Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK1 1.8 16V Zetec - Brak prądu na module

17 Paź 2013 18:42 2592 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam 2 pytania odnoście mojego forda mondeo 1.8 16V Zeteca:

Pytanie 1:Jechałem sobie i nagle zaczął szarpać (jakby brakło paliwa) i zgasł. Od tej pory nie chce wogóle odpalić, rozrusznik kręci itp. ale cisza nie odpala, sprawdziłem prawie wszystko i natrafiłem na problem (chyba problem:)) związany z modułem zapłonowym a mianowicie idzie prąd do modułu ale jak wtyczka jest wyjęta to pokazuje mi tylko na środkowym przewodzie zasilanie a tylko ją wepne w moduł to wszystkie trzy przewody mają zasilanie. Czy tak być powinno? Bo jak dla mnie to chociaż jeden powinien być masą ale może się nie znam.

Pytanie 2: Jak wygląda prawidłowe podłaczenie wentylatora tj. jaka wtyczka gdzie idzie i jakiego kolory są przewody, a pytam dlatego że poprzedni właściciel coś namotał w instalacji i przy odpalonym silniku wentylator cały czas pracuje.

Dodano po 11 [minuty]:

w sumie to nie wiem czy on ma moduł czy cewke czy aparat :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzy piny to ma chyba cewka a nie moduł sterujący. Zasilanie we wtyczce to środkowy pin. A jak sobie wepniesz wtyczkę w cewkę, to wykrywasz miernikiem zasilanie na końcach cewek.
    To się na szybko sprawdza inaczej - diodami świecącymi wpiętymi zamiast cewek.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    No tak ale żebym wszystko to sprawdził to musze wiedzieć jak a pókico to nie wiem, może troche jaśniej? jakie diody gdzie co i jak :) ??

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

A najbardziej bym był szczęśliwy jakbym dostał jakiś schemat elektryczny tego auta
  • Poziom 1  
    witam

Chciał bym odświeżyć temat i dowiedzieć się co było rozwiązaniem problemu?
    aparat zapłonowy czy moduł a moze czujnik połozenia wału?
  • Poziom 9  
    w moim przypadku okazało się że wypięła/wysunęła się "delikatnie" wtyczka....

Temat do zamknięcia.