego tak jest ?? opis usterki był dość obszerny że jakieś przepięcie lub uszkodzony jakiś przewód CAN i wiele innych opcji ale nic konkretnego. przewody obejrzałem i nic nie zauważyłem kostki też w dobrym stanie czy to padł ten moduł w drzwiach kierowcy???? auto ma też moduł komfort pod kierownicą ale jak go odpinam to zużycie prądu nie spada
  • Poziom 40  
    Kod błędu to raz a dwa to czy ma zasilanie,czyli dwa plusy,oraz przewody komunikacji,dwa(!),czy mają przejście ze słupka do drzwi?
  • Poziom 7  
    nareszcie po trzech tygodniach walki znalazłem usterkę. :D uszkodzony przewód w wiązce drzwi kierowcy. naprawione . wszystko śmiga. zamykam !!!!!!