Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 - Brak ładowania,zerwane ścieżki micro USB

17 Paź 2013 18:45 3882 10
  • Poziom 10  
    Witam. Telefon raz ładował, raz nie, po przyciśnięciu wtyczki ładował normalnie, normalnie łączył się z komputerem. Znajomy w komisie tak polutował micro usb, że zerwał 2 ścieżki! Teraz telefon:
    - po podpięciu ładowania reaguje zapaleniem wyświetlacza i wyświetlaniem stanu baterii, lecz nie ładuje
    - brak kontaktu z komputerem "nie rozpoznano urządzenia usb"

Jak i gdzie podpiąć oznaczone piny 1 i 2,żeby działało ładowanie? Jeśli można to prosiłbym o wytłumaczenie proste-obrazkowe :)

• Poziom 41  
    Pobierz schemat. Tam masz wszystko bardzo dokładnie narysowane gdzie prowadzą ścieżki.
  • Poziom 10  
    Z tego co się zorientowalem,to mój pin 1 ma być podpięty do nóżki w Z3300 lub może być podpięty do nogi Z3301? A ten drugi jest ...pusty? Mógłby mi ktoś pomóc zweryfikować? Myślę,że prosto to nie będzie przylutować :(
  • Poziom 18  
    No według mnie wyrwane ścieżki nie są odpowiedzialne za ładowanie tylko za komunikacje USB . Z drugiej strony płyty masz bezpiecznik , oraz układ odpowiedzialny za ładowanie.
  • Poziom 10  
    A który to bezpiecznik? Układ N3301 trzeba wymienić?Jednak trochę podejrzewam,że to też ścieżka,bo przed ich zmaltretowaniem telefon jakoś ładował,wystarczyło mocniej docisnąć wtyczkę. Nie wiem,czy nie pozostaje mi ładowarka biurkowa....
  • Poziom 18  
    N3301 jest to zabezpieczenie D+ i D- USB, z drugiej strony masz Bezpiecznik 2A oraz N3300 (dioda ESD) oraz C3314 (filtr EMI 100nF 16V 2A).
    Nokia E52 - Brak ładowania,zerwane ścieżki micro USB Nokia E52 - Brak ładowania,zerwane ścieżki micro USB
  • Poziom 12  
    Zanim ruszyliście złącze,trzeba było sprawdzić cewkę L3305,często jest uszkodzona bądź po prostu delikatnie "podniesiona" co w częstych przypadkach jest objawem Twojej usterki

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Cewka L3305 nie była podniesiona,ale zacząłem przyglądać się innym podniesionym elementom i wydaje mi się,że element V3301 jest jedym bokiem lekko podniesiony. Czy to być może być przyczyną? W domowych warunkach mogę to jakoś podgrzać i przygiąć?

• Poziom 41  
    Tak. Hot-air, topnik i pęseta.
  • Poziom 12  
    A lutowie pod L3305 nie jest pęknięte?
  • Poziom 10  
    Nie wydaje mi się,żeby lutowie było pęknięte,może tak na zdjęciu wyglada. Postaram się jakoś to ogrzać i poinformuję,czy pomogło.